3 квітня 2013 року у відділі охорони здоров’я Павлоградської міської ради відбулась прес-конференція до Всесвітнього дня здоров’я, який відзначається щороку 7 квітня. Кожен рік для Всесвітнього дня здоров’я вибирається тема, що є найпріоритетнішою проблемою суспільної охорони здоров’я. У цьому році – це гіпертонічна хвороба. Девіз Всесвітнього дня здоров’я у 2013 році — «Слідкуйте за своїм артеріальним тиском. Скоротіть ризик інфаркту та інсульту».
У роботі прес-конференції взяли участь: завідуюча амбулаторією №2 ЦПМСД м. Павлограда Гришина І.М. та завідуючий відділенням кардіореанімації міської лікарні №4 Ткач В.К.
Гришина І.М. повідомила про захворювання на гіпертонічну хворобу та чим воно небезпечна. Лікар наголосила на тому, що гіпертонічна хвороба належить до захворювань, які скорочують тривалість життя, викликаючи ішемічну хворобу серця, мозкові інсульти та інфаркти.
Підвищений артеріальний тиск запускає механізм патологічних змін у серці, судинах, нирках,сітківці ока, головному мозку, що призводить до виникнення ускладнень
Контролювати свій артеріальний тиск – життєва необхідність кожного. Своєчасна діагностика гіпертонічної хвороби та її лікування попередять ускладнення захворювання.
Гришина І.М. акцентувала увагу на засобах профілактики гіпертонічної хвороби. Це:
— ведення здорового способу життя,
— раціональне харчування,
— регулярна рухова активність,
— нормалізація маси тіла. Надлишкова вага підвищує ризик виникнення судинних захворювань у два рази.
— відмова від паління та алкоголю. Нікотин та алкоголь –це отрута для судинної та нервової систем.
Лікар порадила хворим з гіпертонічною хворобою постійно приймати препарати для лікування артеріальної гіпертензії. Раптове припинення лікування може мати негативні наслідки для здоров’я та самопочуття.
Фахівець запросила пацієнтів звернутись до свого сімейного лікаря, проконсультуватись та отримати пільговий рецепт для придбання гіпотензивних препаратів в аптечній мережі міста.
Ткач В.К акцентував увагу на попередженні ускладнень гіпертонічної хвороби та наголосив на тому, що артеріальна гіпертензія є найнебезпечнішим фактором ризику розвитку гострого інфаркту міокарда та гострого порушення мозкового кровообігу. Наявність цукрового діабету підвищує ризик розвитку інсульту.
Фахівець детально зупинився на перших ознаках гострого інфаркту міокарда та гострого порушення мозкового кровообігу (інсульту) та акцентував увагу на значенні своєчасного звернення при появі перших ознак захворювань. Необхідно терміново викликати швидку допомогу, тому що тільки протягом перших двох годин можливо ефективно надати допомогу пацієнту, попередити ускладнення та повернути до повноцінного життя. Фахівці бригади швидкої медичної допомоги забезпечені необхідним обладнанням та мають можливість на догоспітальному етапі надавати спеціалізовану допомогу пацієнтам з ознаками гострого інфаркту та інсульту.
Ткач В.К. повідомив про те, що для надання спеціалізованої допомоги хворим з гострим порушенням мозкового кровообігу та гострого інфаркту у міській лікарні №4 працює відділення кардіореанімації та сучасний комп’ютерний томограф для термінової діагностики.
Павлоградський міський центр здоров’я