Гідність в сфері психічного здоров’я
2 жовтня 2015 року у психоневрологічному відділенні КЗ «Павлоградська міська лікарня № 1»ДОР» проведена прес-конференція в рамках Всесвітнього Дня психічного здоров’я, в якій взяли участь: головний психіатр міста Гамій Наталія Володимирівна та завідуюча «Клінікою, дружньою до молоді» міської лікарні №1 Лупова Ольга Зігмундівна.
Гамій Н. В. повідомила, що Всесвітній день психічного здоров’я відзначається щорічно 10 жовтня, починаючи з 1992 року. Він встановлений з ініціативи Всесвітньої федерації психічного здоров’я за підтримки ВООЗ. День психічного здоров’я входить до переліку всесвітніх і міжнародних днів, що відзначаються ООН, тема: «Гідність в галузі психічного здоров’я».
Фахівець підкреслила, що психічне здоров’я визначає рівень психологічного комфорту або відсутність розладів психіки. Психічне здоров’я може також бути визначено, як вираз успішної адаптації до діапазону вимог.
За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), на планеті сьогодні живе понад 450 мільйонів людей, які страждають на психічні захворювання. Сьогодні у світі кожного сьомого є важкі психічні розлади, а кожен четвертий потребує психологічної підтримки.
Першочерговою метою Всесвітнього дня психічного здоров’я є сприяння скороченню розладів.
Спеціаліст повідомила, що основну увагу необхідно приділяти зміцненню психічного здоров’я протягом усього життя для того, щоб забезпечити здоровий життєвий старт для дітей і запобігти психічним розладам в подальшому житті.
Гідність включено в міжнародні права людини.
Фактично найперша стаття » Загальної декларації Прав людини » заявляє, що «Всі люди народжуються вільними і рівними у гідності та правах». Гідність має бути гарантована законодавчо.
Ми всі повинні працювати над зміною громадської думки і поширення обізнаності населення про шляхи виникнення психічних захворювань.
Наталя Володимирівна сказала, що необхідно розуміти, що лікування та психологічна допомога хворим на психічні розлади важлива на більш ранньому етапі не тільки для якнайшвидшого відновлення здоров’я, але і підвищення реабілітації в майбутньому.
Розуміння того, що гарне психічне здоров’я є цінним активом, ми повинні заохочувати людей думати про психічне здоров’я в більш широкому сенсі, а також думати, про шляхи його підтримки і, отже, служити профілактикою ризику психічних захворювань.
Починаючи зі школи треба вчити дітей і підлітків соціальним та емоційним навичкам взаємодії. Таке навчання закладає основу для збереження психічного здоров’я в майбутньому.
Гамій Н.В. акцентувала увагу, що стосовно до нашої країни також зберігається проблема біженців, хоча і не в такому обсязі. Можуть з’явитися проблеми з гідною зустріччю учасників АТО і тим, як до них буде ставитися суспільство. Наш обов’язок виявити до них глибоку повагу і вдячність за те, що вони нас захистили від жахів війни.
Лупова О.З. продовжила розмову про те, що дуже важливим є глибока віра в те, що країна любить своїх захисників. Є різні моделі та підходи до лікування посттравматичного синдрому, що передбачає психологічну та медикаментозну терапію.
У своїй методиці психологи використовують психологічне навчання, адже вважають, що пацієнт повинен знати від чого він страждає. Людина має необмежені внутрішні ресурси, щоб давати собі раду в складних ситуаціях в поєднанні з порадами спеціаліста. Але як повідомила Ольга Зігмундівна, однією з проблем є те, що люди, які потребують психологічної допомоги, не приходять за нею, а психічні розлади можуть проявитися через багато років.
Психолог запросила всіх, хто потребує психологічної підтримки, відвідати консультативні пункти, де буде надана психологічна допомога.
Звертайтесь за тел.: +380502800562, психолог Лупова Ольга Зігмундівна.
Павлоградський міський центр здоров’я