Офіційний сайт Павлоградської міської ради

Лист міському голові

Май 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Корисна інформація

Сонце не завжди корисне

Август 11th, 2017 Охорона Здоров'я Вывести на печать

9 серпня 2017 року у шкіряно-венерологічному диспансерному відділенні КЗ «Павлоградська міська лікарня №1» ДОР» було проведено прес-конференцію на тему: «Як зберегти здоров’я в спекотні дні».
У роботі прес-конференції взяли участь лікарі дерматовенерологи шкіряно-венерологічного диспансерного відділення міської лікарні № 1 Мартієнко Тетяна Борисівна та Єрьоміна Вікторія Вікторівна
Мартієнко Тетяна Борисівна наголосила на тому, що сонячне проміння є корисним лише при умові дотримання правил і допустимих норм. Сонячні промені проникають до 2 мм в шкіру і цього достатньо для того, щоб вони викликали різні структурні і функціональні зміни не тільки в самій шкірі, але й у всьому організмі. У літній сезон, часто спостерігаються випадки, під час відпочинку на пляжі, коли люди сильно засмагають, керуючись бажанням оздоровитись. Слід пам’ятати, що це звичайні опіки.
Лікар розповіла журналістам про різні ступені прояву фотодерматозу та його клінічні прояви. Основним фактором, який сприяє виникненню фотодерматозу є ультрафіолетове опромінення, точніше, надмірний вплив сонячних променів на шкіру. Якщо після тривалого перебування на сонці з’являються почервонілі ділянки шкіри, що з часом починають свербіти і облазити, але сильних травм при цьому не виникає, це є ознакою першої ступіні. На другій ступені травми шкірних покривів більш серйозні. З’являються пухирці з серозною рідиною, дотики стають болючими. Виникає свербіж, утворюються дрібні гнійники, які можуть зливатися у великі ділянки. Такі ушкодження зазвичай діагностуються на найбільш вразливих місцях – шиї, верхній третині спини, плечах. При третій ступені фотодерматозу, лікування проводиться лише в умовах стаціонару, бо може розвинутися некроз епідермісу і дерми.
Дерматовенеролог звернула увагу на те, що особливо обережними з сонячним промінням повинні бути люди зі світлою шкірою та з великою кількістю родимих плям на тілі. Ні в якому разі неможна довго перебувати на сонці хворим на гострі респіраторні захворювання та людям із хронічними захворюваннями, у період загострення.
Фахівець порадила у спекотні дні уникати прогулянок з 10-00 до 16-00, бо саме в цей період часу сонце найбільш активне. Якщо немає можливості уникнути перебування на сонці, потрібно добре захищати шкіру одягом, носити капелюхи із широкими полями та користуватися сонцезахисними кремами (SPF не менше 50).
Єрьоміна Вікторія Вікторівна детальніше торкнулася теми онкологічних захворювань шкіри, причиною яких може бути надмірний вплив сонячних променів. В усьому світі спостерігається тенденція до збільшення кількості випадків злоякісних новоутворень шкіри, що складають 25% від всіх ракових захворювань. По Дніпропетровській області щорічно реєструється близько 1,5 тис. випадків раку шкіри, з них 200 – меланома. Згідно статистики по м. Павлограду, у 2015 році було виявлено 25 випадків захворювання на рак шкіри, з яких 7 – меланома. В 2016 році – 34 випадки раку шкіри, 11 – меланома. З роками проблема не втрачає своєї актуальності, тому за перше півріччя 2017 року вже було зафіксовано 11 випадків раку шкіри, з них 5 – меланома.
За словами спеціаліста, існують різні види раку шкіри, з яких, в основному, виділяють три — базаліома, плоскоклітинний рак і меланома. Базаліома зустрічається частіше у людей літнього віку та локалізується на обличчі. Її особливість полягає в тривалому перебігу, без метастазів, але з часом вона пошкоджує глибоко лежачі тканини, що є вкрай небезпечним. Плоскоклітинний рак виявляється рідше, ніж базаліома, але більш небезпечний, тому що метастазується, протікає важче, швидше і може локалізуватися на будь-якій ділянці шкіряних покровів. На ряду з іншими факторами, у появі даного виду раку велику роль відіграють сонячні інсоляції. Меланома є одним з найнебезпечніших різновидів раку шкіри. Новоутворення може з’являтись як на місці вродженого невуса (родимої плями), так і на незміненій шкірі. Зовні це злоякісне новоутворення від звичайної пігментної плями можна відрізнити за рядом зовнішніх ознак: меланома має асиметричні краї, нерівномірну пігментацію, може збільшуватись у розмірах та змінювати колір, підвищуватись над рівнем шкіри.
Лікарі-дерматовенерологи рекомендували при найменшій підозрі змін на шкірі не панікувати, а терміново звертатися за консультацією до сімейного лікаря, хірурга або дерматовенеролога.

Кабінет пропаганди медичних знань
КЗ «ЦПМСД м. Павлограда» ПМР»

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Афіша Павлоградського драматичного театру жовтень

Останні надходження

  • Запрошуємо до участі у міському дитячому фотоконкурсі «Ми- українці!», присвяченому Міжнародному дню захисту дітей
  • У бою за Україну загинув наш земляк Гіда Анатолій
  • «Поточний ремонт дороги по вул. Хуторська (від буд. № 54 до кінцевої зупинки автобусів) в м. Павлоград», Ідентифікатор закупівлі: UA-2024-04-30-008359-a
  • «Поточний ремонт дороги по вул. Богуна Івана в м. Павлоград», Ідентифікатор закупівлі: UA-2024-04-30-007078-a
  • Про скликання позачергової 51 сесії міської ради VІІІ скликання
  • Про приведення у відповідність вимогам Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії» об’єктів культурної спадщини
  • Порядок денний на травень 2024 р.
  • Про визначення місця дислокації пересувних тимчасових споруд для виставки-ярмарку виробів, зроблених власноруч
  • Про затвердження дислокації пересувних тимчасових споруд
  • Про перейменування об’єктів топонімії м. Павлограда
  • У бою за Україну загинув наш земляк Макаренко Владіслав
  • У бою за Україну загинув наш земляк Бондарєв Андрій
  • Запрошуємо на безкоштовні навчальні програми для ведення бізнесу
  • ПАВЛОГРАД ЗНОВУ СТАВ ПЕРЕМОЖЦЕМ КОНКУРСУ
  • До уваги випускників шкіл та коледжів!