Витяг з Положення
про громадську раду при Павлоградському міськвиконкомі
(формування нового складу громадської ради)
До складу громадської ради при Павлоградському міськвиконкомі можуть бути включені представники громадських, релігійних, благодійних організацій, професійних спілок та їх об’єднань, творчих спілок, асоціацій, організацій роботодавців, недержавних засобів масової інформації та інших непідприємницьких товариств і установ, легалізованих відповідно до законодавства України.
Склад громадської ради формується на установчих зборах шляхом добровільної заяви про бажання брати участь у роботі громадської ради. Кількісний склад громадської ради визначається установчими зборами. Строк повноважень складу громадської ради — два роки.
До складу громадської ради може увійти не більше, ніж по одному представнику від кожного інституту громадянського суспільства. Членство в громадській раді є індивідуальним.
І етап
Для формування нового складу громадської ради утворюється ініціативна група з підготовки установчих зборів за участю інститутів громадянського суспільства.
Якщо при органі вже утворена громадська рада, то не пізніше, ніж за 60 календарних днів до закінчення її повноважень (до 13.04.2015 року) вона утворює ініціативну робочу групу з підготовки установчих зборів для формування нового складу ради.
До складу ініціативної групи з підготовки установчих зборів входять представники інститутів громадянського суспільства, в тому числі ті, які є членами діючої громадської ради та органу, при якому утворюється громадська рада.
ІІ етап
Не пізніше, ніж за 30 календарних днів до проведення установчих зборів (13.05.2015 р.), орган в обов’язковому порядку оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті та в інший прийнятний спосіб підготовлене ініціативною групою повідомлення про дату, час, місце, порядок проведення установчих зборів, порядок подання заяв для участі в установчих зборах, відомості про склад ініціативної групи та прізвище, ім’я, електронну адресу та номер телефону відповідальної особи.
Для участі в установчих зборах до ініціативної групи подається заява у довільній формі, підписана уповноваженою особою керівного органу інституту громадянського суспільства.
До заяви додаються:
— рішення керівника інституту громадянського суспільства, якщо інше не передбачено його установчими документами, про делегування представника для участі в установчих зборах, посвідчене печаткою (у разі наявності);
— біографічна довідка делегованого представника інституту громадянського суспільства;
— копії документів, що підтверджують легалізацію інституту громадянського суспільства;
— інформація про результати діяльності інституту громадянського суспільства протягом останніх двох років.
ІІІ етап
За 10 календарних днів до проведення установчих зборів (до 02.06.2015 р.) приймання заяв для участі у них припиняється. На підставі поданих заяв ініціативна група складає список учасників установчих зборів, кандидатур до нового складу громадської ради та у разі потреби уточнює місце проведення установчих зборів, про що орган повідомляє на своєму офіційному веб-сайті та в інший прийнятний спосіб.
Під час проведення установчих зборів з числа їх учасників обирається голова зборів, секретар, лічильна комісія.
Протокол установчих зборів, відомості про склад громадської ради орган оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті та в інший прийнятний спосіб.
IV етап
Громадську раду очолює голова, який обирається з числа членів ради на її першому засіданні шляхом рейтингового голосування. Голова громадської ради має заступників, які обираються з числа членів ради шляхом рейтингового голосування.
Міськвиконком затверджує склад громадської ради на підставі Протоколу установчих зборів.