Враховуючи дощову погоду і сприятливі умови для росту грибів, Павлоградське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області надає основні поради щодо профілактики отруєнь грибами, що є одним із найважчих серед харчових отруєнь.
Вибирайте штучно вирощені печериці та гливи, що реалізують в магазинах або ж на спеціалізованих ринках, де вони проходять відповідний контроль.
В жодному разі не купуйте гриби, що продаються вздовж автомобільних шляхів та на стихійних ринках.
Під час збирання грибів врахуйте наступні рекомендації:
Звертаємо увагу дорослих! Вчить дітей тому, що не слід брати у руки дикорослі гриби, не показавши їх дорослим, бо вони можуть бути отруйними.
Наголошуємо, що вживання також галюциногенних грибів, зокрема мухоморів, призводить до небезпечних негативних наслідків для фізичного здоров’я – роз’ясняйте дітям про шкідливість споживання різних галюциногенів.
Первинні ознаки отруєння грибами — нудота, блювота, біль у животі, пронос – з’являються через 1-4 години після вживання грибів, в залежності від виду гриба, віку та стану здоров’я потерпілого, кількості з’їдених грибів. Біль та нападки нудоти повторюються декілька разів через 6-48 годин, а смерть настає через 5-10 днів після отруєння.
Якщо після споживання грибів почуваєтесь погано чи помітили нездорові ознаки у своїх близьких (нудота, блювота, головний біль, галюцинації, біль у животі), негайно викликайте «швидку допомогу» за номером 103! Не займайтесь самолікуванням!