Мешканців міста Павлоград цікавить інформація звідки і від яких структурних підрозділів надходять в бюджет кошти, які підприємства, установи являються основними бюджетоутворюючими платниками міського бюджету та які основні напрямки використання коштів платників податків.
Перш за все слід відмітити, що бюджет міста на 2016 рік складає 633,6 млн.грн., з яких 382,6 млн.грн. – це міжбюджетні трансферти з державного та обласного бюджету (дотації та субвенції), 251 млн.грн. – це власні надходження міського бюджету, які формуються за рахунок податків і зборів, що сплачуються юридичними і фізичними особами.
До загального фонду міського бюджету зараховується податок на доходи фізичних осіб в розмірі 60%, земельний податок, державне мито, місцеві податки і збори, адміністративні штрафи та збори – в повному обсязі.
До спеціального фонду зараховуються кошти від продажу об»єктів комунальної власності та земель несільськогосподарського призначення, надходження до фонду охорони навколишнього середовища та цільового фонду.
Основними надходженнями до міського бюджету являються податок на доходи фізичних осіб, питома вага якого в загальній сумі власних надходжень складає майже 57%, земельний податок – 16%, єдиний податок – 9,3%, місцеві податки і збори – 1%, інші податки і збори – 16,7%.
Основними бюджетоутворюючими платниками міського бюджету по сплаті податку на доходи фізичних осіб і земельному податку являються структурні підрозділи ПАТ ДТЕК «Павлоградвугілля» крім шахт (надходження від яких до бюджету становлять – 40,0 млн.грн. або 15,8% від загального обсягу власних надходжень), ДП НВО «Павлоградський хімічний завод» — 12 млн.грн. або 5%, бюджетні установи міста – 22,6 млн.грн. або 9%, комунальні підприємства міста 13 млн.грн. або 5 %, інші підприємства, організації, фізичні особи сплачують до бюджету 154 млн.грн. або 61,2% податків і зборів.
Відповідно до норм чинного законодавства шахти, які підпорядковані ДТЕК «Павлоградвугілля» сплачують податок на доходи фізичних осіб і земельний податок до бюджетів територіальних громад за місцем розташування шахт, а саме м.Тернівка, Першотравенськ, Павлоградського та Петропавлівського районів. Тобто до бюджету м.Павлоград шахтами не сплачуються зазначені податки.
Територіальна громада неодноразово надавала пропозиції Кабінету Міністрів України та Міністерству фінансів України щодо внесення змін до Податкового та Бюджетного кодексів в частині зарахування податку на доходи з фізичних осіб до бюджетів територіальних громад за місцем проживання працівників підприємств (шахт), так як більшість працівників шахт проживають на території міста Павлоград та користуються соціальними послугами міста. Але, на жаль до теперішнього часу дане питання на державному рівні не вирішено.
Власні надходження бюджету використовуються відповідно до рішення міської ради на утримання установ соціально-культурної сфери (заробітну плату з нарахуваннями, комунальні послуги, поточне утримання установ), благоустрій міста, видатки бюджету розвитку, охорони навколишнього середовища, фінансування заходів, програм, прийнятих міською радою.