Як налагодити стосунки у родині, стати ближче, знаходити «спільну мову» з дітьми? Адже тільки добрі сімейні стосунки, злагода у власному домі є запорукою порозуміння у суспільстві Відповідь є! Завітайте разом з усіма своїми до найближчої бібліотеки…
Сьогодні всі павлоградські бібліотеки пропонують жителям міста принципово новий формат корисного дозвілля — відвідання бібліотеки всією родиною. Працюючи над проблемою відродження традицій сімейного читання, бібліотекарі перетворили міські книгозбірні в інформаційно-культурні центри родинного спілкування та відпочинку.
Реагуючи на підвищення громадської активності, бібліотеки стали майданчиками для суспільного діалогу – закладами, невимушена атмосфера яких сприяє порозумінню, задоволенню спільних родинних інтересів.
Досвід створення всевікової бібліотеки сімейного читання «ДіМ» (дорослі і малята) на базі двох окремих бібліотек для дітей та дорослих, які розміщувалися у суміжних приміщення на селищі 40 років Жовтня, виявився напрочуд вдалим. Нова простора бібліотека надала користувачам безліч сучасних можливостей для інтелектуального відпочинку, саморозвитку та задоволення інформаційних потреб кожного із родини.
З початку 2016 року всі публічні бібліотеки Павлограда працюють як бібліотеки сімейного читання. Як це? Просто! Просто відтепер можна піти до найближчої бібліотеки разом з мамою, татом або бабусею, узяти із собою меншого братика, бути там скільки завгодно, займаючись улюбленими справами.Цікаво та весело буде усім.
Відтепер у Центральній бібліотеці для дорослих є чудовий дитячий куточок «Читайлята» з книжками, іграми та іграшками для малят, а працівники дитячої бібліотеки залюбки допоможуть дідусеві знайти інформацію про субсидії на комуналку або на які привади клює риба у цьому сезоні, ще й потоваришувати з кимось у бібліотечному клубі.
Родинні свята з розвагами та частуванням, майстер-класи на всі смаки, нові бібліотечні сервіси вже полюбилися відвідувачам. Школярі щодня приходять до бібліотеки, щоб у затишній обстановці якісно підготувати домашнє завдання, тим більше під рукою безкоштовний Інтернет. Поспішають до нас і батьки на «Бібліопродльонку», щоб допомогти дітям виконати творчі завдання або створити власний проект. Матусі спокійно залишають малюків на «Бібліоняню» перед відвідуванням магазинів, бо знають, що дітки не нудьгуватимуть, ще й чомусь новому навчаться. Для них тут усе найкраще: мультики, книжки, фарби, олівці, доброзичливі бібліотекари, які знають безліч ігор та розваг.
Та й знайти бібліотеки тепер дуже просто…Тобто їх не помітити неможливо. Центральну дитячу прикрашає перший у місті справжній мурал- безцінний подарунок творчої молоді з громадського об’єднання «Будуємо Україну разом». А ганок всевікової бібліотеки сімейного читання №2 «ДіМ» вже не перший рік примітний та милує око яскравим малюнком Віталія Стіни. Змінилися бібліотеки і в середині. Колись заставлені стелажами зали стали просторими, світлими, зручними для кожного: шість днів на тиждень можна у дружньому колі погомоніти, поюзати в Інтернеті, усамітнитися з книгою, провести бізнес-зустріч або стати учасником корисних тренінгів, воркшопів тощо.
Ідея зміцнення родинних стосунків через спільне дозвілля спирається на чудову сімейну традицію читати книжки вголос. Наступного року бібліотека запускає проект «Через книгу та читання до порозуміння і спілкування». Свої улюблені з дитинства книги в бібліотеці читатимуть вголос відомі люди міста, громадські діячі, працівники освіти, культури, шахтарі, воїни АТО, депутати міської ради. Адже міська громада-це теж велика родина.
Хоча наш експеримент тільки розпочався, вже є певні здобутки. Літніх користувачів більше не дратує дитячий гомін, досвідчені шахісти залюбки передають секрети гри юним любителям шахів. А молоді хакери «без проблем» дають мастер-класи бабусям щодо можливостей Інтернет.
Якби ви знали, як приємно, як затишно у бібліотеці №5 на селищі Шахтобудівників, коли зручно влаштувавшись на канапі, матуся пригортає до себе маленького синочка і читає йому казку в голос. Це заняття до вподоби їм обом. Хлопчик слухає уважно, цікавиться малюнками у книжці…А коли ви востаннє читали своїй дитині?