Офіційний сайт Павлоградської міської ради

Лист міському голові

Декабрь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Ноя    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Корисна інформація

Аналіз регуляторного впливу

Март 3rd, 2017 Проекти РА Вывести на печать

до проекту регуляторного акту рішення Павлоградської міської ради
«Про затвердження Порядку надання фінансової допомоги з міського бюджету на підтримку молодіжного підприємництва в місті Павлоград»

1. Визначення проблеми, яку передбачається розв’язати шляхом державного регулювання

Проект рішення Павлоградської міської ради «Про затвердження Порядку надання фінансової допомоги з міського бюджету на підтримку молодіжного підприємництва в місті Павлоград» (далі — проект рішення) підготовлений в рамках міської «Програми сприяння розвитку та підтримки підприємництва в м.Павлоград на 2016-2018 роки» (далі — Програма), затвердженої рішенням міської ради від 15.10.2015р. №1781-57/УІ (зі змінами) щодо надання фінансової допомоги та спрямований на сприяння розвитку молодіжного підприємництва – елемента підвищення рівня зайнятості серед молоді та створення нових малих підприємств і додаткових робочих місць.
Молодь – це потужний людський ресурс. Підтримка розвитку малого
підприємництва і безпосередньо малого бізнесу серед молоді, в умовах економічної кризи – вкрай важливий напрямок місцевої політики.
Що гальмує розвиток молодіжного підприємництва:
— правова неврегульованість (відсутність законодавчо закріплених понять «молодий
підприємець», «молодіжне підприємництво»);
— відсутність фінансових ресурсів. Проблема стартового капіталу для початку
ведення бізнесу. Проблема відсутності молодіжного кредитування;
— молоді не вистачає консультування з боку держави та вузів з питань
підприємництва;
— низький рівень професійної підготовки підприємців, недосконалість освітньої
системи у сфері бізнесу;
— невпевненість підприємців у стабільності умов ведення бізнесу.
Для вирішення проблеми зайнятості молоді, відділом розвитку споживчого ринку та підприємництва в співпраці з громадською організацією «Бізнес- клуб Павлоград» в 2016 році розроблено Концепцію розвитку молодіжного підприємництва, яка передбачає реалізувати основні заходи по пропаганді підприємництва в молодіжному середовищі, відібрати найбільш талановиту молодь серед школярів та студентів міста, провести її навчання і допомогти їй в реалізації бізнес-проектів.
На даному етапі, брак коштів та складність доступу до фінансово-кредитних ресурсів є причиною гальмування розвитку підприємництва в т.ч. і молодіжного.
Невирішення зазначеної проблеми негативно вплине на рішення молодих людей м.Павлоград щодо створення власної справи, оскільки вони будуть обмежені в можливості отримати фінансово-кредитну допомогу для реалізації своїх бізнес-планів. Цим самим бюджети різних рівнів недоотримають додаткові надходження, а населення – додаткові робочі місця.
Реалізація данного регуляторного акту дозволить забезпечити отримання молодими підприємцями доступних фінансових коштів на ведення підприємницької діяльності.

2. Визначення цілей державного регулювання

Метою запропонованого проекту є затвердження Порядку виділення та використання коштів міського бюджету на фінансову підтримку молодіжного підприємництва у рамках реалізації Програми, що забезпечить створення сприятливих умов для його розвитку, зменшення рівня безробіття серед молоді шляхом залучення її до підприємницької діяльності.
Пріоритетним завданням є встановлення партнерських відносин міської влади, молоді та підприємницьких структур міста.

3. Визначення та оцінка прийнятих альтернативних способів досягнення цілей, аргументація переваг обраного способу

Однією з альтернатив може бути залишення стану справ, який існує на теперішній час щодо надання з міського бюджету фінансово-кредитної підтримки суб’єктам малого і середнього підприємництва. Тобто відсутність реалізації будь-яких заходів фінансової допомоги. У результаті суб’єкти молодіжного підприємництва будуть позбавлені можливості отримати кошти на розвиток свого бізнесу, а бюджети всіх рівнів – додаткові надходження.
Альтернативним способом отримання суб’єктами молодіжного підприємництва фінансової підтримки з міського бюджету може бути отримання ними кредитних ресурсів безпосередньо через банківські установи. Однак, на сьогодні середній розмір відсоткових ставок за кредитами, які надаються банками, становить від 20 до 30 відсотків. Крім того, підприємцю, який бажає взяти кредит необхідно мати заставне майно на суму не менше подвійного розміру кредиту. Зазначені умови не сприяють масовому заохоченню молоді до підприємництва.
Запропонований проект при розв’язанні визначеної проблеми є найбільш ефективним способом забезпечення механізму надання фінансової підтримки з міського бюджету.
Реалізація зазначеного проекту сприятиме розвитку підприємництва (як юридичних осіб так і фізичних осіб-підприємців), реалізації бізнес-планів, інвестиційних, інноваційних проектів, направлених на розвиток альтернативної енергетики, впровадження енергозберігаючих, екологічно чистих та перспективних технологій, розвиток виробництва, будівництва та реалізації пріоритетних напрямів соціально – економічного розвитку міста.
З огляду на викладене, прийняття регуляторного акту є найбільш обґрунтованим способом досягнення вищенаведених цілей.

4. Опис механізмів і заходів, які забезпечать розв’язання проблеми шляхом прийняття запропонованого регуляторного акту:

Проектом рішення визначаються:
— джерела формування коштів на фінансову допомогу;
— порядок надання суб’єктами молодіжного підприємництва коштів міського бюджету, виданих на фінансову підтримку для реалізації бізнес-планів, інвестиційних, інноваційних проектів;
— основні засади проведення конкурсного відбору серед молоді міста, у тому числі вимоги до претендентів на отримання фінансової підтримки;
— затверджується форма заявки на участь у конкурсі для отримання суб’єктом молодіжного підприємництва бюджетних коштів та форма договору про спільну діяльність щодо фінансової допомоги для реалізації бізнес-проекту.
Зазначений порядок одним із кроком передбачає прийняття рішення виконкому, яким затверджується склад Конкурсного комітету з організації роботи пов’язаної з проведенням конкурсу.

5. Обґрунтування можливостей досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акту:

Досягнення визначених у даному проекті регуляторного акту цілей можливо при затвердженні привабливих для суб’єктів молодіжного підприємництва м.Павлоград механізму та умов надання фінансової підтримки, а також при виділенні необхідних коштів з міського бюджету на зазначені цілі.
Дія даного регуляторного акту не приведе до негативних наслідків, що потребують компенсації можливої шкоди.
Не передбачуваними загрозами досягнення мети даного регуляторного акту є чинники:
— відсутність коштів міського бюджету для реалізації заходів із фінансової підтримки молодіжного підприємництва для реалізації бізнес-планів, інвестиційних, інноваційних проектів;
— можлива затримка у виділенні коштів з міського бюджету.

6. Очікувані результати:

Прийняття регуляторного акту дозволить створити найбільш сприятливі умови для подальшого розвитку молодіжного підприємництва у м.Павлоград.
Розвиток системи фінансування молоді для початку ведення справи (кредити та інші форми) стане вдалим прикладом співпраці місцевої влади і громади\бізнесу у вирішенні проблем у сфері молодіжного підприємництва та безробіття серед молоді.

 

 

 

Очікувані вигоди та витрати

Сфера впливу Вигоди Витрати
Органи місцевого самоврядування Додаткові надходження  до бюджетів всіх рівнів.

Створення додаткових робочих місць у результаті реалізації бізнес-проектів.

Стимулюватиме інвестиційну та інноваційну діяльність з метою розвитку альтернативної енергетики, впровадження енергозберігаючих, екологічно чистих та перспективних технологій, розвитку виробництва, будівництва, реалізації пріоритетних напрямів соціально – економічного розвитку міста.

Витрати коштів міського бюджету на заходи фінансової допомоги

 

 

Суб’єкти підприємницької діяльності

 

Отримання фінансово-кредитної допомоги, що дасть змогу здешевити кредитні ресурси і, як наслідок, відкриття розширення нових виробництв.

Збільшення обсягів вільних обігових коштів, які будуть направлені на здійснення господарської діяльності.

Часові та матеріальні витрати на розробку бізнес-плану,  проекту, подання заявки та необхідних документів для участі у конкурсі
Споживачі Здешевлення товарів та послуг, розширення їх асортименту.

Створення додаткових робочих місць

Відсутні

7. Обґрунтування строку дії регуляторного акта

З моменту набрання чинності даного рішення термін його дії не обмежений.

8. Визначення показників результативності регуляторного акта

При відстеженні результативності регуляторного акту будуть використовуватися наступні показники:
— кількість суб’єктів молодіжного підприємництва, які взяли участь у конкурсах;
— розмір надходжень до державного та міського бюджетів і державних цільових фондів, пов’язаних з дією акту (буде визначатися за результатами реалізації бізнес — проектів);
— кількість створених додаткових робочих місць (буде визначатися за результатами реалізації бізнес-планів, інвестиційних проектів);
— рівень поінформованості суб’єктів господарювання з основних положень акта (кількість суб’єктів підприємницької діяльності, які звернулися за фінансовою допомогою, надання якої передбачено даним регуляторним актом).

9. Заходи, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності акта

Відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватися на підставі даних, виходячи із значень показників результативності.
Базове відстеження проводиться одночасно з прийняттям регуляторного акту.
Повторне відстеження результативності регуляторного акту буде здійснено через рік після набрання ним чинності, періодичне – раз на три роки, починаючи з дня виконання заходів з повторного відстеження.
Повторне відстеження результативності регуляторного акту буде здійснюватися за результатами звітності щодо реалізації бізнес-проектів суб’єктів молодіжного підприємництва, які одержали фінансову підтримку, а також за результатами аналізу кількості підприємців, які звернулися за її отриманням.

Начальник відділу розвитку
споживчого ринку та підприємництва                                                  С.М.Кусочкіна

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Афіша Павлоградського драматичного театру жовтень

Останні надходження

  • Результати загальнонаціонального опитування щодо рівня довіри до військових
  • Стань патронатним вихователем!
  • Про надання матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових проблем
  • Про надання матеріальної допомоги на поховання
  • Про надання матеріальної допомоги на лікування
  • Про затвердження складу комісії та порядок надання адресної матеріальної допомоги на лікування або на вирішення соціально-побутових проблем громадянам міста та внутрішньо переміщеним особам, які зареєстровані в м. Павлоград
  • Про підбір кандидатів з числа представників інститутів громадянського суспільства, наукових установ і фахівців до складу конкурсної комісії
  • Про підсумки роботи зі зверненнями громадян за 2024 рік
  • Про виділення одноразової матеріальної допомоги
  • Шановні працівники архівних установ!
  • Центральна дитяча бібліотека стала переможницею у Всеукраїнському конкурсі
  • Про виділення щомісячної матеріальної допомоги
  • Про виділення щомісячної матеріальної допомоги
  • Про надання матеріальної допомоги
  • Про виділення одноразової матеріальної допомоги