Офіційний сайт Павлоградської міської ради

Лист міському голові

Декабрь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Ноя    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Корисна інформація

Новини Дніпропетровщини 28.11.2012 р.

Ноябрь 28th, 2012 Новини Вывести на печать

Олександр Вілкул: «Завдяки реалізації на Дніпропетровщині пілотного проекту Європейського фонду освіти держзамовлення підготовки робітничих кадрів на 2014 рік буде сформовано за європейською методикою з урахуванням реальних потреб ринку праці»

На Дніпропетровщині підбиті підсумки реалізації пілотного проекту Європейського фонду освіти щодо прогнозування потреб ринку праці та підвищення ефективності системи профтехосвіти. Про це сказав губернатор Олександр Вілкул після зустрічі з представниками Європейського фонду освіти (ЄФО). Наступний крок – це запровадження Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України відпрацьованої у Дніпропетровській області експертами Європейського фонду освіти методики прогнозування державного замовлення.
У заході також взяли участь заступник директора Європейського Фонду Освіти Шон Мендез, керівник програм Європейського фонду освіти в Україні Тімо Куусела, міжнародний експерт Європейського фонду освіти Володимир Гаськов, заступник голови облдержадміністрації Марія Пустова, а також начальники профільних управлінь облдержадміністрації.
«Реалізація напрацювань пілотного проекту Європейського фонду освіти є однією з ключових складових щодо підвищення конкурентоспроможності Дніпропетровщини. Завдяки йому держзамовлення підготовки робітничих кадрів на 2014 рік буде сформоване за європейською методикою, у якій будуть враховані реальні потреби ринку праці», – сказав Олександр Вілкул.
Дніпропетровська область є одним з провідних освітніх і наукових центрів України і Східної Європи. У регіоні реалізується комплексний інноваційний проект «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти», який отримав високу оцінку вітчизняних і міжнародних експертів. Мета цього проекту – адаптація освіти до реальних потреб ринку праці, створення ефективного ланцюжка «школа – ПТУ/ВНЗ – перше робоче місце», а також дієвої системи підвищення кваліфікації діючих працівників.
На підставі тих результатів, які досягнуті Дніпропетровською областю, в 2011 році Кабінетом Міністрів України Дніпропетровщину визначено пілотним регіоном для реалізації проекту Європейського фонду освіти з поліпшення системи профтехосвіти. Зазначений проект було реалізовано в регіоні протягом 2012 року.
З метою підготовки та відпрацювання методик оцінки структури робочих кадрів за професіями в регіоні було проведено опитування 378 підприємств та 130 професійних училищ. На підставі аналізу отриманих даних експерти Європейського фонду освіти представили пропозиції щодо вдосконалення системи підготовки робітничих кадрів регіону та методику прогнозування попиту підприємств області в робочих кадрах.
«Ми вдячні обласній владі та особисто губернатору Олександру Вілкулу за ту підтримку, яка надається Фонду в реалізації цього проекту. Це проект дуже важливий не лише для Дніпропетровської області, а й для всієї України», – сказав Шон Мендез та додав: «Наш проект на Дніпропетровщині реалізується успішно. І основною передумовою цього є прогресивність регіону та його постійний розвиток. Профтехосвіта – дуже важлива ланка. І ті результати, які ми вже маємо в вашій області в рамках проекту, демонструють, як на практиці наблизити професійно-технічну освіту до потреб ринку праці»
Шон Мендез також зазначив, що співпраця з регіоном буде продовжена і у 2013 році.
Обласна влада під керівництвом Олександра Вілкула в рамках соціального партнерства з бізнесом вибудовує систему прямої комунікації між навчальними закладами та підприємствами. Для цього в регіоні на базі ПТУ створюються центри нових технологій, в яких учні ПТУ отримують знання та навички роботи на сучасному обладнанні з використанням передових технологій виробництва. У цих центрах сконцентровані зусилля реального сектора економіки і провідних профтехучилищ. На сьогодні в регіоні вже функціонує 18 таких центрів. До кінця цього року планується відкриття ще 1. Цей досвід обласна влада поширює на всі виші і профтехучилища нашого регіону.
Для забезпечення підприємств регіону професійними кадрами вже два роки проводяться «Ярмарки вакансій». Завдяки таким заходам випускники ПТУ та ВНЗ отримують можливість в безпосередньому діалозі з роботодавцем працевлаштуватися, а студенти старших курсів отримують можливість пройти стажування в провідних компаніях. Зокрема, в області за два з половиною роки за ініціативи губернатора Олександра Вілкула проведено 6 регіональних «Ярмарок вакансій», у яких взяли участь близько 100 професійно-технічних училищ та вищих навчальних закладів 1-4 рівнів акредитації. Головним управлінням освіти і науки облдержадміністрації розроблено графік проведення «Ярмарок вакансій» та «Днів Кар’єри» у кожному виші регіону/
Завдяки зазначеним заходам в області підвищується якість освіти та відбувається адаптація її до сучасних потреб ринку праці. Це передова європейська практика, що впроваджується в регіоні в рамках інноваційного проекту «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти».
На Дніпропетровщині функціонує потужна система професійно-технічної освіти з підготовки кадрів робітничих спеціальностей, в яку входить 270 ПТУ. З них 53% – це училища, в які вступають випускники 9 та 11 класів для здобуття основної спеціальності. Друга група ПТУ (47%) – це училища, в яких навчаються та підвищують свою кваліфікацію діючі робітники. В установах другого типу забезпечується стовідсоткове працевлаштування випускників. У таких ПТУ вже йде чітке формування замовлення на підставі реальних потреб підприємств, зокрема гірничо-металургійного комплексу.
На нараді було зазначено, що ключове завдання спільного проекту Європейського фонду освіти та Дніпропетровської облдержадміністрації адаптувати освіту в професійно-технічних закладах першої групи для підготовки та забезпечення першим робочим місцем їх випускників.
28 листопада на Дніпропетровщині буде проведена річна комплексна перевірка регіональної системи централізованого оповіщення населення

28 листопада на Дніпропетровщині буде проведена комплексна перевірка регіональної системи централізованого оповіщення населення.
Перевірка системи оповіщення населення проводиться щоквартально. Сирена – це основний спосіб привернення уваги населення в разі надзвичайної ситуації. Інформація про те, що в цьому випадку потрібно робити, передається по радіо, телебаченню та за допомогою гучномовців у публічних місцях.
О 13 годині 55 хвилин в містах та районах Дніпропетровської області будуть включені сирени. Вони будуть означати попереджувальний сигнал «Увага всім!».
Почувши такий сигнал, необхідно: на роботі (вдома) увімкнути радіо або місцеві канали телебачення та уважно прослухати інформацію, яку надасть управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення області.
Інформація передається протягом 5-7 хвилин після подачі звукових сигналів.
Вислухавши повідомлення управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, кожен повинен діяти без паніки і метушні у відповідності з отриманими вказівками. Також потрібно сповістити про почуте сусідів, особливо людей похилого віку.
28 листопада тривога буде учбовою. Проте кожен громадянин повинен бути підготовленим до дій при виникненні надзвичайної ситуації або події.
Громадяни! Будьте уважні до повідомлень і сигналів управління з питань надзвичайних ситуацій. Це врятує вам, рідним та близьким життя, збереже здоров’я та домівки.

За завданням губернатора Олександра Вілкула на Дніпропетровщині пройшли штабні тренування з взаємодії різних служб у разі ускладненням погодних умов у зимовий період

27–28 листопада на Дніпропетровщині за завданням губернатора Олександра Вілкула пройшли штабні тренування, до яких були залучені фахівці управління з питань надзвичайних ситуацій (НС) Дніпропетровської облдержадміністрації, Головного територіального управління Міністерства надзвичайних ситуацій України у Дніпропетровській області, міських і районних штабів з ліквідації надзвичайних ситуацій та спеціалізованих служб цивільного захисту. Підсумки штабних тренувань підбив заступник губернатора Дніпропетровщини Геннадій Темник на засіданні Дніпропетровської регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і НС.

«Результати навчань показали, що Дніпропетровщина має відпрацьований механізм ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, пов’язаних з ускладненням погодних умов у зимовий період. Від ефективності взаємодії органів управління та сил комунальних підприємств, спеціалізованих автодорожніх, медичних, газорятувальних, гідрометеорологічних служб цивільного захисту залежить безпека жителів Дніпропетровщини. Зимова негода не повинна стати на заваді звичному ритму життя регіону. Тому всі служби Дніпропетровської області за завданням губернатора Олександра Вілкула вже сьогодні перебувають у повній готовності для оперативного реагування під час виникнення надзвичайних ситуацій у разі погіршення погодних умов», – сказав Геннадій Темник.
Штабні тренування проводились в два етапи – теоретичний та практичний.
Під час теоретичного етапу були розібрані найскладніші надзвичайні ситуації, які можуть статися під час погіршення погодних умов у зимовий період, та опрацьовані послідовні дії спеціалізованих служб щодо ліквідації аварій.
Під час практичного етапу у кожному місті та районі області були проведені практичні заходи з ліквідації наслідків змодельованих надзвичайних ситуацій. Для кожного населеного пункту були розроблені індивідуальні ситуації, при яких вдавані аварії начебто сталися на важливих стратегічних об’єктах життєзабезпечення: котельнях, водоводах, дорогах, мережах зв’язку та оповіщення.
Під час тренувань відпрацьовані дії зі збору, обробки та аналізу інформації про обстановку, підготовки даних для прийняття рішень, планування дій, своєчасного доведення завдань до підлеглих, відпрацьована безперервна взаємодія між керівництвом та управліннями у ході проведення рятувальних та інших невідкладних робіт.
«Штабні тренування дозволяють відпрацювати порядок координації дій та набути практичних навичок проведення рятувальних робіт під час погіршення погодних умов. Тому такі навчання спеціалізованих служб у передзимовий період за завданням Олександра Вілкула є традиційними для Дніпропетровщини. Цього року була продемонстрована висока майстерність та злагодженість дій», — сказав Геннадій Темник.
Як повідомлялося раніше, на Дніпропетровщині для забезпечення належного утримання доріг та пішохідних тротуарів в зимових умовах та оперативної ліквідації наслідків стихійних явищ, в регіоні працюватимуть 1 782 одиниці спецтехніки. На Дніпропетровщині підготовлена до роботи в зимових умовах уся снігоприбиральна, посипальна та інша спеціальна техніка. Роботи виконано згідно з графіком.
Довідково:
Тренування проводились відповідно до плану основних заходів цивільного захисту Дніпропетровської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту (Дніпропетровська ТП ЄС ЦЗ) на 2012 рік. Керівниками штабного тренування є начальник ГТУ МНС України у Дніпропетровській області Ігор Романюк та начальник управління з питань надзвичайних ситуацій облдержадміністрації Сергій Коваленко.
За участі провідних шведських лікарів та науковців у Дніпропетровському регіональному перинатальному центрі відбувся науковий міжнародний семінар

За участі провідних шведських медиків У Дніпропетровському регіональному перинатальному центрі відбувся міжнародний обмін досвідом з питань інфекційного контролю та охорони материнства та дитинства. Захід відбувся в рамках проведення Днів Швеції на Дніпропетровщині за ініціативи посольства Швеції в Україні спільно зі Шведською Торговою Радою та Дніпропетровською облдержадміністрацією. Наразі це вже другий міжнародний семінар, який відбувся в Дніпропетровському регіональному перинатальному центрі за участі провідних європейських медиків. Перший науковий семінар, у якому взяли участь німецькі фахівці, був проведений у липні поточного року.
У навчальному семінарі з питань інфекційного контролю та охорони материнства та дитинства взяли участь Уповноважений торгової ради та перший секретар посольства Швеції в Україні Гунілла Хульт, професор з акушерства і гінекології Центру фетальної медицини лікарні Каролінського університету Магнус Вестгрен, провідні медики Каролінського університету зі Стокгольма та медичні працівники з усієї Дніпропетровщини (головні лікарі двох перинатальних центрів, пологових будинків, а також хірурги, акушер-гінекологи, епідеміологи та лікарі, які працюють у відділеннях інтенсивної терапії та реанімації лікувально-профілактичних закладів області).
«На Дніпропетровщині приділяється особлива увага професійному розвитку медичних спеціалістів, які беруть участь в організації та наданні перинатальної допомоги. Для цього в області проходять наукові семінари та тренінги за участю провідних українських та міжнародних фахівців. Окрім цього, в 2012 році за підтримки губернатора Олександра Вілкула два медичних спеціалісти з Дніпропетровського регіонального перинатального центру пройшли безкоштовне стажування в провідних клініках Німеччини та Австрії. Такі заходи спрямовані на підвищення якості надання медичних послуг матерям та дітям», — сказала начальник головного управління охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації Валентина Гінзбург.
Крім того, у рамках наукового семінару були розглянуті питання з профілактики, діагностики та лікування захворювань плоду, а також сучасні методики організації інфекційного контролю в медичних закладах Дніпропетровщини.
«Всі послуги та лікування, що надаються у сучасному Дніпропетровському перинатальному центрі — це приклад того, як мають розвиватися всі інші напрямки медичної галузі в Україні. Це буде слугувати подальшому співробітництву Швеції та України», — сказав професор з акушерства і гінекології Центру фетальної медицини лікарні Каролінського університету Магнус Вестгрен.
Під час семінару зі своїми доповідями виступили як зарубіжні колеги, так і медичні фахівці з Дніпропетровської області — начальник головного управління охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації Валентина Гінзбург, головний лікар Криворізького міжобласного центру медичної генетики та пренатальної діагностики Микола Веропотвелян та завідуючий відділенням анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених Дніпропетровської обласної дитячої клінічної лікарні Денис Сурков.

Довідка:
Під керівництвом губернатора Олександра Вілкула на Дніпропетровщині створена перша в Україні регіональна комплексна система перинатальної допомоги, яка включає в себе два перинатальних центри у Кривому Розі та Дніпропетровську, потужну мережу міжрайонних пологових центрів, три неонатальних центри та сучасні реанімобілі, які дозволяють перевозити новонароджених вагою від 500 грамів.
У грудні 2011 року був відкритий перинатальний центр у Кривому Розі, розрахований на 3000 пологів на рік.
У червні 2012 року у рамках Національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства», ініційованого Президентом України Віктором Януковичем, прем`єр-міністр України Микола Азаров та губернатор Дніпропетровської області Олександр Вілкул відкрили сучасний перинатальний центр у Дніпропетровську, розрахований на 4000 пологів на рік.
Дніпропетровський регіональний перинатальний центр — це медична установа ІІІ рівня надання медичної допомоги матерям та дітям, в якій зосереджені новітні технології в акушерстві та неонатології, високотехнологічне медичне обладнання та робота висококваліфікованих медичних кадрів.
Центр складається з акушерського та гінекологічного корпусів, які розраховані на 200 ліжко-місць. Акушерський корпус розрахований на 89 ліжко-місць. До його складу входять: відділення патології вагітних (30 ліжок), 59 ліжок для роділь (з них 12 пологових залів), відділення новонароджених. Крім цього, у приміщені функціонує відділення інтенсивної терапії для новонароджених (7 ліжок) та жінок (6 ліжок), а також дві операційні зали.
У гінекологічному корпусі регіонального перинатального центру розміщено: відділення медицини плоду та патології раннього терміну вагітності (30 ліжок), відділення ургентної гінекології (40 ліжок, з них 10 ліжок – дитячої гінекології), відділення оперативної гінекології (40 ліжок), три операційні зали для цілодобового проведення гінекологічних операцій, відділення анестезіології, реанімації та інтенсивної терапії (6 ліжок).
Загальна площа перинатального центру — 18,2 тис м2. У Дніпропетровському регіональному перинатальному центрі працюють 558 співробітників, з яких 135 лікарів (з них 4 кандидати медичних наук та 2 заслужених лікаря України) та 205 середніх медичних працівників.
Із моменту відкриття перинатального центру тут відбулося близько 1800 пологів.

 На Дніпропетровщині за 10 місяців 2012 року більше 9 тис сімей отримали державну підтримку на утримання великої рогатої худоби

На Дніпропетровщині за 10 місяців 2012 року більше 9 тис сімей отримали державну підтримку на утримання великої рогатої худоби. Це більше 6,6 млн грн, які направлено з державного бюджету на розвиток та підтримку молочних господарств області. Наразі господарствами області подано документів на отримання ще 2 млн грн. Фінансування проходить у рамках державної програми щодо підтримки господарств населення, які утримують молодняк великої рогатої худоби. Про це повідомив в.о. начальника головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Вадим Удовицький під час прес-конференції.

«Розвиток молочного господарства – це одне з важливих завдань розвитку сільського господарства та харчової промисловості регіону. На Дніпропетровщині за ініціативи губернатора Олександра Вілкула розроблена та реалізується регіональна програма розвитку галузі молочного скотарства. Вона направлена на підтримку великотоварного виробництва, будівництво великих тваринницьких комплексів молочного напрямку та на створення молочарських кооперативів, які мають на меті об’єднати індивідуальні господарства населення. У цьому році на цей напрямок виділено близько 1 млн грн на закупівлю охолоджувачів молока. Особлива увага на Дніпропетровщині приділяється реалізації державної програми щодо підтримки великої рогатої худоби. За 10 місяців цього року більше 9 тис сімей отримали державну підтримку на утримання великої рогатої худоби», — сказав Вадим Удовицький.
Державна дотація на утримання великої рогатої худоби, яка виплачується господарям у рамках державної програми, складає 1 тис грн на 1 тварину за таким принципом: кожні 3 місяці, починаючи від 3 місяців від народження теляти до 15 місяців, господар отримує 250 грн дотації.
Порядок подання документів на отримання дотації від держави досить простий. Для цього господар повинен звернутися до сільської ради з заявою, ветеринарним паспортом, ідентифікаційним номером тварини та номером розрахункового рахунку. У сільських радах щомісяця формується реєстр осіб на компенсацію, який передається до районного управління агропромислового розвитку. Головне управління агропромислового розвитку облдержадміністрації формує регіональний реєстр. Списки регіонального реєстру формуються щомісяця до 10 числа та відправляються до Міністерства аграрної політики та продовольства України. Компенсація надходить у місячний термін і одразу перераховується на рахунки родин, які утримують худобу.
В головному управлінні агропромислового розвитку облдержадміністрації працює телефон «гарячої лінії» (056) 732-15-38, за яким можна проконсультуватися за всіма питаннями щодо участі у державних та регіональних програмах.
«Державна та обласна підтримка, яка надається на Дніпропетровщині молочним господарствам, вже дає свої результати. За 10 місяців цього року на 1,8 тис зросло поголів’я великої рогатої худоби, на 2,1 тис тонн зросло виробництво м’яса та на 600 тонн виготовлено більше молока. Це показники стабільного розвитку молочного господарства регіону», — сказав Вадим Удовицький.
На Дніпропетровщині відкрито ще дві молочні ферми сімейного типу на 30 корів

В Апостолівському районі Дніпропетровської області відкрито дві ферми сімейного типу на 10 та 20 корів. Наразі у регіоні створено вже 4 такі ферми, ще 6 ферм сімейного типу знаходяться у стадії будівництва і будуть відкриті найближчим часом. Програма створення молочних ферм сімейного типу на Дніпропетровщині реалізується в рамках спільного проекту обласної влади на чолі з губернатором Олександром Вілкулом та в рамках Канадського проекту. Про це повідомив в.о. начальника головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Вадим Удовицький під час прес-конференції.

«Ферма сімейного типу – це не просто бізнес, це стиль родинного буття, це особлива філософія любові та взаємоповаги. Корова в українській родині завжди була годувальницею та мала особливу повагу. Сьогодні на Дніпропетровщині під керівництвом губернатора Олександра Вілкула відроджуються традиції сімейних ферм та створюються умови для розвитку молочного господарства регіону», — сказав Вадим Удовицький.
Він зазначив, що також важливим напрямком діяльності обласної влади є підтримка розвитку молочного скотарства та молочарських сільськогосподарських кооперативів. Для цього з ініціативи Олександра Вілкула в області створена і реалізується потужна регіональна програма. Торік у рамках цієї програми обласною владою для молочних кооперативів області за бюджетні кошти було закуплено два сучасних молоковози, а цього року буде закуплено сучасні охолоджувачі молока. Крім того, до розвитку молочарського руху обласна влада активно залучає зарубіжних партнерів – міжнародні фонди та благодійні організації.
Зокрема, на Дніпропетровщині реалізується канадський проект агропромислового розвитку. Він передбачає підтримку ініціатив сімей зі створення власних молочних ферм. Спеціалісти Дніпропетровської сільськогосподарської дорадчої служби у рамках канадського проекту допомагають родинам розробити бізнес-план майбутньої міні-ферми, спроектувати приміщення та підібрати необхідне обладнання. Також фермери можуть отримати пільговий кредит на будівництво ферми під 3 % річних.
Як зазначив голова Дніпропетровської сільськогосподарської дорадчої служби Максим Максимов, кожен бажаючий розпочати власний фермерський бізнес може звернутися до дорадчої служби та отримати необхідну консультацію. Також спеціалісти служби проводять тренування на вже створених фермах сімейного типу. Телефон «гарячої лінії» Дніпропетровської сільськогосподарської дорадчої служби (056) 31-42-60.
Нагадаємо, у червні 2012 року відкрито сучасний молочнотоварний комплекс “Катеринославський”, ідея якого полягає в організації ефективного молочного бізнесу з інноваційними проектними рішеннями потужністю 38-43 тонни молока на добу. У червні завезено першу партію поголів’я (600 голів). До кінця року буде завезено ще 700 голів. Проектна потужність комплексу 2,4 тис голів корів.
В області створюються сільськогосподарські кооперативи молочного напряму. Наразі на Дніпропетровщині діє 14 молочарських кооперативів. Зокрема, в селі Олександрівка Покровського району відкрито перший пусковий комплекс сучасної інноваційної демонстраційної молочної ферми сімейного типу на 120 корів. Це перша ферма такого типу, яка відкрита в Україні. Виробнича потужність першого пускового комплексу ферми становить 540 тонн молока на рік або 8-9 тис кг молока у перерахунку на одну корову.

 

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Афіша Павлоградського драматичного театру жовтень

Останні надходження

  • Виконком від 24.12.2024 р
  • Про внесення змін до рішення міської ради від 17.12.2024 р. № 1878-58/VІІІ «Про бюджет Павлоградської міської територіальної громади на 2025 рік»
  • У бою за Україну загинув наш земляк Дмитро КВАЧОВ
  • Про стан військового обліку військовозобов’язаних і призовників на підприємствах, установах та організаціях Павлоградської територіальної громади у 2024 році та завдання щодо його поліпшення у 2025 році
  • Увага! Важлива інформація!
  • Про внесення змін до рішення виконкому від 27.11.2024 № 1767/0/3-24 «Про затвердження плану діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів на 2025 рік»
  • Про затвердження дислокації пересувних тимчасових споруд
  • Долучайтеся до важливого дослідження ринку праці!
  • Привітання з Різдв’яними та новорічними святами
  • Про створення субланки Павлоградської міської територіальної громади ланки Павлоградського району територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Дніпропетровської області
  • Актуальні питання щодо житлової субсидії
  • З Різдвом Христовим!
  • Виконком від 20.12.2024 р
  • Виконком від 18.12.2024 р
  • Результати загальнонаціонального опитування щодо рівня довіри до військових