Олександр Любович: «У 2012 році в Дніпропетровській області вартість оренди паїв зросла більше ніж на 45 %»
У 2012 році в Дніпропетровській області вартість оренди паїв зросла на 45,5 %, порівняно з минулим роком, та становить 469 грн за 1 га орендованої землі. Про це повідомив заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Любович під час наради щодо завершення посівної кампанії-2012.
«Розвиток українського села – це одне з основних завдань, які ставить перед регіонами наш Президент Віктор Федорович Янукович. На Дніпропетровщині особлива увага приділяється зміцненню економіки сільської місцевості та покращенню життя людей на селі. Зокрема, цього року в регіоні вартість оренди паїв зросла у порівнянні з минулим роком більше ніж на 45 % і склала 469 грн за 1 га орендованої землі. Губернатор Дніпропетровщини Олександр Вілкул особисто контролює своєчасність виплати селянам коштів за оренду паїв», — сказав Олександр Любович.
Заступник губернатор зазначив, що наразі на Дніпропетровщині на орендних умовах використовується більше 1,3 млн га земельних паїв. Середній розмір паю складає близько 6 га. Станом на 17 жовтня селяни вже отримали за оренду від сільських господарств області 573,9 млн грн, що становить 88,4 % від загальної кількості паїв. За майнові паї селянам виплачено ще 700 тис грн, що складає 81 % від загальної кількості паїв. Наразі виплати продовжуються.
Олександр Вілкул: «За 2,5 роки на Дніпропетровщині забезпечено стабільне зростання промислового виробництва, притік понад 1,2 млрд доларів США іноземних інвестицій, 170 тисяч нових робочих місць»
Про це на сесійному засіданні Дніпропетровської обласної ради повідомив губернатор Дніпропетровщини Олександр Вілкул, підбиваючи у своїй доповіді підсумки реалізації в області Комплексної стратегії розвитку регіону за 2010-2012 роки.
«Підвищення якості життя людей — головна мета реалізації Програми реформ і Соціальних Ініціатив нашого Президента Віктора Федоровича Януковича. Основний інструмент досягнення мети — стабільне економічне зростання і підвищення конкурентоспроможності економіки. За 2,5 року виконання Комплексної стратегії розвитку регіону, яка є регіональною дорожньою картою з реалізації Програми реформ нашого Президента, Дніпропетровщина досягла вагомих здобутків у всіх сферах життєдіяльності», — сказав Олександр Вілкул.
Показники соціально-економічного зростання
На Дніпропетровщині третій рік поспіль обласна влада забезпечує: стабільний ріст промислового виробництва, динамічний притік іноземних інвестицій, збільшення заробітних плат і створення нових робочих місць. У 2010 році зростання промислового виробництва склало +16,1%, у 2011-му: +5,4%, за 7 місяців 2012 року: ще +4,1%. Очікувані показники 2012 року на рівні +5%.
Обсяг залучених прямих іноземних інвестицій в економіку області наразі перевищив 8,2 млрд доларів США, з яких понад 1,2 млрд доларів залучено впродовж останніх 2,5 роки в умовах світової економічної кризи, яка триває. За цим показником Дніпропетровщина є провідним регіоном серед областей України.
Завдяки зростанню економіки і припливу інвестицій рівень заробітної плати в регіоні в липні 2012 року в порівнянні з початком 2010 року виріс майже в півтора рази і склав 3260 грн. При цьому на підприємствах базових галузей економіки, передусім ГМК, середня зарплата перевищила 4 тисячі, а на багатьох і 5 тисяч гривень. Заборгованість із виплати зарплати з 2010 року скорочена в 7,2 рази — з 89 до 12,3 млн грн. Це найкращий показник в Україні. За 2,5 роки створено понад 170 тис нових робочих місць. І до кінця 2012 року буде створено ще 20 тисяч.
Модернізація промисловості
Загальна вартість проектів модернізації, які планується реалізувати на підприємствах ГМК області до 2015 року, становить близько 36 млрд гривень. При зростанні промислового виробництва завдяки впровадженню енергозберігаючих технологій на підприємствах області з 2010-го по 2012 рік питомі витрати паливно-енергетичних ресурсів зменшені на 3,5% (довідково: з 25,1 до 24,2 млн тонн умовного палива).
За підтримки Президента України Віктора Януковича був прийнятий закон про фінансове оздоровлення заводу «Південмаш». Завдяки цьому за минулий рік завод більш ніж удвічі наростив обсяги реалізованої продукції — з 560 млн грн до 1,29 млрд грн. У 2012 році очікуваний обсяг реалізації — 1,79 млрд грн, що на 38% більше, ніж у минулому році. Загальний портфель замовлень ЮМЗ до 2015 року — понад 1,3 млрд доларів.
Модернізація транспортної інфраструктури
Побудована перша черга окружної дороги Дніпропетровська — 18 км. Будується друга черга і правобережні з’їзди з Кайдацького мосту. Весь проект буде реалізований до 2015 року.
За три роки в області відремонтовано понад 5 млн квадратних метрів дорожнього покриття. 25 жовтня 2012 року буде введено в експлуатацію автомобільний міст через річку Вовча в Павлограді.
Після 20-ти річної перерви за підтримки нашого Президента Віктора Федоровича Януковича відновлено будівництво Дніпропетровського метрополітену. У липні 2012 року Україна отримала необхідне фінансування на цей проект від ЄБРР на 152 млн євро. Вже отримано згоду ради директорів Європейського інвестиційного банку ще на 152 млн євро. І за 4 роки метро в Дніпропетровську буде побудовано.
Нова сучасна транспортна інфраструктура — це комфортність та безпеку пересування громадян, покращення екології. На її створення в економіку регіону за чотири роки надійде понад 7,5 млрд грн державних інвестицій. А це — стабільні зарплати працівникам і замовлення на будматеріали і конструкції для регіональних виробників.
Розвиток сільського господарства
У 2011 році в області було зібрано рекордний урожай зернових — понад 3,5 млн тонн. Для розвитку молочного кооперативного руху в 2011 році обласна влада виділила 500 тис грн на придбання молоковозів. У 2012 році виділено близько 1 млн грн для придбання охолоджувачів молока. До кінця 2012 року в Покровському районі буде введено в експлуатацію перший етап молочної ферми на 120 голів в рамках спільного проекту обласної влади, французької компанії «Данон» та міжнародного фонду «Хайфер». Ця ферма стане майданчиком для подальшого розвитку на території області молочних кооперативів.
У цьому році в рамках Державної програми підтримки галузі тваринництва більше 6 тисяч сімей отримали 4,5 млн грн державної підтримки на утримання у власних домогосподарствах молодняку великої рогатої худоби. У результаті в цьому році в господарствах області збільшено поголів’я великої рогатої худоби на 4,4 тис голів — до 176,5 тис голів, а за поголів’ям свиней — більш 568 тис голів — регіон впевнено посідає перше місце. За 9 місяців 2012 року в області вироблено 206 тис тонн м’яса, що на 3 тис тонн більше, ніж за аналогічний період минулого року. Нарощування сировинної бази сільгосппродукції дало потужний імпульс зростання у переробній і харчовій промисловості – за 9 місяців 2012 гола у порівнянні з аналогічним періодом 2011 року в області зросло виробництво на 75% — круп, на 66% — вершкового масла, на 34% — кондитерських виробів, на 33,5% — жирних сирів, на 11 % — борошна, на 9% — рослинного масла).
В області постійно проходять ярмарки виробників, на яких представлений широкий асортимент продукції. Тільки в цьому році їх пройшло більше 2,5 тисяч. На ярмарках жителі області можуть придбати сільгосппродукцію в середньому за цінами на 15-20% нижче середньоринкових.
Олександр Вілкул: «За 2,5 роки на Дніпропетровщині підвищено якість медичного обслуговування – поліпшена робота швидкої допомоги, створено сучасну систему перинатальної допомоги, розвивається сімейна медицина»
Про це на сесійному засіданні Дніпропетровської обласної ради повідомив губернатор Дніпропетровщини Олександр Вілкул, підбиваючи у своїй доповіді підсумки реалізації в області Комплексної стратегії розвитку регіону за 2010-2012 роки.
«У 2012 році збільшено фінансування на медикаменти та харчування у міських та районних лікарнях в 2 рази, на лікування ветеранів та інвалідів війни — в 3 рази, на медикаменти на один виклик швидкої допомоги — в 8,5 разів», — сказав Олександр Вілкул.
За підтримки Президента на Дніпропетровщині створена і функціонує перша в Україні комплексна система перинатальної допомоги. Вона включає широку мережу міжрайонних пологових центрів, три неонатальних центри, а також два нових сучасних перинатальних центру — в Кривому Розі і Дніпропетровську, розрахованих на 3 тис і 4 тис пологів відповідно.
Завдяки розвитку в регіоні екстреної медичної допомоги, в тому числі закупівлі сучасних реанімобілів, стала можливою транспортування новонароджених вагою від 500 грамів. У результаті кількість здорових пологів без ускладнень в області зросла у 2 рази.
Усі автомобілі «швидкої допомоги» обладнані GPS-навігацією. За 2010-2012 роки придбано 72 нових «швидких» і до кінця року медичний парк поповниться ще 26 автомобілями.
З державного бюджету виділено 82 млн грн для забезпечення Центрів сімейної медицини сучасним обладнанням та транспортом. 11 жовтня 2012 року за участю Прем’єр-міністра Миколи Азарова 360 автомобілів вручені Центрам первинної медико-санітарної допомоги нашій області.
«Це безпрецедентна подія в історії Дніпропетровщини й усієї України. Тепер всі амбулаторії Дніпропетровській області на 100% забезпечені власним транспортом», — сказав Олександр Вілкул.
Олександр Вілкул: «Дніпропетровська область – лідер в Україні з розвитку всіх рівнів освіти та з упровадження IT-технологій в навчальний процес»
Про це на сесійному засіданні Дніпропетровської обласної ради повідомив губернатор Дніпропетровщини Олександр Вілкул, підбиваючи у своїй доповіді підсумки реалізації в області Комплексної стратегії розвитку регіону за 2010-2012 роки. Він зазначив, що таку високу оцінку розвитку регіональної системи освіти дав Міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник на серпневій нараді педпрацівників.
«Усі школи регіону на 100% забезпечені комп’ютерною технікою та підключенням до мережі Інтернет. За 2,5 року школи області отримали понад 3,2 тис нових комп’ютерів. Усі учні і вчителі в сільській місцевості забезпечені безкоштовним підвезенням «шкільними автобусами», — сказав Олександр Вілкул.
Із 1 вересня 2012 року в області запроваджено проект «Логістика шкільного автобуса», в його рамках на всіх автобусах встановлена GPS-навігація і тривожна кнопка. Це дозволяє батькам через Інтернет бачити, де знаходиться автобус, який перевозить дітей.
У 2011 році відкрито «Єдиний освітній центр»: це дистанційне навчання педагогів, дітей з особливими потребами, віртуальна бібліотека, он-лайн консультації. Впроваджено проект «Електронний щоденник» і «Електронний журнал».
У 2012 році вперше за 10 років відкрито три нові сільські школи – на 920 учнів.
Із 1 вересня запущений проект «3D дитячий садок», який через Інтернет надає інформацію про всіх дошкільних закладах області. Це дозволяє батькам обрати для своєї дитини дитсадок.
За 2 роки відкрито 62 дитсадки і навчально-виховні комплекси «школа — дитячий садок», до кінця цього року буде відкрито ще 32 дошкільний заклад. «Наша мета – повністю забезпечити всіх дітей області місцями у дитячих садочках», — сказав Олександр Вілкул.
У рамках розвитку кластерів будівництва та сільського господарства створені кафедри профільних вузів на базі провідних компаній цих галузей, що дозволяє адаптувати майбутніх фахівців до вимог бізнесу.
У двох університетах діють центри навчання за програмами МВА, в провідних вузах регіону видаються «подвійні дипломи» — український і країни-партнера (Німеччини, Франції та інших країн ЄС).
Олександр Вілкул: «За 2,5 роки на Дніпропетровщині видано 689 квартир працівникам бюджетної сфери, а до кінця 2012 року ще 54 квартири отримають військові і медики»
Про це на сесійному засіданні Дніпропетровської обласної ради повідомив губернатор Дніпропетровщини Олександр Вілкул, підбиваючи у своїй доповіді підсумки реалізації в області Комплексної стратегії розвитку регіону за 2010-2012 роки.
«З 2010 року в області видано 689 квартир працівникам бюджетної сфери — переважно педагогам і медикам. До кінця року квартири отримають ще 54 сім’ї медиків і військовослужбовців. 4 жовтня в Дніпропетровську за участю нашого Президента Віктора Федоровича Януковича ми відкрили новий будинок на 63 квартири, який побудований в рамках реалізації Соціальної Ініціативи Глави нашої держави «Доступне житло». Це перший будинок нового мікрорайону доступного житла на житловому масиві «Лівобережний-3». Протягом 2 років там буде побудовано ще 15 п’ятиповерхових будинків на більш ніж 1 тис квартир», — сказав Олександр Вілкул.
Вартість житла в новому будинку на третину дешевше середньоринкової. Зниження вартості вдалося досягти за рахунок того, що за кошти регіонального бюджету був розроблений проект мікрорайону, безкоштовно виділена земельна ділянка під забудову та підведено необхідні комунікації та мережі.
Такий підхід у поєднанні з програмою здешевленого іпотечного кредитування під 3% річних на 15 років, яка реалізується в рамках Соціальної Ініціативи нашого Президента Віктора Федоровича Януковича, — це реальна можливість тисячам сімей Дніпропетровської області здійснити свою мрію про власне житло. На сьогодні по області в Програмі пільгового іпотечного кредитування беруть участь 14 будинків на 1286 квартир.
Олександр Вілкул: «Дніпропетровщина займає провідні позиції в Україні з упровадження електронного врядування і за цим показником знаходиться на рівні країн Східної Європи»
Про це на сесійному засіданні Дніпропетровської обласної ради повідомив губернатор Дніпропетровщини Олександр Вілкул, підбиваючи у своїй доповіді підсумки реалізації в області Комплексної стратегії розвитку регіону за 2010-2012 роки.
«За оцінками міжнародних експертів Дніпропетровщина займає провідні позиції в Україні з впровадження електронного врядування і за цим показником знаходиться на рівні країн Східної Європи. Завдання — при збереженні державного фінансування на необхідному рівні — за 5 років досягти рівня Західної Європи. Для цього спільно з компанією «Майкрософт» в області реалізується перший в Україні масштабний проект «Електронний регіон». Він передбачає впровадження електронного урядування у всіх сферах життєдіяльності: від охорони здоров’я до екологічної безпеки», — сказав Олександр Вілкул.
На сьогодні в рамках проекту велика увага приділяється наданню адміністративних послуг громадянам органами регіональної та місцевої влади. Для цього при облдержадміністрації створено інформаційно-ресурсний центр «Відкрита влада», який за принципом «єдиного вікна» надає 21 адмінпослугу.
У містах і районах області на базі 35 дозвільних центрів створюються також інформаційно-ресурсні центри, в яких можна буде окрім отримання дозвільних документів оплатити комунальні послуги, дізнатися про порядок їх нарахування, отримати необхідну інформацію щодо тендерних закупівель, вільних земельних ділянок та приміщень. Такі інформаційно-ресурсні центри вже створено в 11 містах обласного підпорядкування.
Із 15 жовтня 2012 року в області спільно з «Укрпоштою» у Кривому Розі, Марганці та Царичанському районі з ініціативи губернатора Олександра Вілкула реалізується перший в Україні пілотний проект з надання адмінпослуг через поштові відділення.
«Це дозволить людям отримувати адміністративні послуги (довідки, дозволи, посвідчення, субсидії) за місцем проживання. Надалі цей досвід буде поширений на територію всього регіону, а в майбутньому і всієї України», — сказав Олександр Вілкул.
За ініціативи Олександра Вілкула на Дніпропетровщині прийнята регіональна програма щодо забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування
На Дніпропетровщині за ініціативи губернатора Олександра Вілкула на сесії обласної ради прийнята регіональна програма щодо забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на 2012-2015 роки. У рамках програми передбачається створення соціальних гуртожитків, проведення ремонтів у власних будинках та квартирах та придбання житла для дітей цих категорій. Загальне фінансування регіональної програми щодо забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на 2012-2015 роки складає 20 млн грн.
«Одним із пріоритетних напрямків у сфері соціального захисту дітей є захист їх житлових прав. Завдяки Соціальним Ініціативам нашого Президента Віктора Федоровича Януковича це питання сьогодні розглядається на найвищому державному рівні. Сьогодні на Дніпропетровщині під час сесії обласної ради прийнята регіональна програма щодо забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Це реальний крок у вирішенні житлового питання цієї категорії дітей», – сказав Олександр Вілкула.
Губернатор зазначив, що в Дніпропетровській області в містах і районах створено єдиний реєстр квартир, закріплених за дітьми, що знаходяться в державних дитячих закладах, під опікою і піклуванням в сім’ях громадян, з метою збереження за цими дітьми житла до їх повноліття.
До початку реалізації проекту «Родина для дитини» на 1 січня 2010 року в інтернатних закладах регіону перебувало 2500 дітей, на 1 січня 2011 року – 2300 дітей. На сьогодні в інтернатах проживає близько 1300 дітей. При цьому в рамках реалізації проекту «Родина для дитина» 808 вихованців інтернатів знайшли свої родини – були влаштовані в дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім’ї, усиновлені або взяті під опіку. Решта дітей – досягли повноліття і пішли в самостійне життя. Їм також надається системна допомога в рамках проекту «Родина для дитини», в тому числі, щодо захисту їх житлових прав.
Завдяки регіональній програмі діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, після закінчення навчання в ПТУ або ВНЗ будуть забезпечені житлом. Зокрема, місцями у соціальних гуртожитках або квартирами. Також дана програма передбачає і проведення капітальних ремонтів у квартирах дітей.
«Ми вдячні депутатам обласної ради, які підтримали Програму забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, ініційовану губернатором Дніпропетровщини Олександром Вілкулом. У рамках цієї Програми з бюджетів усіх рівнів виділятимуться цільові кошти на забезпечення дітей цієї категорії житлом», — сказав голова обласної ради Євген Удод.
На сьогодні в області відкрито два соціальні гуртожитки: У Кривому Розі та Дніпродзержинську, у яких вже проживає 50 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. До кінця 2015 року планується відкрити подібні установи ще в Дніпропетровську, Нікополі, Павлограді та Дніпродзержинську.
У 2010-2011 роках 26 дітей цієї категорії отримали квартири. За бюджетні кошти проведено капітальний ремонт 32 помешкань, які належать дітям-сиротам та дітям, позбавлених батьківського піклування. 369 дітей цієї категорії, які навчаються у професійно-технічних училищах та вищих навчальних закладах області також забезпечені гуртожитком.