У травні місяці на водоймах Дніпропетровської області вже загинуло четверо осіб, в тому числі одна особа в м. Павлограді – 1 травня в районі міського пляжу, на протилежній стороні річки потонув чоловік 1987 року народження. Нещасні випадки на воді, як правило, трапляються через порушення правил безпечного відпочинку, і найчастіше тонуть саме ті, хто вміє плавати. Більшість людей гине через купання в нетверезому стані, особливо в непристосованих для цього водоймах, при аварійних ситуаціях на човнах та інших плавзасобах.
Вода помилок не прощає, тому необхідно знати правила безпеки і їх виконувати:
— не заходьте у воду в стані алкогольного сп’яніння;
— не запливайте далеко за буї, відчувши втому перепочиньте, перевернувшись на спину і підтримуючи себе на плаву легкими рухами рук;
— потрапивши в течію не слід з нею боротися, пливіть вниз по течії під невеликим кутом, поступово наближаючись до берега;
— потрапивши у водоверть, наберіть побільше кисню в легені, пірніть якомога глибше і потужним ривком убік випірніть;
— не допускайте грубих ігор під час купання;
— не залишайте дітей без догляду;
— обережно плавайте на надувних виробах: вітром чи течією їх може віднести далеко від берега.
Паніка – головна причина усіх бід: не метушіться, заспокойтесь і подумайте яким чином підвищити плавучість плавзасобу, що зробити аби більш впевнено триматися на воді!
Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Павлоградської міської ради закликає мешканців міста бути обачливими і застережливими під час відпочинку на відкритих водоймах.
Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення
Павлоградської міської ради