Місто Павлоград є столицею Західного Донбасу — динамічним та сучасним промисловим центром вугільної, машинобудівної та хімічної промисловості. Наше міст по праву можна назвати першопрохідцем у реалізації багатьох проектів, які були втілені завдяки співпраці з багатьма Всеукраїнськими та Міжнародними організаціями. Павлоградська громада завжди відкрита для діалогу та реалізації передових практик у покращенні життя своїх мешканців. Так Павлоградська міська рада співпрацює з Фондом Східної Європи, Дніпропетровською обласною радою, Агенством США з міжнародного розвитку (USAID) та ПАО «ДТЕК «Павлоградвугілля», Федерацією канадських муніципалітетів та Північною екологічною фінансовою корпорацією. Проекти мають різну тематику та спрямовані на вирішення багатьох актуальних проблем міста.
В рамках Програми обміну кращими практиками місцевого самоврядування проекту Ради Європи «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні» Павлоградська міська рада подала для участі проект «Установка всесезонних сонячних колекторів для підігріву води в басейні дошкільного навчального закладу № 47» та отримала диплом фіналіста конкурсу кращих практик Ради Європи 2012 року. А за результатами реалізації цього проекту Павлоградська міська рада стала володарем диплому за ІІ місце в номінації «Досвід залучення інвестицій і реалізації грантових програм» Конкурсу кращих практик Ради Європи 2012 року серед 82 проектів.
Проект впровадження енергоощадних технологій у ДНЗ № 47 тривав з листопада 2011 року до березня 2012 року. В ході його реалізації було встановлено сонячні колектори та автоматику геліосистеми , виконано термомодернізацію фасаду будівлі басейну та капітальний ремонт системи опалення та гідроізоляції чаші басейну.
Ці заходидали змогу суттєво знизити споживання енергії. Економія досягається за рахунок зменшення втрат через віконні блоки, завдяки ліквідації перевитрат тепла на початку і наприкінці опалювальних сезонів, а також зменшення споживання теплової енергії за час відсутності дітей (вночі, у вихідні та святкові дні). Відповідно суттєво скоротилися постійні щомісячні видатки бюджетної організації.
Реалізація цього проекту мала суттєвий соціальний ефект для населення мікрорайону міста. Люди побачили з боку влади реальні кроки щодо вирішення проблем і покращення здоровя дітей. Послугами оздоровчого комплексу тепер користуються мешканці інших мікрорайонів міста. На сьогоднішній день близько 200 вихованців ДНЗ № 47 “Журавонька” та близько 100 дітей з інших мікрорайонів оздоровлюються в цьому комплексі.
І це лише історія одного з багатьох проектів, які втілені у життя та отримали визнання мешканців міста та міжнародної громадськості.
Однак місто йде вперед і не зупиняється на досягнутому. Попереду ще багато цікавих та масштабних проектів.