Вже не перший рік в кінці літа та на початку осені спостерігається задимлення території деяких мікрорайонів міста, погіршення екологічного стану та зростання соціальної напруги серед населення. Причиною цього є горіння очерету та тління торфовищ на лиманах Привовчанської сільської ради, які займають площу більш ніж 300 га та межують з територією міста. Вперше з цією проблемою довелось зіткнутися у 2012 році, коли не стало води в лиманах та утворився донний осадок з коріннями очерету товщою до метра.
З настанням пожежно-небезпечного періоду в побуті та природних екосистемах Павлограда виникло більш ніж 50 пожеж. З початку серпня 2016 року щоденно фіксуються осередки загорянь сухої трави та очерету. Так в період з 8 по 12 серпня горіла суха трава в районі провулку Радищева (загальна площа горіння — 2,0 га), вулиці Словянська (2 га), вулиці Малиновського (1га), в районі вулиці Новоросійська на площі 4 га горіла суха трава та очерет.
Майже кожного дня здійснювались виїзди на ліквідацію пожеж, пов’язаних з горінням сухої трави та очерету, в період з 16.08.2016р. по 22.08.2016р. а саме:
16.08.2016 року — район вулиці Широка, загальна площа горіння близько 2,0 га та перехрестя вулиць Дніпровська і Калініна (близько 0,5 га);
17.08.2016 року — район вулиці 35 Дивізії, площа горіння близько 1,0 га та вул. Т.Федорової (1,0 га);
19.08.2016 року — район вулиці Промислова, площа горіння близько 1,0 га;
20.08.2016р. — район садового товариства «Зелений гай», площа горіння близько 4,0 га, район вулиці Поштова (1,0 га) та район вулиці Польова (3,0 га);
21.08.2016р. — район вулиці Слов’янська, площа горіння близько 1,5 га, район вулиці Харківська (3,5 га), район вулиці Т. Федорової (0,5 га) та район вулиці Довженко (близько 3,0 га);
22.08.2016р. — район вулиці Перемоги, площа горіння близько 2,0 га, район вулиці 35 Дивізії (3,0 га), район вулиці Комарова (1,0 га) та район садового товариства «Хімік» (близько 4,0 га).
Ситуація з ліквідацією осередків пожеж ускладнюється тим, що кожного дня майже одночасно надходить до десяти викликів на гасіння пожежі, а в Павлоградському МРУ ГУ ДСНС України в Дніпропетровській області в наявності тільки дві одиниці техніки, які можна задіяти для гасіння пожеж, а третя знаходиться на чергуванні для екстрених виїздів по місту.
Деякі громадяни вважають причиною задимлення та неприємного запаху виробничу діяльність приватних підприємств міста або окремих фізичних осіб. Якщо б це було так, то ця проблема б існувала протягом всього року, а не тільки в кінці літа та осінню, коли в суху, жарку, бездощову погоду появляється суха трава, сухе листя, інші сухостої та залишки сухої рослинності на полях, в лісосмугах, лиманах та на присадибних ділянках. В такий пожежно-небезпечний період один непогашений сірник чи недбало кинутий недопалок можуть стати причиною не тільки задимлення а й мати набагато гірші наслідки.
В більшості випадків пожежі трапляються саме через недбалість та безвідповідальність людей, іноді – навіть через навмисні підпали.
Міська влада вживає вичерпні заходи для запобігання виникнення пожеж в природних екосистемах і побуті, оперативної їх ліквідації в разі виникнення та повного вирішення питання недопущення задимлення території міста. Проте населення міста також повинне дотримуватися правил пожежної безпеки в побуті і навколишньому середовищі та не допускати виникнення надзвичайних ситуацій та інших подій, які можуть стати причиною людських жертв та матеріальних втрат.
Памятайте! Спалювати суху траву та сміття заборонено!
Відділ з питань надзвичайних ситуацій та
цивільного захисту населення
Павлоградської міської ради