Прем’єр-міністр України Микола Азаров та губернатор Дніпропетровщини Олександр Вілкул вручили 360 легкових автомобілів для амбулаторій загальної практики – сімейної медицини
Прем’єр-міністр України Микола Азаров та губернатор Дніпропетровської області Олександр Вілкул вручили міським головам та головам райдержадміністрацій області ключі від 360 легкових автомобілів марок «Нива» та «GEELY CK-2» для амбулаторій загальної практики – сімейної медицини. Тепер усі центри первинної медико-санітарної допомоги Дніпропетровщини забезпечені власним автотранспортом.
«Хочу привітати всіх жителів Дніпропетровщини з цією подією. Вперше за 20 років у нашій країні у Дніпропетровській області така кількість медичних автомобілів передана у розпорядження медичних закладів. Таке завдання, як забезпечення кожного медичного закладу, можливість якомога швидше доїхати до хворого та надати йому допомогу, вирішено. Сьогодні Дніпропетровщина займає провідні позиції в країні з підвищення якості медичного обслуговування. Якщо ми так будемо рухатися й надалі, то кожен населений пункт України матиме сучасну європейську медицину», — сказав Микола Азаров.
«За підтримки нашого Президента Віктора Януковича та Уряду на Дніпропетровщині системно покращується якість надання медичних послуг населенню області. Нові сучасні легкові автомобілі для амбулаторій сімейної медицини – це вагомий внесок у розвиток медичної галузі нашого регіону. Нові автомобілі дозволять лікарям оперативно приїздити на виклик до пацієнта та створять комфортні умови для лікарів під час виїзду до пацієнтів додому. Таким чином, лікар зможе надавати необхідну медичну допомогу та робити планові медичні огляди набагато швидше, ніж це було раніше», — сказав голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул.
Дніпропетровщина — пілотний регіон у реалізації процесу модернізації охорони здоров’я, що проходить в рамках Програми реформ Президента України Віктора Януковича.
Згідно з цим планом, Дніпропетровська область є першим регіоном в Україні, де було проведено розмежування медичних закладів за рівнем надання медичної допомоги. Таким чином, відповідно до європейських стандартів, усі лікувальні заклади області поділяються на: первинні (амбулаторії загальної практики — сімейної медицини, фельдшерсько-акушерські пункти та медпункти, що є підрозділами центрів первинної медико-санітарної допомоги), вторинні (міські та районні лікарні) та третинні (високоспеціалізовані медичні заклади обласного значення).
Медичні заклади первинного рівня фінансуються з місцевих бюджетів, а вторинні, третинні та служба швидкої допомоги – з обласного. Це дозволило збільшити фінансування усіх медичних закладів Дніпропетровщини (2012 рік – 3 млрд 457 млн грн, що на 12,2% більше, ніж у 2011 році та на 20% більше, ніж у 2010 році).
У 2012 році у стаціонарних закладах вторинного рівня (міських та районних лікарнях) вдвічі збільшено фінансування на медикаменти та продукти харчування: на медикаменти — 91,7 млн грн (2011 рік — 43,4 млн грн), на продукти харчування – 51,7 млн грн (2011 рік – 24,1 млн грн).
У 2012 році збільшено фінансування на медикаменти на один виклик «швидкої» допомоги більше ніж у 8 разів — з 3 грн до 25 грн.
Окрім цього, у поточному році автопарк швидкої медичної допомоги Дніпропетровської області отримав 67 сучасних автомобілів швидкої допомоги марок «Пежо» та «Форд». Найближчим часом очікується поставка в область ще 22 «швидких».
Завдяки фінансуванню служби швидкої допомоги з обласного бюджету, вдалося досягти принципу екстериторіальності. Це означає що, тепер на виклик їде та бригада «швидкої», яка знаходиться ближче до пацієнта, а не та, яка безпосередньо відноситься до територіальної одиниці, звідки надійшов виклик (раніше, приміром, «швидка» з Дніпропетровська не могла виїхати на виклик у Петриківський район).
Окрім цього, в усіх відділеннях швидкої медичної допомоги встановлені архіватори мови, що записують звернення громадян в «швидку». 100% автомобілів «швидкої» обладнані GPS-навігацією, що дозволило на 20-30% скоротити витрати палива. Головна мета таких дій — забезпечити приїзд «швидкої» до пацієнта за 10 хвилин в містах та за 20 хвилин — в сільській місцевості.
На виконання Національного проекту «Своєчасна допомога», в області створюється єдина регіональна оперативно-диспетчерська служба швидкої медичної допомоги, яка дозволить передавати виклики бригадам «швидкої» без участі диспетчерів підстанцій та відділень швидкої допомоги, що значно скоротить час прийому та передачі викликів.
Пріоритетним напрямком на Дніпропетровщині є охорона материнства і дитинства. Так, у 2012 році в рамках модернізації охорони здоров’я вдвічі збільшено фінансування на утримання педіатричних та акушерських ліжок. Крім того, на Дніпропетровщині створена та функціонує перша в Україні комплексна система надання перинатальної допомоги, яка включає в себе потужну мережу міжрайонних пологових центрів, а також два перинатальних центри — у Кривому Розі та Дніпропетровську. Крім того, Дніпропетровський обласний центр екстреної медицини та медицини катастроф оснащений спеціалізованими реанімобілями, що повністю ліквідувало поняття «нетранспортабельності» пацієнта і дозволяє в належних умовах перевозити новонароджених вагою від 500 грамів.
Міжрайонний перинатальний центр у Кривому Розі, розрахований на 3 тис пологів на рік, був відкритий у грудні 2011 року. У червні 2012 року в рамках Національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства», ініційованого Президентом України Віктором Януковичем, прем`єр-міністр України Микола Азаров та губернатор Дніпропетровської області Олександр Вілкул відкрили Дніпропетровський обласний перинатальний центр, розрахований на 4 тис пологів на рік. За місяць свого існування перинатальний центр у Дніпропетровську вже визнаний експертами одним з найсучасніших в Україні.
Завдяки створенню комплексної системи надання перинатальної допомоги на Дніпропетровщині вдвічі збільшилась кількість здорових пологів без ускладнень, що становить 72% від загальної кількості.
На Дніпропетровщині в рамках модернізації охорони здоров’я приділяється особлива увага розвитку первинної ланки медицини (сімейна медицина), зокрема створенню комфортних умов перебування у медичному закладі для пацієнтів та належних умов праці для медичних працівників центрів первинної медико-санітарної допомоги. Для цього проводяться ремонти всіх амбулаторій загальної практики – сімейної медицини та фельдшерсько-акушерських пунктів області. У 2012 році на ці цілі було виділено 27 млн грн.
Усі 53 центри первинної медико-санітарної допомоги Дніпропетровської області оснащуються необхідним медичним обладнанням та технікою. У поточному році для амбулаторій загальної практики – сімейної медицини регіону було придбано 274 одиниці нового медичного обладнання на суму 4,2 млн грн, у тому числі 26 автомобілів.
У 2012 році Дніпропетровська область, як пілотний регіон із впровадження модернізації охорони здоров’я, додатково отримала 82 млн грн на придбання медичного обладнання та автомобілів для медичних закладів первинного рівня (амбулаторій, фельдшерсько-акушерських пунктів). Наразі придбано майже 5 тис одиниць сучасного медичного обладнання на суму 36 млн грн та закуплено 360 легкових автомобілів на суму 34,5 млн грн.
Повнопривідні «Ниви» призначені для сільської місцевості, «GEELY CK-2» — для міст.
Нові автомобілі направлені до 53 центрів первинної медико-санітарної допомоги Дніпропетровської області.
У 2012 році медичним працівникам центрів первинної медико-санітарної допомоги області підвищена заробітна плата з урахуванням обсягу виконаної роботи. Таким чином, заробітна плата лікаря первинної ланки з урахуванням виплати складає від 1815 грн до 6472 грн, а медсестри – від 1507 грн до 3079 грн.
Окрім цього, в усіх містах та районах Дніпропетровщини реалізуються програми «місцевих стимулів». Вони спрямовані на фінансову та соціальну підтримку лікарів первинної ланки (сімейних лікарів, терапевтів, педіатрів), а саме: забезпечення їх безкоштовним мобільним зв’язком, пільговим проїздом у громадському транспорті, грошовими надбавками до заробітної плати, службовим житлом тощо.
На Дніпропетровщині проходить Міжнародна конференція «Сучасна політична економія та інституціоналізм: конструктивний діалог заради розвитку», в якій беруть участь 150 учених з провідних вишів України, країн ЄС та СНД
На Дніпропетровщині у Національній Металургійній академії України (НМетАУ) проходить Міжнародна науково-практична конференція «Сучасна політична економія та інституціоналізм: конструктивний діалог заради розвитку». У заході беруть участь понад 150 учених з провідних вишів України, Росії, Казахстану, країн Балтії та Польщі. Конференція проходить за підтримки Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Національної академії державного управління при Президентові України, Інституту економіки та прогнозування НАН України. Міжнародне зібрання присвячено 100-річному ювілею кафедри політичної економії НМетАУ. Захід проходить у рамках комплексного регіонального проекту «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти», що ініційований губернатором Олександром Вілкулом.
Освіту та науку визначено одним із базових кластерів Комплексної стратегії розвитку регіону, які є ключем до нового етапу розвитку нашої області й держави. Запорукою цього успіху є підготовка кваліфікованих кадрів, знання яких будуть адаптовані до реальних потреб ринку праці та економіки. Активним учасником цього процесу є кафедра політичної економії Національної металургійної академії України, що вважається одним із провідних осередків економічної науки Дніпропетровської області. Здобутки й досягнення кафедри та академії гідно представляють науково-освітній потенціал України. Вітаю колектив кафедри та академії зі 100-річним ювілеєм. Бажаю нових успіхів, здобутків та відкриттів. А учасникам Міжнародної конференції плідної та результативної роботи. Упевнений, що напрацьований на конференції досвід стане новою сходинкою до розвитку політичної економії Дніпропетровщини та базою для економічного зростання нашої країни», – сказав губернатор Олександр Вілкул.
Конференція проходить протягом двох днів (11-12 жовтня 2012 року) за ініціативи Національної металургійної академії України (НМетАУ). Серед учасників заходу – Міжнародна політекономічна асоціація країн СНД і Балтії, Міжнародна асоціація інституційних досліджень, Всеукраїнська громадська організація «Інститут досліджень економіки і суспільства 21 століття», Донецький національний технічний університет, Академія наук вищої школи України, Академія митної служби України, Брестський державний технічний університет, ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України», Дніпропетровський університет ім. Альфреда Нобеля, Інститут економіки НАН Білорусі, Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана, Національна академія державного управління при Президентові України, Освітня корпорація «Туран» (Астана), Університет ім. Л.Козьмінські (Варшава), Економічний факультет Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, Економічний факультет Московського державного університету ім. М.В.Ломоносова.
«Стратегічні завдання економічного розвитку та підвищення суспільного добробуту пред’являють особливі вимоги до якості здатного їх вирішити людського капіталу. Найбільш прискіплива увага приділяється його кваліфікованості, конкурентоспроможності, загальноосвітньому рівню, зокрема обізнаності у провідних тенденціях глобальної та національної економічної динаміки. Реалії сьогодення переконують у необхідності формування у молодих фахівців надійних основ сучасного контекстуального економічного мислення. У зв’язку із цим суттєво зростає роль фундаментальної економічної освіти і науки, що надають та генерують базисні знання про економічний вимір буття людини і суспільства. Тому проведення цієї науковою міжнародної конференції, що проходить у рамках губернаторського проекту «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти», є актуальною та необхідною», – сказав ректор НМЕТАУ Олександр Величко.
Програма конференції передбачає роботу чотирьох секцій «Сучасна політична економія і інституціоналізм: предметна і методологічна проблематика», «Інституційна та нова політекономія: держава, ринок, влада», «Людина або homo oeconomicus: імперативи теорії і практики», «Економічна динаміка в політекономічному і інституціональному вимірі» і «круглого столу» на тему «ЄС — СНД: взаємодія, компліментарність, перспективи інтеграції».
Довідково:
Сучасний колектив кафедри політичної економії НМетАУ складається з 11 висококваліфікованих викладачів і науковців, серед яких 2 професори та 7 канд. екон. наук, доцентів.
На протязі своєї історії кафедра підтримує статус загальноосвітньої та забезпечує якісну фундаментальну економічну підготовку студентів всіх спеціальностей, факультетів і форм навчання із 17 дисциплін (“Політична економія”, “Економічна теорія”, “Економічна історія та історія економічної думки”, “Сучасні економічні теорії”, “Мікроекономіка”, “Макроекономіка”, “Міжнародна економіка”, “Національна економіка”, “Соціальна економіка”, “Бюджетна система”, “Державне регулювання економіки тощо). За останні десять років середній щорічний контингент студентів кафедри становить близько 5300 людей.
Зміст навчально-методичних комплексів відповідних дисциплін безперервно оновлюється та вдосконалюється з огляду на провідні світові стандарти освіти і новітні досягнення фундаментальної економічної науки. За результатами цієї роботи викладачами, аспірантами та здобувачами кафедри лише за роки незалежності було підготовлено і видано 60 підручників, навчальних посібників та конспектів лекцій, близько 150 інших навчально-методичних розробок.
Активна та плідна науково-дослідна робота є ще однією історичною традицією кафедри. Серед основних колективних наукових досягнень: розробка парадигмального підходу до еволюції фундаментальної економічної науки та концепції її предметних складових; створення сучасної концепції універсумізації економічних перетворень та триєдиного економічного регулювання; виявлення провідних типів економічного зростання та методів їх стимулювання в умовах кризи та депресії; визначення відтворювальних основ державної інноваційно-інвестиційної експансії та її економічних механізмів; визначення глобальних тенденцій зміни діяльності людини та їх соціально-економічних наслідків; розробка концепцій соціально-економічної та екологічної ефективності виробництва, адаптації особистості в умовах глобалізації, цивілізаційних засад економічного розвитку тощо.
Отримані наукові здобутки презентуються на авторитетних міжнародних економічних форумах у Варшаві, Києві, Мінську, Москві, Нью-Йорку, Санкт-Петербурзі та інших провідних центрах сучасної фундаментальної економічної науки. Колектив кафедри приймає активну участь в організації науково-практичних форумів, симпозіумів, конференцій та інтернаціональних наукових проектах. Так, за його безпосередньою ініціативою було засновано Міжнародну політекономічну асоціацію країн СНД та Балтії.
Колектив кафедри постійно розширює географію наукових зв’язків та підтримує стосунки з провідними вищими навчальними й фаховими науковими закладами України (Інститутом світової економіки і міжнародних відносин НАН України, Київським державним університетом ім. Г.Т. Шевченка, Київським національним економічним університетом ім. В. Гетьмана, Національною академією державного управління при Президентові України і т.д.), країн СНД (Білоруським державним університетом, Інститутом економіки РАН, Центральним економіко-математичним інститутом РАН, Інститутом економіки НАН Білорусі, Інститутом економіки КН МОН Республіки Казахстан, Московським державним університетом ім. М.В. Ломоносова тощо) і далекого зарубіжжя. Такі професійні дружньо-конкурентні відносини сприяють взаємно корисному обміну досвідом і результативному науковому полілогу. Зокрема, з нагоди ювілею кафедри у видавництві ”ТЕИС” (Москва, 2011 р.) вийшла колективна монографія “Экономика цивилизаций в глобальном измерении”. Провідні науковці Білорусі, Казахстану, Росії та України прийняли запрошення ювіляра об’єднатися в обговоренні актуальних проблем економічного сьогодення та майбутнього. Викладачі кафедри активно залучають до наукової роботи студентську молодь, здійснюючи керівництво студентськими науковими гуртками. Найбільш здібні студенти отримують можливість продовжити навчання в аспірантурі кафедри, що була відкрита у 1966 р. За всі роки її діяльності 62 особи успішно захистили докторські та кандидатські дисертації, поповнивши і зміцнивши кадровий склад вищої школи України.
Перший заступник Міністра освіти та науки, молоді та спорту України Євген Суліма відвідав школу № 40 в Дніпропетровську та вручив вчителю початкових класів Лідії Бегмі відзнаку «Заслужений вчитель України»
Під час робочої поїздки до Дніпропетровської області Перший заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Євген Суліма відвідав середню загальноосвітню школу №40 у Дніпропетровську. Він поспілкувався з учнями та трудовим колективом школи, а також вручив вчителю початкових класів Лідії Бегмі державну відзнаку «Заслужений вчитель України». Губернатор Олександр Вілкул привітав Лідію Бегму з отриманням почесного звання.
Євген Суліма обрав для візиту середню загальноосвітню школу №40 не випадково, адже саме в цьому навчальному закладі він навчався. І саме з цією школою пов’язані його дитячі та юнацькі роки. Школу засновано у 1969 році. Сьогодні в ній навчаються 685 учнів, навчальний процес забезпечують 49 висококваліфікованих педагогів. Школа є активним учасником регіонального проекту «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти», що реалізується за ініціативи губернатора Олександра Вілкула.
Під час візиту Перший заступник Міністра освіти та науки, молоді та спорту України відвідав уроки географії, іноземної мови, фізичної культури. Також провів зустріч з учнями 11-го класу, на якій обговорив питання вибору майбутньої професії та підвищення свого інтелектуального рівня.
«На сучасному етапі розвитку суспільства важливе значення має навчання не лише у школі, вищому навчальному закладі, а й освіта впродовж життя. Адже постійно змінюються технології, з’являються нові розробки, тому вчитись чомусь новому потрібно постійно і в будь-якому віці», – сказав Євген Суліма майбутнім випускникам школи.
Після спілкування з дітьми Євген Суліма провів зустріч з педагогічним колективом школи, на якій подякував вчителям за роботу і педагогічний талант, за знання і вміння, які вони дають дітям. Особливо наголосив на важливості перших чотирьох років навчання дитини у школі та відзначив роботу вчителів початкових класів. Євген Миколайович оголосив, що Указом Президента України Віктора Януковича почесне звання «Заслужений вчитель України» присвоєно вчителю початкових класів Лідії Бегмі та вручив цю державну відзнаку.