5 вересня 2012 року в відділі охорони здоров`я Павлоградської міської ради проведено круглий стіл на тему: „Попередження отруєнь дикорослими грибами”.
В роботі круглого столу взяли участь: завідуюча відділом гігієни харчування СЕС Баглик Наталія Іванівна та завідуючий відділенням анестезіології з ліжками інтенсивної терапії КЗ «Павлоградська міська лікарня № 4»ДОР» Арутюнян Юрій Володимирович.
Фахівці виступили з інформацією для населення про небезпеку збору та вживання дикорослих грибів.
Баглик Н.І. розповіла журналістам про основні причини отруєнь та звернулась с проханням від всіх медичних працівників не збирати та не вживати дикорослі гриби, а дітям до 3 років не давати взагалі грибів ні дикорослих, ні з полиць магазинів, тому що у дітей ще недосконала система травлення і харчове отруєння можуть викликати, як дикорослі гриби так і вирощені в штучних умовах.
Баглик Н.І. звернула увагу на те, що гриби – це рослина, і поживні речовини бере з ґрунту, в якому можуть бути ядохімікати, якими обробляють поля, солі важких металів, нітрати та інші небезпечні для людини речовини.
Фахівець санепідслужби наголосила на тому, що їстівні та умовно їстівні гриби можуть перероджуватись в ядовиті, цьому може сприяти забруднене навколишне середовище.
В 2012 році в Дніпропетровській області зареєстровано 23 випадки отруєнь дикорослими грибами, з них три закінчили летально.
Арутюнян Ю.В. звернувся до журналістів з проханням надати інформацію мешканцям міста та регіону про небезпеку вживання дикорослих грибів, тому що токсини ядовитих грибів, особливо блідої поганки, викликають серйозні отруєння, уражають «природні фільтри» організму людини – печінку та нирки. В 80% отруєння токсинами блідої поганки призводить до летальних випадків, а у пацієнтів яких рятують медичні працівники, виникають тяжкі ускладнення, хронічні ураження печінки та нирок.
Фахівці призвали в разі отруєння – не займатись самолікуванням, а терміново звертатись за медичною допомогою.
Павлоградський міський центр здоров’я