Офіційний сайт Павлоградської міської ради

Лист міському голові

Декабрь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Ноя    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Корисна інформація

Про хід виконання Програми зайнятості населення по м. Павлоград на період до 2017 року

Май 25th, 2015 Проекти рішень виконкому Вывести на печать

ПАВЛОГРАДСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

Р І Ш Е Н Н Я

_______________ _________

Про хід виконання Програми
зайнятості населення по м. Павлоград
на період до 2017 року

З метою закріплення позитивних тенденцій до стабілізації на ринку праці, відповідно до статті 18 Закону України “Про зайнятість населення”, Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття“, керуючись пунктом 16 частини 1 статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, заслухавши доповідь заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради — Остренко С.А. та співдоповідь директора міського центру зайнятості Дробот В.М. про хід виконання міської Програми зайнятості населення по м. Павлоград на період до 2017 року, яка затверджена рішенням виконавчого комітету міської ради від 13.11.2013р. № 738, міськвиконком відмічає, що основні заходи програми виконано.

Міська програма зайнятості реалізувалася з метою забезпечення конкретних заходів щодо активного сприяння зайнятості населення, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці окремих категорій населення шляхом їх перенавчання та професійної підготовки; консультації, інформування та створення умов для максимального залучення безробітних до оплачуваних громадських робіт та тимчасової зайнятості; забезпечення матеріальної підтримки безробітних та членів їх сімей.
Місто працює згідно з актуалізованим Стратегічним планом економічного розвитку. Основні пріоритети – залучення інвестицій, створення нових робочих місць, розвиток житлово-комунальної інфраструктури, розвиток людських ресурсів і поліпшення якості життя.В рамках Стратегії соціального партнерства ДТЕК і міста Павлоград у 2015 році продовжується реалізація проектів (загальна сума на рік передбачена в розмірі більше 4млн.грн.).
Реалізується «Стратегія підвищення конкурентоспроможності субрегіону «Західний Донбас», яка включає 29 проектів. Місто Павлоград визнане відповідальним за реалізацію 8 субрегіональних проектів.
Обсяг виробництва промислової продукції за січень-березень 2015 року по місту Павлоград склав 202,5млн.грн. в цінах 2015 року (січень-березень минулого року – 175,9млн.грн. в цінах 2014 року).
У січні-лютому 2015 року обсяг реалізованої промислової продукції (з урахуванням всіх шахтоуправлінь ПАТ «ДТЕК Павлоградвугілля») склав 3031,2млн.грн. проти 1323,0млн.грн. у аналогічному періоді 2014 року (у цінах відповідних років). Питома вага реалізації промислової продукції м.Павлоград в загальному обсязі по Дніпропетровській області складає 6,5% (у січні-лютому 2014 року – 4,2%).
Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника за січень-грудень 2014 року склала 3414,45грн. або зросла на 5% до 2013 року. По промисловим підприємствам міста (за даними підприємств) середня заробітна плата (без врахування ПАТ «ДТЕК Павлоградвугілля») за січень-березень 2015 року становить 3874,7грн. (107,3% до відповідного періоду 2014 року). Станом на 01.06.2015р. заборгованість з виплати заробітної плати по місту Павлоград склала_____ тис.грн.
Протягом 2015 року завдяки спільній роботі прокуратури міста та виконавчого комітету Павлоградської міської ради вдалося зменшити заборгованість з виплати заробітної плати на _________. Повністю погашена заборгованість з виплати заробітної плати на 2 підприємствах міста.
У місті діють регіональна асоціація підприємців, координаційна рада з питань розвитку підприємництва, створена при виконкомі, та громадська організація «Агенція економічного розвитку м.Павлоград». Створено бізнес-центр «Перспектива» для підприємців-початківців, представників діючого малого та середнього бізнесу. У бізнес-центрі «Перспектива» підприємці можуть отримати фінансову поворотну допомогу по трьох діючих програмах на реалізацію бізнес-планів, в результаті реалізації яких будуть створені нові робочі місця.
У місті Павлоград знаходиться на обліку 7918 суб’єктів малого підприємництва, у тому числі: малих підприємств — 2273 (з них випускають продукцію і надають послуги — 285), фізичних осіб — 5645. Чисельність найнятих робітників на малих підприємствах складає більше 7,5 тис. чоловік.
В 2014 році місто придбало нового інвестора, який, незважаючи на проблеми в економіки міста і країни в цілому, не побоявся інвестувати в нове виробництво в нашому місті. На базі колишнього м’ясокомбінату відкрився завод по виробництву фасованого смаженого насіння. Створено близько 300 нових робочих місць. Надалі кількість робочих місць буде збільшена до тисячі.
В 2015 році відкрито торгівелну мережу “Сільпо”, створено ____ нових робочих місць.
Протягом 2014-2015 років відкриті 27 об’єктів торгівлі, 5 підприємств побутового обслуговування, 2 підприємства ресторанного господарства, завдяки чому додатково створені 60 робочих місць.
За 5 місяців 2015 року послугами служби зайнятості скористалось близько _____ незайнятих громадян, з них чисельність охоплених активними заходами сприяння зайнятості населення становила ____% проти ____% аналогічного періоду 2014 року, працевлаштовано кожного 3-го з тих, що перебували на обліку.
Рівень зареєстрованого безробіття збільшився до ____% у 2014 році з ____% у 2013 році та станом на 01.06.2015 року становить ____%. Чисельність зареєстрованих безробітних у порівнянні з 2014 р. збільшилась на 355 осіб та становить ______ осіб.
Це пояснюється як напливом переселенців зі східних областей України, так і за рахунок оптимізації кадрів на підприємствах «Дніпропетровська дирекція УДППЗ» Укрпошта», ПАО «Кондитерська фабрика АВК г.Днепропетровск, КБ ПАО «Приватбанк», КБ «Надра», Павлоградський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді.
У зв’язку із складною ситуацією в країні в місто Павлоград прибувають з тимчасово окупованих територій вимушені переселенці з дітьми, які вимагають особливої уваги.
Станом на 01.06.2015р. у нашому місті знаходиться ____ людина (_____ сімей), в т.ч. ___ дитина. Звернулися в Центр зайнятості ___ чоловік, встановлений статус безробітного ____ особам, працевлаштовані _____ чоловік.
З метою соціального захисту безробітних за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. на допомогу по безробіттю протягом 2014 року спрямовано близько ____ тис.грн., в 2015 році ______ Середній розмір такої допомоги в розрахунку на одного безробітного, який її отримував, становить ______ грн., проти _____ грн. в 2014 році.
Значна увага приділяється в центрі зайнятості працевлаштуванню інвалідів та інших соціально – незахищених верств населення.

З метою вирішення питань тимчасової зайнятості населення міста, зменшення масштабів безробіття, забезпечення соціальних гарантій громадян, які тимчасово втратили роботу, рішенням 35 сесії VI скликання Павлоградської міської ради від 19.06.2013р. № 922-35/VI затверджено Програму організації та проведення оплачуваних громадських робіт у м.Павлограді на 2013-2015р.р.Для організації та проведення громадських робіт на 2015 рік з місцевого бюджету передбачено виділення 90,0 тис.грн.
Вказаною Програмою затверджено перелік підприємств та організацій, які будуть приймати участь в проведенні громадських робіт; заходи для проведення оплачуваних громадських робіт; перелік видів оплачуваних громадських робіт. В перелік підприємств та організацій, які приймають участь в проведенні оплачуваних громадських робіт ввійшли: управління комунального господарства та будівництва Павлоградської міської ради, комунальне підприємство «Затишне місто», комунальне підприємство «Спеціалізована Агенція Ритуал», управління праці та соціального захисту населення Павлоградської міської ради, відділ культури Павлоградської міської ради, КБУ «Міський культурно-дозвільницький центр», КЗ «Павлоградський історико-краєзнавчий музей», КЗ «Централізована бібліотечна система», КЗ «ПСМНЗ» Дитяча музична школа №1», КЗ «ПСМНЗ» Дитяча музична школа №2».
Фактично на теперішній час в проведенні оплачуваних громадських робіт прийняло участь ___ осіб на підприємствах ( приклади) та витрачено коштів на суму ______.
Але, незважаючи на те, що основні напрямки міської програми зайнятості виконано, станом на 01.06.2015 року в місті ____ зареєстрованих безробітних, серед яких більше половини складають жінки (___%), кожен третій молода людина віком до 35 років, ____% безробітних мають робітничі професії. На ринку праці відчутний дисбаланс між попитом та пропозицією, низький рівень заробітної плати більшості вакансій.
На ряді підприємств залишається низькою середня заробітна плата, що не дає можливості заповнювати вакансії в повному обсязі та не є стимулом працевлаштування незайнятого населення на такі підприємства.
Низькою залишається заробітна плата у працівників торгівлі, легкої промисловості, побуту, малих підприємствах (приклади), де спостерігається заробітна плата на рівні мінімальної.
В місті має місце тіньова зайнятість населення. Працівники, які не мають оформлених належним чином трудових відносин, втрачають трудовий стаж, становляться соціально незахищеними, а місцевий бюджет втрачає надходження
4
податків. Це в першу чергу стосується молоді, яка не має відповідної освіти, професії, навичок та стажу роботи, жінок старше 45 років.
Найбільш незахищеною категорією на ринку праці є особи з обмеженими фізичними можливостями, жінки та молодь.
З метою підтримки зайнятості інвалідів передбачаються активізація роботи з їх працевлаштування, створення для них робочих місць за рахунок надання фінансової допомоги підприємствам за кошти відділення Фонду України соціального захисту інвалідів.
В 2014-2015 роках обсяги підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів на виробництві, громадян з обмеженими фізичними можливостями, безробітних, підвищення якості робочої сили відповідно до потреб ринку праці передбачаються на _______.
Чисельність незайнятих громадян, які перебували на обліку в державній службі зайнятості протягом 2014 року складало ____ чол., в 2015 році планується _____, чисельність незайнятих громадян, які перебували на обліку в державній службі станом на кінець 2014 році становило _____ осіб, в 2015 році планується ______ осіб.
За сприянням міської служби зайнятості у 2014 році працевлаштовано ______ незайнятих громадян, у 2015 році планується працевлаштувати ____ безробітних,
отримали нову професію або підвищать кваліфікацію в 2014 році- та в 2015 році_____. Залучено в 2014 році до участі в оплачуваних громадських роботах _____ незайнятих громадян, в 2015 році планується залучити ____ незайнятих громадян.
Враховуючи вищевказане, виконком міської ради

В И Р І Ш И В:

1. Визнати роботу по виконанню міської Програми зайнятості населення на період до 2017 року задовільною.
2. Міському центру зайнятості (Дробот):
1) забезпечити виконання заходів міської програми зайнятості населення у 2015 році за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття;

2) продовжити роботу щодо проведення громадських робіт за рахунок коштів місцевих бюджетів, роботодавців та інших не заборонених законодавством джерел;
3) активізувати співпрацю з підприємствами міста щодо працевлаштування громадян, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції та демобілізованих після участі в АТО;
4) забезпечити підвищення конкурентноспроможності безробітних на ринку праці, спритяти їх самозайнятості шляхом розширення обсягів підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації безробітних.

3. Відділу трудових відносин та умов праці Павлоградської міської ради (Черкашина) спільно з Павлоградським міськрайцентром зайнятості (Дробот):
1) у разі необхідності, вносити пропозиції щодо коригування заходів Програми;

2) здійснювати моніторинг підприємств, які надають списки на вивільнення працівників.

4. Відділу трудових відносин та умов праці Павлоградської міської ради (Черкашина):
1) забезпечити організацію та виконання заходів Програми;
2) продовжити здійснювати повідомну реєстрацію колективних договорів та моніторинг їх виконання. Під час повідомної реєстрації колективних договорів рекомендувати керівникам підприємств обов’язкове включення зобов’язань щодо:
— додержання мінімальних гарантій в оплаті праці, недопущення заборгованості із виплати заробітної плати;
— збереження і створення робочих місць для інвалідів;
— соціальних гарантій для працівників, хворих на ВІЛ-СНІД.
— сприяти підвищенню мотивації до працевлаштування незайнятого населення через розширення тематики інформаційних семінарів та профорієнтаційної роботи з активації їх готовності до зміни професії;
3) з метою забезпечення реалізації державної політики у сфері соціально-трудових відносин посилити контроль за виконанням зобов’язань Генеральної, регіональної, галузевих угод і колективних договорів підприємств та організацій міста, обов’язковим включенням до них положень про вирішення питань у сфері забезпечення зайнятості й додержання законодавства про працю та розділів про реалізацію бюджетної політики.
5. Відділу з питань сім’ї, молоді та спорту (Дугин), відділу трудових відносин та умов праці (Черкашина) сприяти в організації та проведенні міськрайцентром зайнятості (Дробот) міської ярмарки вакансій.
6. Відділу з питань сім’ї, молоді та спорту (Дугин):
1) проводити методично — роз’яснювальну роботу з метою забезпечення залучення молоді з соціально – незахищених сімей до громадських робіт на підприємствах міста;
2) спільно з фінансовим управлінням передбачити на 2015 -2016 роки асигнування на працевлаштування молоді у період літніх канікул;
3) проводити моніторинг працевлаштування випускників, їх закріплення на першому робочому місті та аналіз оцінки роботодавцями професійного рівня підготовки студентів;
4) сприяти організації стажування студентів, учнів (слухачів) вищих та професійно- технічних навчальних закладів на підприємців, в установах та організаціях міста.
7. Відділу розвитку споживчого ринку та підприємництва (Кусочкіна) сприяти проведенню інформаційних заходів з метою заохочення суб”єктів підприємницької діяльності до створення нових робочих місць, у тому числі через можливість отримання фінансової підтримки, передбаченої Програмою розвитку підприємництва в місті.
8. Відділу освіти (Набока) вдосканалити організацію та зміст професійної орїєнтації учнівської молоді взагальноосвітніх навчальних закладах з метою вибору нею професій актуальних на ринку праці.
9. Службі у справах дітей (Данільчук) активізувати організаційну роботу з керівниками підприємств щодо створення нових робочих місць для молоді з належним рівнем оплати для працевлаштування дітей-сиріт.
10. Рекомендувати начальнику управління статистики в Павлоградському районі (Лукашова) надавати інформацію до відділу трудових відносин та умов праці Павлоградської міської ради (Черкашина) по підприємствах, які вказали кількість працівників, що перебували у відпустці з дозволу та ініціативи адміністрації та кількість працівників, які працювали у режимі неповного робочого часу.
11. Визнати роботу керівників підприємств (приклади) щодо створення нових робочих місць та працевлаштування соціально-незахищеної категорії громадян, як високо соціально-відповідальну.
12. Керівникам підприємств усіх форм власності з метою створення належних умов на ринку праці:
1) забезпечити реалізацію державної політики в сфері зайнятості населення та виконання міської Програми зайнятості в частині:
— недопущення скорочення робочих місць,
— створення нових робочих місць,
— своєчасної виплати заробітної плати на рівні не нижче прожиткового мінімуму
— сприяння працевлаштуванню соціально — незахищених категорій населення;

2) вжити заходи щодо недопущення заборгованості до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття;

3) переглянути та укласти згідно з діючим законодавством колективні договори та реалізовувати тарифну систему оплати праці у відповідності зі ст.96 Кодексу законів про працю України, Генеральною та Регіональною угодами в частині встановлення міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень.
13. Рекомендувати керівникам підприємств (приклади) вжити термінових заходів щодо ліквідації заборгованості до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та недопущення її виникнення в майбутньому.
14. Рекомендувати Західно-Донбаській об’єднаній державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області (Яремчук), Павлоградському міськрайцентру зайнятості (Дробот), Управлінню Пенсійного фонду України в м. Павлограді та Павлоградському районі Дніпропетровської області (Морозова), Павлоградському МВ з обслуговування м. Павлоград та Павлоградського району УМВС України у Дніпропетровській області (Малинога), Територіальній державній інспекції з питань праці у Дніпропетровській області (Романов) посилити контроль за дотриманням законодавства у сфері зайнятості та оплати праці підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, а також фізичними особами підприємцями з метою “легалізації” робочих місць, зокрема шляхом недопущення використання найманої робочої сили без належного оформлення трудових відносин.
15. Рекомендувати Територіальній державній інспекції з питань праці у Дніпропетровській області (Романов) посилити контроль за додержанням законодавства про працю підприємствами, організаціями та фізичними особами – суб’єктами підприємницької діяльності з метою забезпечення захисту прав і гарантій найманих працівників, недопущення використання робочої сили без належного оформлення трудових відносин з роботодавцем.
16. Зобов’язати начальників економічного відділу, відділу розвитку споживчого ринку та підприємництва, відділу з питань сім’ї, молоді та спорту, відділу освіти, управління праці та соціального захисту населення міської ради щокварталу до 10 числа місяця, що настає за звітним періодом, надавати письмову інформацію щодо виконання відповідних заходів Програми зайнятості населення до відділу трудових відносин та умов праці Павлоградської міської ради.
17. Координацію роботи по даному рішенню покласти на начальника відділу трудових відносин та умов праці Черкашину А.В., контроль за виконанням — на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради — Остренко С.А.

Міський голова                                                                                І.С.Метелиця

 

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Афіша Павлоградського драматичного театру жовтень

Останні надходження

  • Рішення 58сесії VIII скликання
  • У бою за Україну загинув наш земляк Денис ЗУБАНЬ
  • Підведення підсумків співпраці міста з ПРООН та плани на 2025 рік
  • Як запобігти негативного впливу комп’ютера на здоров’я дитини (поради для батьків)
  • Ремонтні роботи по відновленню покрівель будинків тривають
  • Про внесення змін до рішення виконавчого комітету Павлоградської міської ради від 11.01.2023 № 4 «Про формування, облік та надання житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб»
  • Про внесення змін до фінансового плану КНП «Павлоградська міська лікарня №1» Павлоградської міської ради на 2024 рік
  • Вдячність від захисників
  • Рідні загиблих павлоградців отримали нагороди посмертно
  • Відбулася 58-а позачергова сесія депутатів Павлоградської міської ради
  • Про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 11.12.2024 р. №1861/0/3-24 «Про передачу нежитлового приміщення»
  • У бою з ворогом загинув павлоградець Олексій ЛЕБІДЬ
  • У Павлограді триває реалізація проєкту з облаштування житла для внутрішньо переміщених осіб
  • Про надання ФОП Беленбаші М. дозволу на розміщення зовнішньої реклами у місті
  • Вихованці танцювально — спортивного клубу «Алегро» взяли участь в Christmas dance festival 2024