УКРАЇНА
ПАВЛОГРАДСЬКА МІСЬКА РАДА
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
( сесія VIII скликання)
РІШЕННЯ
№
Про внесення змін до рішення міської ради від 20.03.2018р. № 1107-35/VII «Про затвердження Порядку розміщення пересувних тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності в місті Павлоград під час проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів»
Згідно з ст. ст. 25, 26, п.п. 7, 8 п. а ст. 30 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, ст.10, 15 Закону України “Про благоустрій населених пунктів”, п.1.11 Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 № 244 “Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності”, з метою вдосконалення механізму розміщення пересувних тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності та врегулювання обсягів сплати пайового внеску з урахуванням нової нормативної грошової оцінки земель ділянок Павлоградської міської територіальної громади (місто Павлоград) Дніпропетровської області, затвердженої рішенням міської ради від 30.04.2024 № 1533-50//VIІІ, яка набуває чинності з 01.01.2025 р. та структурних змін, Павлоградська міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Внести до рішення міської ради від 20.03.2018р. № 1107-35/VII «Про затвердження Порядку розміщення пересувних тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності в місті Павлоград під час проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів» такі зміни:
1) у Порядку розміщення пересувних тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності в місті Павлоград під час проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів, затвердженому зазначеним рішенням слова «відділ розвитку споживчого ринку та підприємництва» замінити словами «відділ з питань розвитку підприємництва та залучення інвестицій»;
2) п. 5.6. Порядку викласти в такій редакції:
«5.6. Пайова участь (внесок) в утриманні об’єктів благоустрою розраховується за наступною формулою:
В = П * Взд * Кі * Кф * Т / 365 (366), де:
В – розмір пайової участі (внеску) при розміщенні ТС/ за день, грн.;
П – загальна площа пересувної ТС, м2;
Взд – вартість 1 м2 земельної ділянки залежно від коефіцієнту, який враховує цільове призначення земельної ділянки (Кцп), відповідно до технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок Павлоградської міської територіальної громади (місто Павлоград) Дніпропетровської області, затвердженої рішенням міської ради від 30.04.2024 № 1533-50//VIІІ, грн./м2;
Кі – добуток коефіцієнтів індексації нормативної грошової оцінки земель, починаючи з 2023 року;
Т – термін на який розміщується пересувна ТС;
Кф – коефіцієнт функціонального використання об’єкта благоустрою:
— 0,6 – для розміщення пересувних ТС з впровадження підприємницької діяльності у сфері торгівлі;
— 0,2 – для розміщення пересувних ТС з впровадження підприємницької діяльності у сфері розваг та відпочинку»
та викласти Порядок розміщення пересувних тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності в місті Павлоград під час проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів у новій редакції (додається).
2. Відділу з питань розвитку підприємництва та залучення інвестицій (Кусочкіна С.М.) здійснювати відстеження результативності цього рішення.
3. Відповідальність за виконання цього рішення покласти на начальника відділу з питань розвитку підприємництва та залучення інвестицій.
4. Загальне керівництво за виконання цього рішення покласти на секретаря міської ради.
5. Контроль покласти на постійну комісію з питань планування, бюджету, фінансів, економічних реформ, інвестицій, підприємництва та торгівлі.
Міський голова Анатолій ВЕРШИНА
Додаток до рішення міської ради
від __________№ _______
ПОРЯДОК
розміщення пересувних тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності в місті Павлоград під час проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів.
1. Загальні положення
1.1. Порядок розміщення пересувних тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності в місті Павлоград (далі Порядок) визначає механізм розміщення пересувних тимчасових споруд в місті Павлоград.
1.2. Порядок поширюється на всіх суб’єктів господарювання незалежно від форми власності, які мають намір розмістити пересувні тимчасові споруди для провадження підприємницької діяльності на об’єктах благоустрою державної та комунальної власності.
1.3. Порядок не поширюється на розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на землях з особливим режимом використання та на розміщення стаціонарних тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності.
1.4. При розміщенні пересувних ТС ураховуються всі наявні планувальні обмеження, передбачені будівельними нормами.
1.5. Терміни у цьому Порядку застосовуються у такому значенні:
— замовник – суб’єкт господарювання, який має намір розмістити пересувну тимчасову споруду для провадження підприємницької діяльності;
— пересувна ТС торговельного призначення – споруда, яка не має закритого приміщення для тимчасового перебування людей, у якій може бути розміщене торговельне обладнання, низькотемпературний прилавок, лоток, ємність, торговельний автомат, інші пристрої для сезонної дрібно — роздрібної торгівлі;
— пересувна ТС з надання послуг у сфері розваг та відпочинку – споруда, яка не має закритого приміщення для тимчасового перебування людей, для надання послуг у сфері розваг (прокат іграшкових машинок, дитячих мотоциклів, електро-веломобілів, послуги прокату дитячих атракціонів, батутів, спортивно-розважальних автоматів та інші споруди).
2. Розміщення пересувних тимчасових споруд торговельного призначення та з надання послуг у сфері розваг та відпочинку
під час проведення сезонних ярмарків
2.1. Замовник який має намір встановити пересувну ТС торговельного призначення та з надання послуг у сфері розваг та відпочинку звертається до
виконавчого комітету Павлоградської міської ради із відповідною заявою у довільній формі із зазначенням місця розташування ТС.
До заяви додаються:
— графічні матеріали із зазначенням бажаного місця розташування ТС, виконанні замовником у довільній формі на топографо-геодезичній основі М 1:500 кресленнями контурів ТС з прив’язкою на місцевості надана та погоджена відділом містобудування та архітектури Павлоградської міської ради протягом двох робочих днів з моменту звернення замовника;
— реквізити замовника (найменування, П.І.Б., адреса, контактна інформація);
2.2. На підставі поданої заяви відділ з питань розвитку підприємництва та залучення інвестицій готує проєкт рішення виконавчого комітету Павлоградської міської ради.
3. Розміщення пересувних тимчасових споруд торговельного призначення та з надання послуг у сфері розваг та відпочинку під час проведення одноденних ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів.
3.1. Місця для розміщення пересувних ТС торговельного призначення та з надання послуг у сфері розваг та відпочинку на час проведення ярмарок, виставок, державних та місцевих святкових, урочистих заходів визначаються відповідно до розпорядження міського голови.
3.2. Замовник, який має намір встановити пересувну ТС подає до виконавчого комітету міської ради заяву.
До заяви додається:
— ескіз або фото пересувної тимчасової споруди з визначенням розміру ;
3.3. На підставі поданої заяви, відділ з питань розвитку підприємництва та залучення інвестицій готує проєкт дислокації розміщення кожної пересувної ТС.
3.4. Дислокацію розміщення пересувних ТС погоджує заступник міського голови за напрямком координації роботи.
3.5. Режим роботи пересувної ТС визначається в дислокації.
4. Загальні вимоги до розміщення пересувних тимчасових споруд
4.1. Термін розміщення пересувної ТС торговельного призначення та з надання послуг у сфері розваг (крім визначених в розділі 3 даного Порядку) визначається рішенням виконавчого комітету міської ради.
4.2. Строк розміщення пересувної тимчасової споруди не може перевищувати одного року. Після закінчення строку розміщення пересувної ТС на підставі заяви замовника може бути прийняте нове рішення виконавчого комітету міської ради.
4.3. Замовник при організації роботи пересувної ТС повинен керуватися та дотримуватися вимог законів України «Про захист прав споживачів», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», Наказу МЗЕЗТУ «Про затвердження Правил роботи дрібно-роздрібної торговельної мережі», Наказ Міністерства з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи «Про затвердження Правил будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки» та іншими нормативно-правовими актами, які регулюють торговельну діяльність та діяльність з надання послуг у сфері розваг та відпочинку.
4.4. Пересувна ТС торговельного призначення та з надання послуг у сфері розваг повинна мати належний естетичний вигляд, відповідати вимогам нормативних документів щодо дотримання санітарного стану, охорони праці, техніки безпеки тощо.
Суб’єкти господарювання, які мають намір експлуатувати атракціони, віднесені до атракціонів підвищеної небезпеки відповідно до пункту 3.1.3 Правил будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки, а також дитячі механізовані атракціони, мають отримати дозвіл територіального органу з нагляду за охороною праці відповідно до вимог ДНАОП 0.00-4.05-03 (1631-2003-п).
4.5. На пересувній ТС встановлюється табличка із зазначенням відомостей про суб’єкта господарювання.
4.6. Працівники з обслуговування пересувних ТС під час виконання своїх обов’язків повинні:
— бути охайно одягнені в формений чи санітарний одяг;
— додержуватися правил особистої гігієни;
— тримати робоче місце та навколишню територію в належному санітарному стані;
— не палити на робочому місці;
— мати при собі паспорт громадянина, який пред’являється на вимогу представників органів державного нагляду;
— мати відмітку про медичний огляд (для торгівлі продовольчою групою товарів);
— мати на робочому місці документи, що підтверджують трудові відносини згідно з законодавством.
4.7. За розміщення пересувної ТС на окремих елементах благоустрою комунальної власності, замовник, для здійснення заходів з благоустрою має право вибору щодо самостійного утримання прилеглої території до пересувної тимчасової споруди або щодо пайової участі в утриманні об’єктів благоустрою міста Павлоград.
4.8. Залучення пайової участі в утриманні об’єкта благоустрою здійснюється на підставі цього Порядку та Договору (додаток 1) укладеного між виконавчим комітетом Павлоградської міської ради та замовником.
4.9. Власники та користувачі земельних ділянок погоджують розміщення пересувних ТС відповідно до даного Порядку без сплати пайової участі.
5. Пайова участь в утриманні об’єктів благоустрою
5.1. Пайова участь (внесок) в утриманні об’єктів благоустрою сплачується до міського бюджету та залучається на відшкодування витрат бюджету м. Павлоград на розширене відтворення об’єктів благоустрою (утримання, ремонт, реконструкції тощо).
5.2. Умови сплати Пайової участі (внеску) в утриманні об’єктів благоустрою визначаються у Договорі.
5.3. Проєкт Договору готує відділ з питань розвитку підприємництва та залучення інвестицій.
5.4. Договір на Пайову участь (внесок) в утриманні об’єктів благоустрою розглядається та візується юридичним відділом виконавчого комітету Павлоградської міської ради та передається на підпис міському голові.
5.5. Контроль за виконанням умов чинних договорів про пайову участь в утриманні об’єктів благоустрою та сплатою пайової участі здійснюється відділом з питань розвитку підприємництва та залучення інвестицій Павлоградської міської ради шляхом перевірки місця розташування, функціонального призначення пересувних тимчасових споруд та фактичних надходжень Пайових внесків.
Для здійснення відділом з питань розвитку підприємництва та залучення інвестицій Павлоградської міської ради контролю за своєчасною сплатою пайової участі по договорам про пайову участь в утриманні об’єкта благоустрою фінансове управління Павлоградської міської ради до 10 числа наступного за звітним надає до відділу з питань розвитку підприємництва та залучення інвестицій Павлоградської міської ради інформацію про надходження коштів від платників пайової участі станом на 01 число.
5.6. Пайова участь (внесок) в утриманні об’єктів благоустрою розраховується за наступною формулою:
В = П * Взд * Кі * Кф * Т / 365 (366), де:
В – розмір пайової участі (внеску) при розміщенні ТС/ за день, грн.;
П – загальна площа пересувної ТС, м2;
Взд – вартість 1 м2 земельної ділянки залежно від коефіцієнту, який враховує цільове призначення земельної ділянки (Кцп), відповідно до технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок Павлоградської міської територіальної громади (місто Павлоград) Дніпропетровської області, затвердженої рішенням міської ради від 30.04.2024 № 1533-50//VIІІ, грн./м2;
Кі – добуток коефіцієнтів індексації нормативної грошової оцінки земель, починаючи з 2023 року;
Т – термін на який розміщується пересувна ТС;
Кф – коефіцієнт функціонального використання об’єкта благоустрою:
— 0,6 – для розміщення пересувних ТС з впровадження підприємницької діяльності у сфері торгівлі;
— 0,2 – для розміщення пересувних ТС з впровадження підприємницької діяльності у сфері розваг та відпочинку.
Секретар міської ради Сергій ОСТРЕНКО
Додаток 1 до Порядку розміщення пересувних тимчасових споруд
ТИПОВИЙ ДОГОВІР
щодо пайової участі в утриманні об’єкта благоустрою
м. Павлоград ___ ___________ ____ року
___________________________________________________________________,
(найменування юридичної особи / (ФОП)
що є власником пересувної тимчасової споруди
в особі _____________________________________________________________,
(посада, прізвище, ім’я та по батькові)
що діє на підставі____________________________________________________,
(назва документа, номер і дата видачі)
далі – Замовник, з однієї сторони, і Виконком Павлоградської міської ради в особі міського голови ________________________________________________,
що діє на підставі Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” далі — Виконавець, з іншої сторони (далі – Сторони), керуючись Законами України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про благоустрій населених пунктів” та іншими нормативно-правовими актами, уклали цей договір (далі – Договір) про таке:
І. Предмет Договору
1.1. Замовник зобов’язується оплатити пайову участь в утриманні об’єкта благоустрою за адресою:
__________________________________________________________________,
1.2. Сторони погодилися, що Замовник сплачує пайову участь в утриманні об’єкта благоустрою у розмірі__________________________ гривень
(сума прописом)
до початку розміщення пересувної тимчасової споруди.
Розрахунок пайової участі в утриманні об’єкта благоустрою визначені згідно з рішенням ________________________________________________
(міської ради, номер та дата рішення)
відповідно до пункту 10 частини другої статті 10 Закону України “Про благоустрій населених пунктів”.
1.3. Замовник здійснює авансову сплату пайової участі на попередній місяць до міського бюджету в розмірі, установленому в пункті 1.2 цього Договору.
ІІ. Права та обов’язки Сторін
2.1. Виконавець має право вимагати від Замовника своєчасної оплати пайової участі у розмірі, встановленому в пункті 1.2 та згідно п.1.3 цього Договору.
2.2. Замовник має право:
1) вимагати від Виконавця усунення виявлених недоліків щодо утримання території об’єкта благоустрою;
2) отримувати від Виконавця інформацію про використання Виконавцем внесених Замовником обсягів пайової участі в утриманні території у розмірі, установленому в пункті 1.2 цього Договору.
2.3. Замовник зобов’язується:
1) своєчасно сплачувати пайову участь в утриманні об’єкта благоустрою у розмірі, установленому в пункті 1.2 цього Договору;
2) надавати Виконавцю можливість безперешкодного виконання своїх зобов’язань щодо належного утримання території об’єкта благоустрою;
3) у разі виникнення загрози або настання надзвичайних ситуацій, пов’язаних з природною стихією: ураган, землетрус, сильний снігопад, ожеледиця тощо, сприяти Виконавцю у попередженні та ліквідації їхніх наслідків.
ІІІ. Відповідальність сторін за невиконання умов Договору
За невиконання або неналежне виконання умов цього Договору сторони несуть відповідальність згідно із законодавством.
IV. Розв’язання спорів
Спори за цим Договором між Сторонами розв’язуються шляхом проведення переговорів або в судовому порядку.
V. Форс-мажорні обставини
Сторони звільняються від відповідальності за цим Договором у разі настання непереборної сили (дії надзвичайних ситуацій техногенного, природного або екологічного характеру), що унеможливлює його виконання.
VI. Строк дії Договору
6.1. Цей Договір набирає чинності з ___________та діє до ______________ _______ року.
6.2. Закінчення строку дії цього Договору не звільняє Сторони від відповідальності за його порушення, яке мало місце під час дії цього Договору.
VII. Умови зміни, розірвання, припинення дії Договору
7.1. Зміна умов цього Договору проводиться у письмовій формі за взаємною згодою Сторін. У разі якщо не досягнуто такої згоди, спір розв’язується в судовому порядку.
7.2. Дія цього Договору припиняється у разі:
1) невиконання Сторонами умов цього Договору;
2) за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом;
3) за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом;
4) в інших випадках, передбачених чинним законодавством України.
VIII. Прикінцеві положення
8.1. Цей Договір складений у двох примірниках, які мають однакову юридичну силу. Один примірник зберігається у Замовника, інший – у Виконавця.
8.2. Усі додатки до цього Договору підписуються Сторонами і є його невід’ємною частиною.
Реквізити сторін
Замовник Виконавець
М. П.
М. П.
________________________
____________________________
(підпис) (підпис)
Секретар міської ради Сергій ОСТРЕНКО