Шановні павлоградці!
Сьогодні Всеукраїнський день бібліотек — свято всіх тих, хто любить книгу і любить читати. У всі часи бібліотеки були джерелом знань, накопичених людством, мудрості віків і унікальних шедеврів літератури.
Перші павлоградські народні бібліотеки та читальні з’явилися у 90-х роках 19 століття. Місто не пам’ятає часів, коли бібліотеки не працювали.
І сьогодні колектив комунального закладу «Павлоградська міська централізована бібліотечна система» оперативно реагує на зміну інформаційних потреб громади, нові культурно-інформаційні виклики суспільства. Вся система роботи бібліотек планується і ведеться за напрямками, які визначаються цільовими програмами. У 2022 році діє 14 проектів та міні-програм, спрямованих на популяризацію української мови, кращих зразків сучасної та класичної української літератури,розвиток дитячого та сімейного читання, національно-патріотичне виховання тощо.
Істотних змін зазнає склад бібліотечного фонду, системно оновлюються електронні та бібліографічні ресурси. Більшість освітніх послуг надаються бібліотеками онлайн за допомогою сайту, бібліотечних блогів та сторінок у соцмережах (загалом близько 30!). Відвідуючи бібліотечні онлайн ресурси, читачи отримують різноманітний якісний авторський контент, який допомагає розвиватися, самореалізовуватися, вчитися.
В теперішній складний час, в умовах военного стану павлоградські бібліотеки наряду з наданням суто бібліотечних послуг виконують важливу соціальну функцію центрів інформаційної та психологічної допомоги.
Наші бібліотекарі, у співпраці з Агентством ООН у справах біженців, за проєктом БФ «Право на Захист», в рамках волонтерської роботи надали допомогу понад 3тис. переселенців.
З початку війни бібліотекарі разом з відвідувачами виготовляють обереги для військових ЗСУ, збирають книжки для малят-переселенців та поранених військових, плетуть маскувальні сітки, кавери. Збирають одяг та предмети побуту для ВПО, розвантажують та фасують продукти харчування для проднаборів (макаронних виробів, олії та цукру розвантажили понад тонну!), приймають участь у зборі коштів на допомогу ЗСУ тощо.
Грантівська робота, яку продовжує вести колектив ЦБС, спрямована на надання психологічної допомоги та проведення арт-терапевтичних заходів для родин ВПО. В рамках Програми «Інтеркультурні міста» колектив КЗ «Павлоградська МЦБС» реалізує проєкт «Від серця до серця».
Тож побажаємо всім працівникам бібліотечної системи міста міцного здоров’я, наснаги, успіхів у кропіткій благородній просвітницькій справі.