ПАВЛОГРАДСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
Р І Ш Е Н Н Я
28.12.2016 р. м. Павлоград № 898
Про стан реалізації грантових програм
у м. Павлограді у 2016 році
Згідно зі ст. 35 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про ратифікацію Рамкової угоди між Урядом України та Північною екологічною фінансовою корпорацією», постановою Кабінету Міністрів України «Про створення єдиної системи залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги» зі змінами, відповідно до Угоди про партнерство між Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй та Павлоградською міською радою Дніпропетровської області, Угоди про сприяння реалізації проекту CFLI -2014-UA-0018, згідно з актуалізованим Стратегічним планом економічного розвитку та на виконання Програми залучення інвестицій в економіку м. Павлограда на 2016-2020 роки виконавчий комітет Павлоградської міської ради відмічає, що в місті проведена значна робота з підготовки та реалізації інвестиційних і грантових програм у 2016 році.
Для вирішення проблем економічного розвитку стратегічно важливим є залучення додаткових фінансових ресурсів через взаємодію та партнерство з різними міжнародними фондами, які діють на території України.
Рішенням сесії міської ради від 15.09.2015р. №1743-56/VI розроблено та затверджено Програму Муніципального маркетингу та підвищення інвестиційної привабливості міста на 2016-2018 роки, метою якої є формування інвестиційно-привабливого бізнес-клімату, іміджу міста як території, сприятливої для інвестування і співробітництва, та створення умов для реалізації конкурентоспроможних інвестиційних проектів. За рахунок даної програми виготовляється брендова продукція з логотипом м.Павлоград, завдяки якій поширюються знання про м.Павлоград, його історико-культурну спадщину, економічно-інвестиційний потенціал.
Серед головних міжнародних партнерів міста Павлоград, які мають пріоритетом своєї діяльності в Україні — сприяння розвитку місцевого самоврядування, є Представництво ЄС в Україні Рада Європи, Агенція
США з міжнародного розвитку (USAID), Програма розвитку ООН в Україні (ПРООН), програми Федеративної Республіки Німеччина (GIZ,KfW), Північна екологічна фінансова корпорація (НЕФКО).
На протязі 2016 року відділом з питань залучення інвестицій, реалізації проектів та регуляторної політики спільно з відділами та управліннями Павлоградської міської ради розроблено та подано проекти для участі у 6 грантових програмах, які охоплюють 23 проекти по місту в сфері освіти, охорони здоров’я, житлового та комунального господарства. Основними заходами проектів є запровадження енергозберігаючих технологій.
Завдяки плідній співпраці Павлоградської міської ради та Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО) впроваджено інвестиційний проект «Термомодернізація будівлі ЗШ №5. Капітальний ремонт фасаду з утепленням, заміною вікон, зовнішніх дверей та ламп освітлення на енергозберігаючі, влаштування автоматизованого індивідуального теплового пункту за адресою: вул. Верстатобудівників,5,м.Павлоград Дніпропетровської області. (Коригування)».
В продовження співпраці з НЕФКО проводиться робота щодо впровадження 9 проектів, які включають заходи з термомодернізації 6 навчальних закладів, медичного закладу та реконструкцію мереж зовнішнього освітлення.
З метою подальшої співпраці в програмі кредитування Північної Екологічної Фінансової Корпорації «НЕФКО» «Чисте виробництво», в цьому році, приймає участь проект комунального підприємства «Павлоградське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Павлоградської міської ради.Для участі в даному проекті запропоновані реконструкція системи аерації на каналізаційних очисних спорудах та реконструкція 20 каналізаційно-насосних станцій з переводом їх на роботу в автоматичному режимі з диспетчеризацією.
КП «Павлоградтеплоенерго» приймаєактивну участь у залученнікоштівіноземнихінвесторів для реформуваннясистемитеплозабезпеченняміста. Проектреконструкціїтеплопостачаннямікрорайону«40 роківЖовтня»отримавпозитивнийвідгукпісляподанняйого на розгляд у рамках програмиDEMOUkrainaDHвід НЕФКО.Вартість проекту становить близько 700 тис.євро.
Поряд з проектами, які стосуються енергоефективності та енергозбереження, активно проводиться робота щодо пошуку ресурсів для вирішення проблемних питань осіб, які прибули зі Сходу України.
В рамках проекту Міністерства соціальної політики та німецького банку розвитку KfW «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури»,
Українському фонду соціальних інвестицій містом були запропоновані об’єкти соціальної інфраструктури. Підготовлені пропозиції по капітальному ремонту житлового будинку на вул. Ливарній, 18 під гуртожиток для тимчасово переміщених осіб та капітальному ремонту ДНЗ №8. Загальна сума інвестування становить 9,5 млн.грн.
В зв’язку з набуттям чинності Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» активізувалася робота щодо створення ОСББ. Так, на сьогоднішній день в місті працюють 327 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, з яких 54 створено протягом 2015 року,та 154 протягом 2016 року. В поточному році продовжується реалізація проектів, орієнтованих саме на підтримку ОСББ.
В травні 2015 року місто підписало Угоду про партнерство з Проектом ЄС/ ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» — III фаза. Термін реалізації Проекту 2015-2017 роки і передбачає отримання грантових коштів у розмірі 60,0 тис. доларів щорічно на реалізацію проектів ОСББ з проведення капітальних ремонтів та енергоефективних заходів.
В лютому 2016 року Павлоградською міською радою спільно з Проектом «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», який фінансується ЄС та ПРООН проведено та складено рейтинг з 7 учасників проектів ОСББ.
Місцевим бюджетом для співфінансування проектів ОСББ передбачено кошти в сумі 737,7 тис.грн., очікуваний внесок ОСББ становить 293,3 тис.грн., очікувана сума грантової підтримки складає 1 031,0 тис.грн.
Робота із грантовими програмами не закінчується реалізацією вже існуючих проектів.Місто постійно проводить пошук нових джерел фінансування для вирішення проблемних питань громади міста.
Подано анкети на участь в спільному з Європейським інвестиційним банком проекті «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України» вартістю більше 1 млн.євро з проекту будівництва каналізаційного колектора від КНС-1 (ПХЗ) до очисних споруд.
В цю програму увійшли ще три проекти:
-капітальний ремонт гуртожитку по вул. Промислова,9/2;
-капітальний ремонт будівлі поліклініки під амбулаторію загальної практики сімейної медицини № 9;
-реконструкція будівлі НВК №22, які вже затверджено в Мінрегіонбудіна загальну суму 40 млн.грн. з співфінансуванням з обласного бюджету. Проекти будуть реалізовані в 2017 році.
З метою вирішення проблем економічного розвитку міста та реалізації інвестиційних проектів, виконавчий комітет міської ради
ВИРІШИВ:
1. Заступникам міського голови, керівникам управлінь та відділів міської ради:
1) звернути особливу увагу на необхідність розробки проектної документації на об’єкти соціальної інфраструктури міста;
2) сприяти розробці та впровадженню енергозберігаючих програм щодо залучення державних інвестицій та інших коштів, не заборонених законодавством, на їх реалізацію;
3) з метою створення бази інвестиційних проектів та підтримання її в актуальному стані, надавати до відділу з питань залучення інвестицій, реалізації проектів та регуляторної політики щоквартально, до 5 числа місяця, наступного за звітним періодом, інформацію про реалізовані (в тому числі самостійно) проекти та наявну проектну документацію на об’єкти соціальної інфраструктури.
2. Відділу з питань залучення інвестицій, реалізації проектів та регуляторної політики (Рашитова):
1) продовжити роботу спільно з відділами та управліннями міської ради щодо реалізації проектів з НЕФКО, ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», УФСІ «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури» та іншими грантодавцями;
2) спільно з відділами та управліннями міської ради продовжити роботу з грантовими та кредитними організаціями з метою пошуку джерел додаткового фінансування для вирішення проблемних питань громади;
3) надавати допомогу підприємствам, установам та організаціям міста у реалізації інвестиційних, інноваційних проектів з метою залучення інвестицій;
4) забезпечити систематичну роботу з питань створення та актуалізації бази інвестиційних проектів міста.
3. Юридичному відділу (Ялинний) забезпечити юридичний супровід проектів і програм, які реалізуються в місті за рахунок коштів міжнароднихфінансових організацій.
4. Управлінню комунального господарства та будівництва (Куш), відділу освіти (Дем’яненко), відділу охорони здоров’я (Герасименко) продовжити реалізацію проектів з впровадження енергозберігаючих технологій.
5. Управлінню комунального господарства та будівництва (Куш), фінансовому управлінню (Роїк), рекомендувати управлінню державної казначейської служби України в м. Павлоград (Соколова) всебічно сприяти
ОСББ у реалізації проектів в рамках Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».
6. Відділу з питань регіональної політики (Кашталян) забезпечити широке висвітлення у засобах масової інформації діяльності виконавчого комітету міської ради щодо реалізації інвестиційних проектів та грантових програм міста.
7. Координацію роботи щодо виконання цього рішення покласти на начальника відділу з питань залучення інвестицій, реалізації проектів та регуляторної політики Рашитову О.С., контроль – на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Радіонова О.М.
Міський голова А.О.Вершина
Рішення підготував:
Начальник відділу з питань залучення
інвестицій, реалізації проектів
та регуляторної політики О.С.Рашитова
Рішення завізували:
Заступник міського голови
з питань діяльності виконавчих органів ради О.М.Радіонов
Керуючий справами виконкому С.М.Шумілова
Начальник юридичного відділу О.І.Ялинний