ПУНКТИ ОБІГРІВУ В ПАВЛОГРАДІ
Внаслідок зміни погодних умов, а саме – різкого пониження температури повітря після аномально теплої осені та грудня 2015 року майже в усіх областях України виникли різні непередбачені ситуації, пов’язані з похолоданням, великими морозами та снігом. Це і переохолодження та обмороження кінцівок, і автотранспортні пригоди з постраждалими, і загибель на зимовій водоймі, і випадок, коли провалився під лід трактор та автомобіль. Станом на 2 січня 2016 року в нашому місті також зафіксований випадок переохолодження та обмороження людини, яка перебувала в стані алкогольного сп’яніння.
Тому в зв’язку зі зниженням температури повітря та з метою попередження випадків переохолодження людей, особливо дітей та незахищених категорій населення, 4 січня 2016 року, під головуванням міського голови Анатолія Вершини, було проведене засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, на якому прийнято рішення про розгортання в м. Павлограді мобільного та стаціонарних пунктів обігріву, а також організацію роботи соціальних патрулів.
При зниженні температури повітря більш ніж — 20 ºС, передбачається розгортання цілодобових та з денним графіком роботи стаціонарних пунктів обігріву, а також здійснення патрулювання міста для доставки до пунктів обігріву, а при необхідності до медичних закладів, потерпілих від переохолодження. Обов’язки соціального патруля покладені на чергові бригади станції швидкої медичної допомоги та чергові патрулі Павлоградського відділу поліції ГУ Національної поліції в Дніпропетровській області.
На Соборній площі міста розгорнутий мобільний пункт обігріву (намет). В ньому можна буде зігрітися як безпритульним особам, так і перехожим та дітям.
Щоб не допустити переохолодження організму та обморожень необхідно дотримуватися правил безпеки в зимовий період, а при появі симптомів переохолодження необхідно зайти в тепле приміщення. Це можуть бути пункти обігріву, магазини, лікарні та інші установи.
Пам’ятайте, що найкращий спосіб вийти з неприємної ситуації – це в неї не потрапляти. Тому в сильний мороз, снігопад, або ожеледицю намагайтеся не виходити з дому без особливої потреби, одягайтеся тепліше, а прогулянки робіть недовготривалими.
Дотримання правил поведінки в зимовий період сприятиме збереженню здоров’я та зменшенню нещасних випадків.
Відділ з питань надзвичайних ситуацій
та цивільного захисту населення
Павлоградської міської ради