Мікрогранти на створення або розвиток власного бізнесу «Власна справа»
(Державниий центр зайнятості)
Розмір гранту складає від 50 тисяч до 250 тисяч гривень. Його можуть отримати як громадяни, які тільки бажають займатися веденням підприємницької діяльності, так і діючі ФОП, а також юридичні особи. Подача заявки на грант здійснюється через Портал Дія.
Якщо громадянин отримує від 50 до 150 тисяч гривень, то він зобовʼязаний створити як мінімум одне робоче місце, від 150 до 250 тисяч – два робочі місця. Господарську діяльність потрібно провадити протягом наступних трьох років та постійно сплачувати податки до державного бюджету України.
Отримане фінансування в рамках грантової програми повертати не потрібно, відшкодування грантових коштів відбувається через сплату податків та зборів.
Гранти для ветеранів та другого з подружжя на розвиток
або створення власного бізнесу
(Державниий центр зайнятості)
Отримати фінансування в рамках грантової програми можуть учасники бойових дій, ветерани війни, громадяни, які отримали інвалідність в звʼязку із війною, а також їхні офіційні дружина та чоловік. Подача заявки на грант здійснюється через Портал Дія.
Розмір гранту — від 250 тисяч до 1 млн гривень. Так, якщо громадянин отримує 250 тисяч гривень, то він зобовʼязаний створити як мінімум одне робоче місце, 500 тисяч – два робочі місця, 1 млн – чотири робочі місця, два з яких будуть займати ветерани війни або особи з інвалідністю.
Господарську діяльність потрібно здійснювати протягом наступних трьох років та справно сплачувати податки до бюджету.
Грант на створення або розвиток переробних підприємств – «Новий рівень»
(Міністерство економіки України)
Долучитися до участі можуть підприємці з агропромислового комплексу, металургії, деревообробки, виробництва меблів тощо. Програма передбачає залучення до 8 млн гривень для започаткування чи розвитку власної справи в зазначених галузях. Подати заявку можна на порталі Дія.
Співфінансування держави та підприємців 70/30%, або 50/50%. Головна умова отримання – створення щонайменше 25 нових робочих місць та сплата податків.
Гранти на створення або розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства – «Свій сад»
(Міністерство аграрної політики та продовольства України)
Розмір гранту на висадження нових фруктових і ягідних садів, а також виноградників – безповоротна допомога до 400 тис.грн.на гектар, але не більше 25 гектарів. Кошти виділяються за наявності землі. Співфінансування держави та підприємців 70/30%, або 50/50%.
Головна умова – створення від 3 до 20 сезонних працівників та постійних нових робочих місць та сплата податків.
Заявку на участь підприємці можуть подати через Портал Дія або у відділеннях уповноважених системно важливих банків, перелік яких визначає Національний банк України.
Гранти на створення або розвиток тепличного господарства —
«Своя теплиця»
(Міністерство аграрної політики та продовольства України)
Розмір гранту на побудову нових теплиць (овочі, ягоди) — до 7 млн.грн. Ключова вимога – працевлаштування 40 сезонних та постійних робітників, а також сплата податків. Співфінансування держави та підприємців 70/30%, або 50/50%.
Кошти виділяються за наявності землі та можуть бути спрямовані на обладнання, посівний матеріал, систему поливу тощо.
Заявку на участь підприємці можуть подати через Портал Дія або у відділеннях уповноважених системно важливих банків, перелік яких визначає Національний банк України.
За додатковою інформацією звертайтесь до Павлоградської філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості: м. Павлоград, вул. Ганни Світличної, 55, тел. 050-016-08-05, 050-674-62-05.