Напередодні Всесвітнього дня боротьби з гепатитом В і С в КЗ «Павлоградська міська лікарня №4» ДОР» проведено прес-конференцію.
У роботі прес-конференції взяли участь міськрайонний епідеміолог Руденок Л.І. та
головний фахівець з інфекційних захворювань Бондаренко А.І..
Руденок Л.І. наголосила, що існує декілька типів вірусів гепатиту. Вірусний гепатит А – це гостре інфекційне захворювання з переважним ураженням печінки. Джерелом зараження є хвора людина в початковому періоді захворювання. Вірус передається через забруднену воду, продукти харчування, брудні руки за умов недотримання гігієнічних норм.
Лікар звернула увагу журналістів, що джерелом зараження на гепатит B і C є хвора людина в початковому періоді захворювання. Особливо небезпечними для людини є ускладнення цих захворювань такі як цироз та рак печінки. Вірус гепатиту В стійкий в навколишньому середовищі. Період від зараження до прояву хвороби в середньому складає від 45 до 180 днів. Гострий гепатит В може перебігати з обмеженими проявами симптомів або безсимптомно, може супроводжуватись жовтяницею (шкіри, очей), потемнінням сечі, нудотою, блюванням, болями в животі.
Руденок Л.І. звернулась до мешканців міста бути пильними в питанні попередження вірусних гепатитів, дотримуватись правил особистої гігієни, режиму харчування, правил та технології приготування страв, особливо для дітей.
Фахівець порадила воду для приготування страв та пиття брати з перевірених джерел або використовувати тільки з централізованого водопостачання. Не вживати воду з невідомих джерел та колодязів.
Бондаренко А.І. акцентував увагу присутніх на факторах, при яких частіше всього відбувається зараження вірусними гепатитами В і С. До розповсюджених шляхів передачі інфекції входять внутрішньовенне введення наркотиків, передача вірусі від матері до дитини під час пологів, грудного вигодовування, при незахищених статевих стосунках, наколюваннях, при побутових контактах через рани та мікротравми при користуванні спільними приладами для гоління, зубними щітками. Фахівець зауважив, що більшість з інфікованих не знають про свою хворобу, тому що в 80% випадків гострий період проходить без симптомів і захворювання переходить в хронічну стадію, яка закінчується цирозом печінки. Хронічні вірусні гепатити становлять серйозну медичну та соціальну проблему у зв’язку з широкою розповсюдженістю, а також високим ризиком розвитку цирозу та раку печінки.
Лікар повідомив, що своєчасна діагностика та специфічне лікування є сучасними шляхами вдосконалення профілактики вірусних гепатитів. Тому слід відповідальніше відноситися до особистої та громадської гігієни, не відмовлятись від вакцинопрофілактики, вести здоровий спосіб життя, відмовитись від ризикованої поведінки, уникати випадкових статевих контактів, не допускати проведення нестерильними інструментами педикюру, манікюру, пірсингу, татуювання.
Фахівці звернулись до населення з порадами своєчасно піклуватись про своє здоров’я і навчити дітей навикам здорового способу життя та особистої гігієни, не нехтувати рекомендаціями фахівців.