Офіційний сайт Павлоградської міської ради

Лист міському голові

Декабрь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Ноя    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Корисна інформація

Про стан виконання міської програми “Захист прав і інтересів дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності на 2020-2025роки” в 2024 році

Август 8th, 2024 Проекти рішень виконкому Вывести на печать

ПАВЛОГРАДСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
П Р О Є К Т Р І Ш Е Н Н Я

_______________ м. Павлоград № ________

Про стан виконання міської програми
“Захист прав і інтересів дітей, запобігання
дитячій бездоглядності та безпритульності
на 2020-2025роки” в 2024 році

Відповідно до ст. 40, ч.1 ст. 52, ч. 6 ст. 59 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, на виконання Закону України “Про охорону дитинства”, постанов Кабінету Міністрів України від 24.08.2006 року № 866 “Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини”, від 22.03.2024 року № 331 “Деякі питання провадження діяльності з усиновлення та влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, соціального захисту дітей, залишених без батьківського піклування”, міської програми “Захист прав і інтересів дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності на 2020-2025 роки” виконавчий комітет Павлоградської міської ради відмічає, що в місті проводиться спланована та скоординована робота щодо захисту прав дітей, запобігання бездоглядності та безпритульності.
Під час війни значно загострилися дитячі проблеми, які потребували негайного вирішення. Перш за все це створення безпечних умов проживання і навчання дітей, збереження психоемоційного стану дітей, надання їм психосоціальної допомоги, оформлення дозволів на виїзд дітей за кордон, забезпечення їх продуктами харчування та засобами першої необхідності, тощо.
В місті напрацьована та плідно діє система взаємодії суб’єктів соціальної роботи, на які законодавством України покладено здійснення заходів, спрямованих на створення сприятливих умов для життя та розвитку дитини, зміцнення інституту сім’ї, формування відповідальності батьківства та захист прав дитини. Задля їх вирішення діють механізми, плани спільних дій та комплексні заходи.
Чисельність дитячого населення в Павлограді складає — 20 101 дитина до 18 річного віку. Прибуло до міста вимушено переміщених дітей – 3 978 осіб. Наданий статус постраждалих внаслідок воєнних дій 359 дітям.
На виконання заходів програми були заплановані кошти в розмірі 207 тис. гривень для надання допомоги дітям, які перебувають у складних життєвих обставинах, придбання подарунків дітям, відвідування та обстеження умов проживання дітей, проведення рейдових та інших заходів. Витрачено за призначенням 70 тисяч 750 гривень.
З урахуванням дії воєнного стану, для захисту дітей, які потрапили в кризову ситуацію, надання їм всебічної допомоги та підтримки в місті :

— проведено 57 спільних рейдових заходів з різних напрямків роботи;
— спільними заходами обстежено та здійснено контроль за умовами
проживання і виховання понад 7 тис. дітей;
— надана соціально-правова та адресна допомога близько 4,5 тис. дітей;
— завдяки активній співпраці з благодійниками понад одна тисяча дітей
отримали продуктові набори та засоби гігієни .
Плідно працювала комісія з питань захисту прав дитини. Проведено 18 засідань. Розглянуто питання щодо захисту прав відносно 279 дітей. Рішення щодо кожної дитини прийнято виключно в її інтересах.
Станом на 01.08.2024 року на первинному обліку в службі у справах дітей перебуває 267 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 185 дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах. На контролі перебуває 29 дітей із числа внутрішньо переміщених осіб.
Підготовлені щорічні звіти щодо стану утримання, виховання та розвитку всіх дітей, які перебувають на первинному обліку.
У поточному році виявлено і взято на облік 50 дітей, які потребують соціально-правового захисту, 17 дітям наданий правовий статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування. Знято з обліку 22 підлітка.
Влаштовано до сімейних форм виховання 248 дітей, які залишилися без батьківського піклування,
В місті діє 8 прийомних сімей, де виховується 16 дітей та 3 дитячі будинки сімейного типу, де виховується 24 дитини. У зв’язку з воєнним станом 5 прийомних сімей, де виховується 9 дітей та 2 дитячі будинки сімейного типу, де виховується 13 дітей евакуйовані за межі країни.
Працює чіткий механізм по захисту житлових та майнових прав дітей. Відчуження, обмін, дарування житла від імені дітей проводиться тільки на підставі дозволу органу опіки та піклування. Протягом звітного періоду надано 34 зазначених дозволів.
Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, користуються законними пільгами. На їх утримання своєчасно виплачується пенсія та державна матеріальна допомога.
В цьому році до служби у справах дітей надійшло понад 1134 заяв, інформацій, відомостей щодо дітей. Всі звернення розглянуті вчасно. Дітям надана необхідна допомога, підтримка та захист.
Здійснюючи правозахисну діяльність щодо прав та інтересів дітей підготовлено 245 рішень виконкому.
Прийняли участь в 175 засіданнях міських і апеляційних судів по захисту житлових, майнових та інших законних прав дітей.
Результати роботи по захисту прав дітей постійно висвітлюються в засобах масової інформації. Підготовлено 45 інформацій.
В місті відсутні бездоглядні та безпритульні діти, збільшується кількість дітей, які отримали соціально-правову та адресну допомогу.
Незважаючи на проведену роботу дитячі проблеми під час війни залишаються:
— створення безпечних умов для проживання дітей, організації їх навчання,
надання медичних та реабілітаційних послуг;

— безвідповідальність батьків за виховання та утримання дітей;
— порушення психосоціального стану дітей;
— стрімке зростання фактів домашнього насильства та жорстокості між
однолітками;
— зростання дитячого травматизму та нещасних випадків з ними, тощо.
У зв’язку з вищезазначеним, з метою захисту прав та інтересів дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності виконавчий комітет міської ради

В И Р І Ш И В :

1. Службі у справах дітей (Данильчук), відділу освіти (Дем’яненко), відділу з питань сім’ї, молоді та спорту (Лагно), Павлоградському міському центру соціальних служб (Вільхова), відділу охорони здоров’я (Дейнеженко), управлінню соціального захисту населення (Герасименко), відділу культури (Шкатула), Центру соціальної підтримки дітей “Моя родина” (Гусейнова), враховуючи умови воєнного стану:

1) підвищити рівень оперативності у реагуванні на проблеми дітей та забезпечити їх безпеку, відповідно до повноважень;

2) виключити випадки формального підходу до вирішення проблем кожної дитини, яка потрапила в складну життєву ситуацію;

3) удосконалити форми соціальної підтримки дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, реалізації їх права на сімейне виховання та здоровий розвиток;

4) на ранніх етапах виявляти сім’ї з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, та надавати їм якісні соціальні послуги;

5) посилити роботу щодо запобігання та протидію домашнього насилля та насильства за ознакою статі;

6) співпрацювати з громадськими організаціями, благодійниками в роботі з дітьми та батьками;

7) висвітлювати в засобах масової інформації результати роботи з дітьми та сім’ями.
Термін виконання: постійно

2. Службі у справах дітей (Данильчук):

1) посилити моніторинговий нагляд за захистом прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

2) терміново вилучати дітей із сімей, де існує загроза їх життю та здоров’ю;

3) реалізувати права кожної дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, на виховання в сім’ї;

4) здійснювати постійний контроль за умовами утримання, навчання і виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, усиновлених дітей у родинах громадян;

5) захищати житлові та майнові права дітей;

6) активізувати роботу щодо пошуку кандидатів на створення патронатної родини.
Термін виконання: постійно

3. Відділу освіти (Дем’яненко):

1) забезпечити отримання дітьми загальної середньої освіти з урахуванням умов воєнного стану;

2) посилити профілактичну роботу з сім’ями та дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, схильних до вживання шкідливих речовин;

3) виявляти і своєчасно надавати психологічну та інші види допомоги дітям, які постраждали від домашнього насилля і жорстокого ставлення;

4) забезпечити виконання заходів спрямованих на запобігання та протидію булінгу серед учасників освітнього процесу.

Термін виконання: постійно

4. Центру соціальної підтримки дітей “Моя родина” (Гусейнова):

1) забезпечити виконання вимог чинного законодавства щодо матеріального забезпечення, виховання та здійснювати соціально-правовий захист дітей, які проживають у закладі;

2) створити для дітей безпечні умови для проживання і належні для їх всебічного, психологічного та інтелектуального розвитку в умовах воєнного стану;

3) надавати дітям комплексну соціальну, психологічну, правову та інші види послуг в умовах стаціонарного перебування;

4) проводити психологічну корекцію з урахуванням індивідуальних потреб кожної дитини;

5) формувати у дітей практичні навички необхідні для підготовки їх до самостійного життя та самообслуговування;

6) сприяти влаштуванню дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, до сімейних форм виховання.
Термін виконання: постійно

5. Павлоградському міському центру соціальних служб (Вільхова):

1) проводити соцiально-профiлактичну роботу, спрямовану на запобігання потраплянню в складні життєві обставини сімей, дітей та молоді;

2) здійснювати оцінку потреб сімей та дітей, які потребують соціальної допомоги та підтримки, згідно зі стандартами соціальної роботи та рекомендаціями Мінсоцполітики під час введення в Україні воєнного стану;

3) забезпечити надання якісних соціальних послуг сім’ям з дітьми, які перебувають в складних життєвих обставинах;

4) надавати особам і сім’ям з дітьми комплексні соціальні послуги відповідно до їх потреб з метою подолання складних життєвих обставин та мінімізації негативних наслідків таких обставин;

5) здійснювати соціальний супровід прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, приділяти особливу увагу родинам, які перебувають в евакуації.
Термін виконання: постійно

6. Відділу охорони здоров’я (Дейнеженко), керівникам лікувальних закладів (у межах повноважень):

1) надавати невідкладну медичну допомогу дитині, яка постраждала від домашнього насильства та жорстокого ставлення;

2) своєчасно інформувати службу у справах дітей про знайдених, покинутих батьками дітей в пологовому будинку, дитячому відділенні;

3) здійснювати медичний патронат дітей із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, сімей опікунів, піклувальників, прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу (за необхідністю).

Термін виконання: постійно

7. Відділу з питань сім’ї, молоді та спорту (Лагно):

1) забезпечити оздоровлення дітей, в тому числі облікової та пільгової категорії, відповідно до вимог чинного законодавства України;

2) залучати дітей та молодь, особливо дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, до розвитку фізичної культури, спорту, забезпечувати відвідування ними спортивних гуртків і секцій.

Термін виконання: постійно

8. Відділу культури (Шкатула):

1) забезпечити безкоштовне навчання дітей пільгової категорії в закладах культури та мистецькій школі;

2) виявляти і залучати обдарованих дітей до образотворчого та інших видів мистецтв, проведення міських культурних, дозвільно-розважальних програм, конкурсів тощо.

Термін виконання: постійно

9. Управлінню соціального захисту населення (Герасименко):

1) своєчасно призначати та здійснювати виплати державної допомоги на дітей, які перебувають під опікою, піклуванням, виховуються в прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу, сім’ям усиновлювачів, в тому числі дітям із числа внутрішньо-переміщених осіб;

2) надавати пільги, призначати житлові субсидії сім’ям, де виховуються та утримуються діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування.

Термін виконання: постійно

10. Павлоградському відділу обслуговування громадян (сервісний центр № 23) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (Метельська) своєчасно призначати та здійснювати виплати пенсії по втраті годувальника на дітей, в тому числі дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

Термін виконання: постійно

11. Відділу реєстрації та обліку громадян (Гребенюк):

1) вживати заходів щодо своєчасного взяття на квартирний облік дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування;

2) проводити моніторинг квартирного обліку дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа;

3) забезпечувати житлом або кімнатами в соціальних гуртожитках дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа.

Термін виконання: постійно

12. Рекомендувати Павлоградському районному відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області (Велієв):

1) неухильно виконувати механізм взаємодії суб’єктів соціальної роботи та забезпечити постійний взаємозв’язок, взаємоінформування і співпрацю із суб’єктами соціальної роботи з метою своєчасної допомоги та захисту прав дітей;

2) активізувати роботу, спрямовану на своєчасне виявлення фактів домашнього насильства та осіб, схильних до вчинення насильства в сім’ї і до дітей, вжити заходи оперативного реагування до кривдників;

3) посилити індивідуально-профілактичну роботу з підлітками схильними до правопорушень, батьками та особами, які втягують дітей в протиправні дії;

4) продовжити роботу по притягненню до відповідальності батьків, які злісно ухиляються від виконання батьківських обов’язків;

5) проводити сплановану роботу по виявленню порушень Правил продажу дітям алкогольних напоїв, тютюнових виробів та притягнення винних до відповідальності.
Термін виконання: постійно

13. Фінансовому управлінню (Роїк) здійснювати фінансування заходів міської програми в повному обсязі.
Термін виконання: 2024-2025
роки

14. Координацию роботи щодо виконання данного рішення покласти на службу у справах дітей (Данильчук), контроль — на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Шуліку О.О.

Міський голова Анатолій ВЕРШИНА

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Афіша Павлоградського драматичного театру жовтень

Останні надходження

  • Рішення 58сесії VIII скликання
  • У бою за Україну загинув наш земляк Денис ЗУБАНЬ
  • Підведення підсумків співпраці міста з ПРООН та плани на 2025 рік
  • Як запобігти негативного впливу комп’ютера на здоров’я дитини (поради для батьків)
  • Ремонтні роботи по відновленню покрівель будинків тривають
  • Про внесення змін до рішення виконавчого комітету Павлоградської міської ради від 11.01.2023 № 4 «Про формування, облік та надання житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб»
  • Про внесення змін до фінансового плану КНП «Павлоградська міська лікарня №1» Павлоградської міської ради на 2024 рік
  • Вдячність від захисників
  • Рідні загиблих павлоградців отримали нагороди посмертно
  • Відбулася 58-а позачергова сесія депутатів Павлоградської міської ради
  • Про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 11.12.2024 р. №1861/0/3-24 «Про передачу нежитлового приміщення»
  • У бою з ворогом загинув павлоградець Олексій ЛЕБІДЬ
  • У Павлограді триває реалізація проєкту з облаштування житла для внутрішньо переміщених осіб
  • Про надання ФОП Беленбаші М. дозволу на розміщення зовнішньої реклами у місті
  • Вихованці танцювально — спортивного клубу «Алегро» взяли участь в Christmas dance festival 2024