Павлоградський «везувій», а саме так жителі міста називають полігон побутових відходів (ППВ), через своє переповнення сміттям постійно і періодично розпочинає самозайматися. Тоді чадний сморід від його вогнища та тління ядовитим димом отруює навколишнє середовище. Під час таких самозаймань полум’я на сміттєзвалищі доводиться гасити великою кількістю води з поливомийних спецавтомобілів комунального підприємства «Затишне місто» та пожежної частини.
У такі надзвичайні для регіону періоди на боротьбу з вогняною стихією оперативно виходять десятки, а інколи й сотні співробітників комунальних підприємств міста, Національної поліції, МНС, служби швидкого реагування.
Складність гасіння пожежі полягає в тому, що тління та вогонь вирують не тільки на поверхні, а й на глибині до 35-ти метрів. Тому загасити його повністю не вдасться. Сміття ж настільки утрамбоване, що самозаймається не тільки в теплу пору року, а горить і тліє навіть пізньої осені та взимку. Влітку до постійного джерела загоряння додаються сонячні промені. Через палюче сонце та подуви вітру відбуваються ще більш часті та сильні займання.
Тому цей місцевий «везувій», що був заснований ще 1963 році на місці глиняного урочища, через свої вируючі в його нутрі хімічні реакції, так і буде залишатися великою проблемою для Павлограда.
У поточному році, було прийняте рішення випробувати новий спосіб боротьби з вогняною стихією:
Весь накопичений на Соборної площі сніг було вирішено вивезти на полігон та висипати безпосередньо в тих місцях, де раніше вирували пожежі, а також в зонах найбільш ймовірних самозаймань. При цьому сніг повинен бути саме важкий, насиченой водою. З цією метою було започатковано проведення щодобового контрольного зважування снігу. Тільки після того, як сніг став достатньо мокрим, почалися роботи щодо вивезення його на полігон. Станом на 12 березня.
На звалищі сніг щільно трамбується бульдозером в кілька шарів. З настанням тепла він почне танути і води будуть поступово проникати в самі глибини сміттєвих пластів.
КП «Затишне місто»