Оренда землі – це засноване на договорі, обмежене строком, платне володіння та користування земельною ділянкою, необхідне орендатору для здійснення підприємницької та іншої діяльності. Розмір, умови та строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін в договорі оренди між орендодавцем (власником) та орендарем.
Розмір орендної плати визначається на підставі орендних ставок та на основі грошової (нормативної) оцінки земельної ділянки. Ставка орендної плати встановлюється Орендодавцем у відсотках до нормативної грошової оцінки землі.
Законом України від 20.12.2016р. «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» до ст. 288 Податкового кодексу України були внесені зміни в частині розміру орендної плати за земельні ділянки відносно певної категорії земель.
Пункт 2.5.2 «Порядку встановлення розмірів орендної плати за земельні ділянки, розташовані на території Павлоградської міської ради», затвердженого рішенням міської ради від 29.12.2011р. №432-18/VІ, встановлює орендну плату за землю в трикратному розмірі земельного податку: «…для будівництва та обслуговування житлового фонду (багатоквартирні житлові будинки, котеджна забудова, індивідуальне житло за функціональним використанням як землі житлової забудови), для індивідуальних гаражів і дач громадян, гаражними кооперативами, дачно-будівельними кооперативами, ОСББ, для використання земельних ділянок під водою (у т.ч. ставки, водойми та тощо), під благоустрій».
Пункт 5.5 «Положення про встановлення ставок земельного податку за земельні ділянки на території міста Павлоград», затвердженого рішенням міської ради від 21.06.2016р. №275-8/VІІ, визначає ставку земельного податку у розмірі 0,03 відсотка від їх нормативної грошової оцінки за земельні ділянки, зайняті житловим фондом, автостоянками для зберігання особистих транспортних засобів громадян, які використовуються без отримання прибутку, гаражно-будівельними, дачно-будівельними та садівницькими товариствами, індивідуальними гаражами, садовими та дачними будинками фізичних осіб, а також за земельні ділянки, надані для ведення особистого селянського господарства.