Офіційний сайт Павлоградської міської ради

Лист міському голові

Февраль 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Янв    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728  

Корисна інформація

Допомога дітям з фізичними вадами

Ноябрь 29th, 2012 Новини Вывести на печать

До Міжнародного дня інвалідів, який відзначається 3 грудня, пройшла прес – конференцію на тему: «Надання медико – соціальної допомоги дітям з органічним ураженням нервової системи та іншими фізичними та розумовими вадами в умовах центру реабілітації для таких дітей» за участю завідуючої центру медико-соціальної реабілітації дітей з органічними ураженнями нервової системи та іншими фізичними та розумовими вадами, лікаря-педіатра Нестеренко Тетяни Юріївни.
26 жовтня 2007 року на базі дитячої поліклініки ДЗ «СМСЧ № 7 МОЗ України» створений Центр медико-соціальної реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи та іншими фізичними та розумовими вадами, який є спеціалізованим закладом охорони здоров’я .
Центр створений з метою надання висококваліфікованої консультативної, лікувально-реабілітаційної допомоги дітям віком від 1 місяця до 18 років, які мають органічні та функціональні враження нервової та кістково- м’язової систем. В ньому ведеться робота з медико-соціальної реабілітації дітей з усіх районів міста.
Центр реабілітації протягом року відвідує 90 дітей з обмеженими фізичними можливостями. Ці діти потребують корреційно- відновлювальної роботи, підготовки для адаптації в соціумі, розвитку духовних і фізичних здібностей.
Головна проблема дитини з обмеженими фізичними можливостями полягає в порушенні звя’зку із оточенням, в обмеженні мобільності, бідності контактів з однолітками, в обмеженні спілкування з природою тощо.
Центр МСР керується такими принципами:
-дитина, яка має інвалідність, є частиною і членом суспільства;
-вона хоче, повинна і може брати участь в усьому його багатогранному житті.
Працюючи всього 5 років, Центр медико-соціальної реабілітації досяг значних позитивних результатів.
Колектив Центру МСР приймав участь у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування та ІV Всеукраїнському конкурсі грантів серед установ та закладів реабілітації для дітей з ДЦП. Проекти «Створення умов для формування соціально — адаптованої особистості » та « Кроки до життя без обмежень» отримали грант у розмірі майже 200 000 гривень, який направлено в першу чергу на придбання обладнання для Центру МСР . Головна мета цих проектів — при наявності несприятливої екологічної ситуації у регіоні, яка безпосередньо впливає на здоров’я підростаючого покоління, ріст дитячої захворюваності, первинної інвалідності організувати у місті роботу центру МСР , де за допомогою перевірених фізіотерапевтичних, медичних процедур, при постійному нагляді медичних працівників, будуть проводити реабілітаційне медичне лікування та соціальну адаптацію.
Молодий колектив докладає максимум зусиль , щоб створити умови максимально наближені до домашніх, що дає змогу дитині почуватися тут, як вдома.
За п’ять років роботи 3258 дітей міста , в тому числі 440 — 13 % дітей – інвалідів та 1485 – 45,5 % дітей віком до одного року отримали кваліфіковану медико- соціальну реабілітацію. В середньому діти – інваліди міста мають змогу отримати 2-3 курса відновного лікування в стінах центру, а діти віком до одного року після проходження 2-4 курсів відновного лікування знімаються з обліку.
Реабілітаційні заходи дають змогу покращити фізичне здоров’я, підвищити самооцінку , сформувати активну життєву позицію, розвинути самостійність та життєздатність, розширити кругозір, розвинути пам’ять, увагу, значно підвищити мовленеву активність.
В центрі працює кабінет лікувальної фізкультури, де проводиться комплекс вправ залежно від порушень стану з використанням вертикалізаторів, сенсорних доріжок, проводиться лікувальний масаж, фізіотерапевтичні процедури.
Психолог і логопед центру проводить корекційно- відновлювальну роботу з використанням комп’ютера, розвиваючих ігор та обладнання сенсорної кімнати.
Методика «Акватіпії –малювання оттисками на склі» направлена на розвиток творчого мислення, художніх образів, дрібної моторики.
Методика «Супермаркет» -це комплекс спеціальних вправ направленних на розвиток соціалізації , активного та пасивного словаря, пізнавального інтереесу.
Методика «Маленький геній» направлена на розвиток памяті, мислення, формування фонематичного слуху.
Застосування методики « Логоритміка» направлена на розвиток темпа, ритму, голосоутворення, інтонація мови.
Завдяки роботі такого унікального спеціалізованого центру для дітей з обмеженими можливостями батьки не тільки мають надію, а і отримують професійну допомогу для своїх дітей від фахівців центру.


































Електронна черга для запису в управлінні соціального захисту населення м. Павлоград

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Афіша Павлоградського драматичного театру жовтень

Останні надходження

  • Павлоград – учасник національного проєкту «Пліч-о-Пліч»
  • Пройшли конкурсні змагання Winter Cup Dnipro -2025
  • Про внесення змін до рішення міської ради від 17.12.2024 р. № 1878-58/VІІІ «Про бюджет Павлоградської міської територіальної громади на 2025 рік» (зі змінами)
  • Послуги з дезінфікування та дератизування міських та сільських територій
  • Про затвердження переліку соціальних послуг, що надаються за рахунок бюджетних коштів, та /або звільнення окремих категорій осіб від плати за надання соціальних послуг
  • Про внесення змін до рішення міської ради від 17.12.2024р. №1878-58/VIIІ «Про бюджет Павлоградської міської територіальної громади на 2025 рік»
  • Про підсумки виконання бюджету Павлоградської міської територіальної громади за 2024 рік
  • Запрошуємо прийняти участь у міському конкурсі літературної творчості
  • Податкова інспекція інформує
  • Перелік податкових агентів, які здійснюють справляння туристичного збору на території м.Павлоград
  • Оголошення про вакантну посаду
  • Про проведення обстеження пасажиропотоку на міських маршрутах загального користування в м. Павлограді
  • Як отримати статус учасника бойових дій добровольцям?
  • Про створення робочої групи з питань організації дорожнього руху на території міста Павлоград
  • Про затвердження Порядку визначення потреб населення Павлоградської міської територіальної громади у соціальних послугах