6 серпня 2015 року в приміщенні КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги» було проведено круглий стіл в рамках тижневика підтримки грудного вигодовування. У заході брали участь головний лікар ЦПМСД Дуднікова Олена Іванівна, лікар-ординатор пологового будинку Балюк Євгенія Олександрівна та лікар акушер-гінеколог пологового будинку Савченко Тетяна Станіславівна.
Євгенія Олександрівна повідомила про принципи успішного грудного вигодовування. Молоді матері повинні суворо дотримуватись рекомендацій спеціалістів щодо годування немовляти. Не можна давати новонародженим ніякої іншої їжі або пиття, окрім грудного молока, за виключенням випадків, зумовлених медичними показаннями. Також потрібно сприяти грудному вигодовуванню за вимогою немовляти, а не за розкладом.
Фахівець наголосила, що діти, які були вигодуванні грудним молоком, в майбутньому матимуть більше шансів на високий рівень інтелекту ніж ті, котрі росли на молочних сумішах. Також такі немовлята матимуть кращий емоційний зв’язок із батьками.
Лікар акушер-гінеколог Тетяна Савченко розповіла про переваги материнського молока над штучними сумішами. Грудне молоко легко засвоюється і повноцінно використовується організмом дитини, захищає малюка від різних інфекцій, алергій, сприяє формуванню власної системи імунітету, забезпечує ріст і розвиток немовляти.
В період грудного вигодовування збільшується можливість запобігти незаплановій вагітності після пологів. За словами спеціаліста, ті жінки, які довше годують грудьми, менше хворіють на мастопатію, пухлини молочних залоз, матки та яєчників.
Лікар зазначила, що павлоградський пологовий будинок нещодавно отримав звання «Лікарня, доброзичлива до дитини». Цей почесний статус надається закладу, в якому діти з перших хвилин після народження потрапляють в обійми мами і більше не розлучаються; починають смоктати груди в першу годину після пологів і отримують тільки грудне молоко.
Дуднікова Олена Іванівна сказала, що перше прикладання малюка до грудей потрібно проводити ще в пологовому залі. Новонароджена дитина зразу ж після народження вкладається на живіт мами. Через 20-60 хв. після пологів більшість новонароджених спроможні знайти і захопити сосок без допомоги.
Часте, активне годування дитини за її вимогою можливо здійснити лише тоді, коли вона відразу після пологів знаходиться поруч з матір’ю в одній палаті. При такому режимі є можливість годувати свою дитину виключно грудним молоком. Це є важливим і для здоров’я дитини, і для становлення лактації в матері. Особливо важливі в підтримці лактації нічні прикладання до грудей. Не треба штучно обмежувати тривалість годувань. Дитина сама відпустить груди, коли наїсться. Кожна мама в праві вимагати щоб її дитину не догодовували з пляшечки.
Важливим є значення партнерських пологів, коли при народженні дитини присутній батько. Це позитивно вплине в майбутньому на стосунки у родині.
Лікар повідомила, що найчастіші інфекційні захворювання — застуди (ГРВІ) і кишкові інфекції — не є протипоказанням для грудного вигодовування. Збудники цих захворювань не передаються через молоко. Тому єдиною мірою профілактики є дотримання особистої гігієни. Але при ВІЛ-інфекції, туберкульозі та психічних розладах жінці не слід годувати дитину грудьми. Виняток становлять ситуації, коли іншого харчування для дитини немає.
Також Олена Іванівна наголосила на необхідності виконувати профілактичні огляди дитини. В будь-якому віці є важливою організація харчування дитини: воно повинне бути збалансованим, багатим на вітаміни та поживні речовини.
Павлоградський міський центр здоров’я