Павлоград з давнини будувався та розвивався завдяки його небайдужим мешканцям. Мабуть, повітря в нас таке! Ну, не може щедрий душею павлоградець залишитися осторонь, якщо його рідне місто потребує допомоги.
Так само,як церкви, площі, парки, гарні, наче намальовані, по крихтах збиралося і культурне обличчя нашого міста, неможливе без скарбниці людської мудрості — міської книгозбірні. Від приватної бібліотеки купця А.Я Липського до сучасної бібліотечної системи збереженням світового літературного надбання опікувались небайдужі люди.
Поповнення фонду бібліотек здійснюється з різних джерел: міські, обласні та державні програми розвитку бібліотечної справи, а також дарунки наших читачів. Ось,як згадує бібліотекар філії №2 Олена Дмитрук про один з таких дарунків: “Приходимо вранці на роботу, а на ганку стоїть пакунок з книжками. Трапляються справжні раритети!У нас з’явилися книги 1934 і 1938 років видання. А згодом принесли книгу “Ромео і Джульєта” В.Шекспіра 1944 року видання”.Кожен співробітник бібліотеки щиро вдячний всім численним дарувальникам, які безкорисно діляться з містом скарбами власних книжкових колекцій. Завдяки цим “невідомим героям” фонд бібліотек поповнився тисячами примірників. У 2012 році таким чином “прописались” в бібліотеках 1816 книг.
Небайдужі павлоградці й до того,що нечасто поповнюються книжкові фонди новою якісною літературою. Е.М.Станько, підприємець, депутат Павлоградської міської ради щиро цікавиться життям бібліотеки, придбав та подарував багато примірників класичної літератури у яскравому, подекуди унікальному сучасному виданні.
Традиційне павлоградське меценатство –унікальне історичне явище. Найкращі пам’ятки духовності та культури у місті створені та збережені завдяки турботі освітчених та далекоглядних у прагненнях поцінувачів розумного,доброго, вічного. За роки творчої просвітницької роботи бібліотека здобула прихильність багатьох меценатів. Бібліотечна справа разом зі всією галуззю культури переживає не найкращі часи. Осторонь від проблем бібліотек не залишились вугільники краю. Тільки за останній рік Генеральний директор ПАТ “ДТЕК Павлоградвугілля” А.В.Мартовицький, народний депутат України,придбав для Центральної дитячої бібліотеки сучасне багатофункціональне обладнання для проведення масових заходів, а голова ПРУП С.І.Юнак допоміг встановити нові вхідні двері, виділив кошти на передплату періодичних видань.
Цінним надбанням не тільки бібліотеки, але й всього міста стала літературна виставка просто неба “Літературна Павлоградщина” в історичному куточку на центральній вулиці Павлограда. Реалізація цього проекту здійснилася завдяки ініціативі громадської ради та у співпраці Центральної міської бібліотеки та ВАТ “Скай Ltd.” під керівництвом О.Ф. Братішкіна, депутата міської ради від Партії регіонів.
У 2012 році ЦБС прийняла участь у конкурсі “Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету”, започаткованого Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) у рамках програми “Бібліоміст” (при підтримці Фундації Білла та Мелінди Гейтс) для українських публічних бібліотек. Чотири бібліотеки системи стали переможцями конкурсу (центральна міська бібліотека, центральна дитяча бібліотека, бібліотеки-філії №№ 2, 6) і отримали 15 комплектів комп’ютерної техніки. І вже 22 жовтня 2012 року відбулись урочисті церемонії з нагоди відкриття пунктів публічного доступу до Інтернету та початку надання нових безкоштовних послуг.
Ми продовжуємо працювати під девізом “ В центрі міста Павлограда- бібліотека, в серцях бібліотекарів-читач”, позиціонуючи себе як осередок культури, що не лише безкоштовно надає користувачам інформаційні послуги, але й сприяє розвитку інтелектуального та творчого потенціалу особистості, організації спілкування, відпочинку та розваг, реалізації творчих здібностей, самовдосконаленню й самореалізації в інформаційному суспільстві різних соціальних груп користувачів.
Т.Борисенко, методист ЦБС