Офіційний сайт Павлоградської міської ради

Лист міському голові

Май 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Корисна інформація

До уваги суб’єктів господарювання! Набув чинності закон, який прирівняв пиво до алкогольних напоїв.

Июль 1st, 2015 Малий і середній бізнес міста Вывести на печать

До уваги суб’єктів господарювання!
Набув чинності закон, який прирівняв пиво до алкогольних напоїв.

За останні роки українці звикли до того, що пиво продається буквально на кожному кроці — в будь-якому кіоску, кіоску або просто розливається на вуличних лотках. Тому, потрапляючи за кордон, багато хто дивується, що там пінний напій можна купити тільки у великих магазинах або в барах, ресторанах. Купити півлітра пива, налитого в пластиковий стаканчик, на вуличній точці посеред Лондона або Парижа не вдасться. Тепер схожі порядки вводяться і в Україні.
Відсьогодні, тобто з 1 липня нинішнього року набули чинності зміни до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». Цим документом пиво відноситься до товарної групи алкогольних напоїв, з усіма витікаючими наслідками.
Згідно із законодавством, роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності ліцензій. У містах плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями становить 8000 гривень на рік на кожний окремий, зазначений у ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі. У селах і селищах, за винятком тих, що відносяться до міської території, вартість такої ліцензії становить 500 гривень.
А ось саме місце для реалізації алкогольних напоїв, до яких тепер зараховане і пиво, повинно мати торгову площу не менше 20 квадратних метрів. Таким чином, величезна кількість вуличних кіосків і точок продажу розливного пива фактично не зможуть законно його продавати, навіть якщо куплять ліцензію.
Тим підприємцям, чиї торгові точки менше 20 квадратних метрів, доведеться відмовитися від продажу пива, а деякі й зовсім закриються. Власники кіосків і магазинів, чия площа дозволяє продавати пиво, зізнаються, що після покупки ліцензії вони будуть змушені підвищити ціни на пінний напій. Але в таких умовах їм буде важко конкурувати з великими торговельними мережами, де пиво коштує дешевше. Правда, за словами підприємців, магазинам, відповідним вимогам, покупка ліцензії дасть право продавати і іншу алкогольну продукцію, якої там раніше не було.

Єдинники третьої групи вже відсьогодні мають працювати
з касовими апаратами
Західно-Донбаська ОДПІ ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області повідомляє про те, що відповідно до п. 296.10 Податкового кодексу України з 01.07.2015 платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи-підприємці), які не здійснюють діяльність на ринках та через засоби пересувної роздрібної мережі, зобов’язані проводити готівкові розрахунки із застосуванням РРО. Для єдинників другої групи цей термін настане 1 січня 2016 року.
Обов’язково працювати з РРО мають суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формах (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг. Відтепер ця вимога стосується також інтернет-торгівлі та купівлі-продажу валюти.
Розширюється сфера застосування РРО також суб’єктами, які надають послуги (перукарні, салони краси, спортивні клуби, хімчистки, сервісні центри з ремонту побутової техніки тощо), що сприятиме захисту прав споживачів у разі отримання недоброякісних послуг і створить можливість звернення до судових органів для захисту прав, унеможливить обіг контрафактних і контрабандних товарів та забезпечи’ть належний контроль обігу готівки.
Реєстрація РРО здійснюється в органі ДФС за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків. Для цього платник подає:
— заяву про реєстрацію РРО за формою N 1-РРО;
— копію документа, що підтверджує факт купівлі або безоплатного отримання РРО у власність, іншого документа, що підтверджує право власності або користування РРО;
— копію документа на право власності або іншого документа, що дає право на розміщення господарської одиниці, де буде використовуватися РРО;
— копію договору суб’єкта господарювання з ЦСО про технічне обслуговування та ремонт РРО.
Більш детальну інформацію можна отримати в Центрах обслуговування платників (в місті Павлоград — вул.Верстатобудівників, 14а).

Інформація надана відділом розвитку
споживчого ринку та підприємництва

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Афіша Павлоградського драматичного театру жовтень

Останні надходження