Профілактика гострих кишкових інфекцій
4 серпня 2016 року в місті Павлограді поведена прес-конференція на тему: «Як запобігти харчовим отруєнням та кишковим інфекціям».
У роботі круглого столу взяли участь міськрайонний епідеміолог Руденок Людмила Іванівна та міський дитячий інфекціоніст Демиденко Юлія Вікторівна.
Фахівці обговорювали причини захворюваності гострими кишковими інфекціями серед населення м. Павлограда та регіону. За сім місяців поточного року зареєстровано 170 випадків.
Як повідомила міськрайонний епідеміолог Руденок Людмила Іванівна, найчастіше гострими кишковими захворюваннями хворіють діти, захворюваність становить 83%. Лікар звернулась до батьків з проханням приділяти увагу особистій гігієні та харчуванню дітей. Акцентувала увагу на тому, що страви для дітей повинні готуватися тільки на один прийом і ні в якому разі не повинні зберігатись. Закликала мешканців міста бути пильними в питанні попередження харчових отруєнь, гострих кишкових інфекцій та дотримуватись питного режиму, правил і технології приготування страв. Молоко та воду необхідно обов’язково кип’ятити. Воду для пиття та приготування страв краще брати з перевірених джерел.
Демиденко Ю.В. більш детально зупинилась на попередженні гострих кишкових інфекцій у дітей. У ранньому віці здоров’я дітей залежить тільки від батьків, наскільки вони дотримуються правил особистої гігієни та технологій приготування страв, режиму харчування.
Фахівець звернулась до батьків з проханням бути уважними при приготуванні та годуванні дітей та ризикувати їх здоров’ям. У дітей система травлення є недосконалою, тому продукти харчування повинні бути якісними та відповідати віку дитини. Лікар наголосила на тому, що малюкам ні в якому разі не можна вживати ковбасні вироби, копчену рибу, газовані напої та інші продукти, що не рекомендується дітям.
Міський дитячий інфекціоніст звернула увагу, що основним фактором профілактики гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь у дітей раннього віку є грудне вигодовування.
Учасники круглого столу переконливо радили в жодному разі не займатись самолікуванням, а при виникненні перших ознак кишкового захворювання терміново звертатись до лікаря, особливо з дітьми, тому що у дітей швидко настає різке зневоднювання організму та виникають тяжкі ускладнення.