Бути поінформованим — значить бути захищеним
01 грудня 2014 року в м. Павлограді міським центром здоров’я та адміністрацією медичного училища організовані та проведені вуличні молодіжні акції «Молодь проти СНІДу» в рамках Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, який щороку відзначається у всьому світі 1 грудня, на селищі «40 років Жовтня» та селищі «Новому».
У проведенні акції взяли участь група волонтерів Павлоградського медичного училища з волонтерського загону «Панацея» (керівник загону Пасіцельська Г.М.): Мойсенко Таня, Ткаченко Аня, Козловська Ксенія, Бучковська Ірина, Скляр Олександр, Кравцов Артур, Літовченко Юля та інструктори з санітарної освіти амбулаторії №5 КЗ»Центр первинної медико-санітарної допомоги», КЗ «Павлоградська міська лікарня №4»ДОР» Рисай І.П., ДЗ «Спеціалізована медико-санітарна частина №7»МОЗ України» Деркач О.Ю.
Молодіжні вуличні акції спрямовані на пропаганду здорового способу життя, на підвищення поінформованості населення з питань профілактики соціально небезпечних хвороб, таких як туберкульоз, ВІЛ/СНІД, наркоманія, захворювань, які передаються статевим шляхом, збереження репродуктивного здоров’я, на підтримку людей, які живуть з ВІЛ/СНІД та толерантного ставлення до тих, кого торкнулась ця проблема.
Волонтери спілкувались з громадянами міста, роздавали інформаційні листівки та буклети щодо профілактики ВІЛ/СНІДу, важливості ведення здорового способу життя, формування родинних стосунків, виховання покоління вільного від СНІД. Багато уваги приділяли спілкуванню з молоддю та акцентували увагу, що тільки безпечна поведінка та здоровий спосіб життя збережуть здоров’я та захистять від ВІЛ-інфекції та інших соціально небезпечних хвороб.
Волонтери Ткаченко Аня та Бучковська Ірина в період акції надали інформацію слухачам радіо «Самара» що потрібно знати, щоб захистити себе від ВІЛ/СНІДу.
Студенти медичного училища з волонтерських загонів «Ромашка» та «Панацея» активно проводять роз’яснювальну роботу з учнями старших класів навчальних закладів та професійного ліцею (згідно графіків центру здоров’я та адміністрацією навчальних закладів). Вони не тільки детально розповідають про шляхи запобігання ВІЛ – інфікування, засоби профілактики туберкульозу, наркоманії, алкоголізму, тютюнопаління, а і пропагують здоровий спосіб життя та життєві цінності, використовуючи анкетування, психологічний тренінг, рольові ігри. Діти залишаються не байдужими до цієї проблеми, активно включаються в роботу, дають відповіді та аналізують життєві стосунки в сучасному житті.
Протягом грудня 2014 в рамках Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом волонтери проведуть заняття в школах №7,8,10,18 та 20.
Павлоградський міський центр здоров’я