Реалізація творчих ідей музею через проекти
Павлоградський історико – краєзнавчий музей – визначний осередок галузі культурного та туристичного життя м. Павлограда. Основним пріоритетом в роботі музею є відвідування стаціонарних експозицій і виставок, проведення заходів: вечорів — зустрічей з талановитими, цікавими, славнозвісними земляками; конкурсів, вікторин; презентація друкованих видань та інше. Протягом майже 20 років улюбленими виставками є виставки майстрів різних напрямків народного мистецтва міської громадської організації “Творче об’єднання “Кольори”, унікальні екскурсії “Ніч в музеї”.
Пишається Павлоградський історико-краєзнавчий музей своїми перемогами у різноманітних конкурсах проектів та програм.
Так в 2009 році музей став переможцем обласного конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування з проектом «Козаччина у міжріччі Самари та Вовчої. Від давнини до сьогодення». Реалізація проекту проводилась з квітня 2010року до вересня 2011 року. Нову експозицію було відкрито напередодні 227-річниці м.Павлограда. З’явилась можливість показати унікальні, цікаві та старовинні експонати, які раніше зберігалися у фондосховищі музею.
В 2011 році став переможцем обласного конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування з проектом “Розвиток туристичної діяльності у м. Павлограді, завдяки впровадженню туристичного маршруту “Рідний Павлоград” на базі Павлоградського історико – краєзнавчого музею”. Напередодні дати відкриття музею (23 лютого 1962 року) урочисто було відкрито нову експозицію, в якій були використані нові документи, фотографії, матеріали з архівів м. Санкт – Петербурга, м. Москва, м.Дніпропетровська і Харкова.
В 2013 році музей став переможцем у конкурсі міні – грантів “Місто своїми руками” з проектом “Створення історико — ландшафтного міні – парку “Подих скіфських степів” ( в рамках затвердженої стратегії соціального партнерства компанії ТОВ ДТЕК СГО «ФЛІД») .
Завдяки перемогам у конкурсах збільшилась кількість відвідувачів, відвідувачів, в нових експозиційних залах відтворена велика історія нашого краю, віднайдено багато нових матеріалів і документів про людей, які займались меценатством, благодійністю. Завдяки науковим конференціям, які проводить музей щороку, відгукнулись нащадки наших земляків , які теж внесли в побудову експозицій матеріали про своїх предків. Також музеєм було придбано сучасне технічне обладнання, що дає змогу частіше і цікавіше проводити різні заходи в залах: це тематичні екскурсії, вечори-зустрічі, презентації книг, вікторини, конкурси, релігійні свята та урочистості.
Перемога у конкурсах сприяла:
— відродженню історичної пам’яті про минуле шляхом знайомства з історією міста під час екскурсій, виставок, показу фільмів;
— патріотичному вихованню підростаючого покоління на історичних документах та матеріалах;
— активізації науково – дослідної та науково – популяризаторської роботи ;
— розвитку туристичної інфраструктури (розробка туристичних маршрутів) ;
— формуванню та зміцненню національної свідомості мешканців міста;
— залучанню інвесторів до вирішення питань розвитку, розбудови та підняття престижу малих міст України;
— проведенню капітального ремонту експозиційних залів;
— побудові сучасних експозицій;
— придбанню сучасного обладнання (вітрини , підставки, стенди);
— збільшенню кількості відвідувачів музею,особливо дорослих та людей з обмеженими фізичними вадами;
— проведенню неординарних екскурсій «Ніч в музеї» з використанням театралізованої вистави з присутністю історичних особистостей (акторами були наукові співробітники музею);
— участь у Міжнародних конференціях з питань музейного менеджменту та маркетингу
— роботі у Центрі “Демократія через культуру”.
Директор Павлоградського
історико-краєзнавчого музею
Ведмідь Т.І.