Напередодні Дня пам’яті померлим від СНІДу біля центра дозвілля «МИР» було організовано та проведено вуличну акцію «Роздумуй про наше минуле, готуючись до нашого майбутнього».
Розпочавшись у минулому сторіччі епідемія ВІЛ/СНІДу продовжує впливати на громадське здоров’я у всьому світі.
За даними Дніпропетровського обласного центру СНІДу, станом на 1 травня 2018 року під медичним наглядом в закладах охорони здоров’я області перебуває 27 тис. 776 людей, які живуть з ВІЛ, у тому числі зі СНІДом – 9 тис.165 чоловік.
Кількість осіб з ВІЛ в області продовжує зростати. Щорічно реєструється 3 – 3,5 тис. нових випадків ВІЛ-інфекції. Переважна частина з ВІЛ-позитивних осіб – люди молодого працездатного віку 30 – 49 років, але ВІЛ є небезпекою для кожної людини не залежно від віку, статі та соціального статусу.
За підтримки департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, неурядових організацій та міжнародних донорів служба СНІДу Дніпропетровської області проводить масштабну роботу по розширенню доступу до тестування на ВІЛ, збільшенню обсягів охоплення антиретровірусним лікуванням, а також утриманню на лікуванні ВІЛ-позитивних пацієнтів.
На сьогодні на базі 40 закладів охорони здоров’я області отримують АРТ 15 тис.707 ВІЛ-позитивних пацієнтів. Тільки за останні два роки в нашому регіоні розпочали лікування понад 5 тисяч ВІЛ-інфікованих, що у 5 разів більше, ніж щорічний середній приріст АРТ за всі роки впровадження ВААРТ в області.
Станом на 1 квітня 2018 року у місті Павлограді у лікарів спостерігається 839 ВІЛ-інфікованих, з яких 545 – отримують АРТ.
У проведенні вуличної акції взяли участь волонтери загону «Панацея» Павлоградського медичного коледжу Корнієнко Марина, Акпєрова Лейла, Сіда Вероніка, Одіна Діана, керівник волонтерського загону Семененко Олена Володимирівна та фахівці кабінету пропаганди медичних знань КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда» ПМР».
Захід був спрямований на те, щоб звернути увагу суспільства до епідемії ВІЛ-інфекції, а також нагадати про небезпеку байдужості до проблеми ВІЛ, яка може стати причиною смерті ще десятків тисяч людей.
Волонтери, спілкуючись з мешканцями міста, роздавали інформаційні пам’ятки «Захисти себе сам» щодо профілактики ВІЛ/СНІДу, звертали увагу на важливість ведення здорового способу життя, формування родинних стосунків, наголошували, що безпечна поведінка збереже здоров’я та захистить від ВІЛ-інфекції та інших соціально небезпечних хвороб.
Волонтерським загоном «Панацея» кожного навчального року проводиться активна роз’яснювальна робота серед учнів загальноосвітніх шкіл, студентів Західно-Донбаського професійного ліцею та коледжу Дніпропетровського вищого навчального закладу «Національний гірничий університет» м. Павлограда.
Студенти-волонтери добре володіють необхідними знаннями та психологічними прийомами для проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з даної проблеми.
Сподіваємось, що мешканці міста, особливо молодь, з якими спілкувались волонтери, оберуть здоровий спосіб життя та зможуть застерегти себе від ВІЛ/СНІДу та інших соціально небезпечних хвороб.
У нашому місті працює Центр профілактики ВІЛ/СНІДу, де з 22 травня по 1 червня 2018 року безкоштовно і конфіденційно можна зробити експрес-тест для визначення свого ВІЛ-статусу та отримати консультативну допомогу фахівців.
Центр профілактики ВІЛ/СНІДу працює з адресою: м. Павлоград, вул. Шевченка, 63, тел. 050-512-57-97.
Відділ охорони здоров’я
Павлоградської міської ради
Кабінет пропаганди медичних знань
КЗ «ЦПМСД м. Павлограда» ПМР