Санаторно-курортне лікування(відпочинок) громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи в 2017року
Кабінетом Міністрів України прийнято постанови № 854 від 23.11.16 та №1029 від 28.12.16, що регулюють забезпечення постраждалих громадян послугами на санаторно-курортне лікування. У 2017 році вартість послуг на санаторно-курортне лікування складатиме для осіб, віднесених до 1 категорії – 5250 грн., для осіб 1 категорії із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) – 17390 грн., для дітей-інвалідів з інвалідністю, пов’язаною з Чорнобильською катастрофою – 10840 грн.
Зміни у забезпеченні лікуванням(відпочинком) полягають у наступному:
- В разі наявності пільг на забезпечення лікуванням(відпочинком) за двома або більше законами, надається право вибору за одним із них.
- Надано право вільного вибору закладу для проходження лікування(відпочинку) відповідного профілю, а також за бажанням здійснення доплати за надання додаткових послуг за рахунок власних коштів.
- Підтвердженням лікування(відпочинку) в обраному закладі є гарантійний лист цього закладу про згоду на оздоровлення(відпочинок) громадянина(персонально для кожної особи) та готовність укласти договір про надання послуг (лікувальних або з відпочинку). Договір укладається у трьох примірниках (один – для органу соцзахисту,другий – для закладу, третій – для громадян 1 категорії, батьків дітей з інвалідністю). Заклад може відмовитися від прийняття конкретної особи на лікування (відпочинок), в такому разі пропонується обрати інший заклад.
- Після оздоровлення громадяни подають до органу соцзахисту документ, що підтверджує проходження лікування(відпочинку) в обраному закладі(наприклад зворотний талон до путівки).
- У разі відмови від лікування(відпочинку) потрібно за 10 днів до початку заїзду повідомити про це орган соцзахисту.
- Якщо громадяни не отримали послуг з лікування(відпочинку) в поточному році, таке право зберігається на наступний рік за умови поновлення медичної довідки (форма 070/о), якщо строк дії попередньої закінчився. Якщо довідку не поновлено протягом 6 місяців з дня закінчення її строку дії, громадяни знімаються з обліку.
- Для отримання грошової компенсації замість путівки, подається відповідна заява та документи, передбачені для проходження лікування(відпочинку). Грошова компенсація у розмірі середньої вартості путівки в Україні виплачується у наступному році у разі відмови за бажанням від лікування(відпочинку) у поточному році.
Прийняття громадян на облік для проходження лікування(відпочинку) у наступному році проводиться за місцем проживання до 15 жовтня поточного року.
Забезпечення лікуванням(відпочинком) відбувається у порядку черговості подання заяв у межах бюджетних призначень. Останній день перебування у вибраному закладі – 15 грудня поточного бюджетного року, що є датою виїзду із закладу.
Якщо громадяни або дитина-інвалід одержали безоплатну путівку за кошти державного бюджету в інший організації, вони знімаються з обліку.
Отримати інформацію стосовно забезпечення санаторно-курортним лікуванням (відпочинком), можливо за адресою: м. Павлоград вул. Центральна, 47, кабінет №21.
Управління соціального захисту населення