ПАВЛОГРАДСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
Р І Ш Е Н Н Я
_____________20___р. м. Павлоград №_________
Про хід виконання програми
«Розвиток освіти в м. Павлограді
на 2018-2020 роки»
Згідно з ст. 52 ч. 2 п. 2 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про освіту», постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 385 «Про затвердження Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року», на виконання міської програми «Розвиток освіти в місті Павлограді на 2018-2020 роки», затвердженої рішенням сесії Павлоградської міської ради від 25.04.2018 р. № 1153-36/VІІ, виконавчий комітет Павлоградської міської ради відмічає, що в місті виконано ряд заходів, спрямованих на розвиток та вдосконалення освітньої галузі міста, задоволення потреб територіальної громади в отриманні якісної дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти. Створенню умов для забезпечення рівного доступу до якісної освіти сприяло збереження та розвиток мережі навчальних закладів, відповідно до запитів населення, розв’язання питань кадрового та матеріально-технічного забезпечення.
Освіта, навчання, освіченість населення є пріоритетним напрямом у місті.
Збереження мережі 44 навчальних закладів забезпечує потреби територіальної громади міста в отриманні якісної дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти.
У загальноосвітніх навчальних закладах здобувають освіту понад 11 тисяч учнів, дошкільною освітою охоплено понад 4000 дітей, позашкільною освітою — 3 000 учнів, отримують професійну підготовку в міжшкільному навчально-виробничому комбінаті 500 старшокласників.
Павлоградські заклади освіти стовідсотково укомплектовані педагогічними кадрами, за яких постійно дбаємо і турбуємось, розуміючи, що від педагога залежить майбутнє учня. Програмою «Розвиток освіти» впроваджено міську педагогічну премію «Кращий керівник року», «Кращий учитель року», як захід з фінансового стимулювання педагогічних працівників.
Протягом трьох останніх років фінансування освітньої галузі є стабільним і складає 29 % від видатків з місцевого бюджету.
За 2017 рік освітню галузь підтримано на 137 млн. грн., на 2018 рік заплановані видатки з місцевого бюджету на суму 157,2 млн. грн.
Витрати на нарахування заробітної плати складають понад 110 мільйонів, комунальні платежі становлять близько 30 мільйонів, понад 100 мільйонів використовується на укріплення матеріально-технічної бази.
Окрім загальнообов’язкових витрат програмою «Розвиток освіти» впроваджено проект у Павлоградській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 9 «Нова українська школа» з 01 вересня 2017 року.
Додатково виділені кошти на придбання проїзних квитків та оренду двох автобусів для дітей з віддалених мікрорайонів міст та підвезення до місця навчання дітей з особливими освітніми потребами до спеціалізованих Дніпровських закладів.
Програмою передбачено виділення додаткових коштів на організацію харчування дітей сімей загиблих та учасників АТО в закладах освіти міста .
Національно-патріотичне виховання учнів є важливим в організації освітнього процесу. Протягом двох років додатково виділяються кошти на покращення матеріально-технічної бази кабінетів предмету «Захист Вітчизни» та проведення дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).
Щороку 20 учнів отримують стипендію міського голови за відмінне навчання та активну життєву позицію.
Окремим розділом у «Програмі розвиток освіти» став соціально-правовий захист учасників освітнього процесу, відповідно до якого з місцевого бюджету передбачені видатки 1 023 829 грн.
У літній період розпочнуть роботу 25 таборів з денним перебуванням. З міського бюджету на харчування дітей пільгових категорій у таборах з денним перебуванням виділено 275 968 гривень, на оздоровлення в заміських таборах — 315 000 гривень.
Одним з пріоритетних напрямів в освіті є партнерські відносини з громадою, міською владою, інвесторами.
Метою такого партнерства є інтеграція інвестицій у освітній процес. Інвестиції в освіту — це інвестиції в людський капітал, які створюють нові можливості для розвитку освітньої галузі.
Програмою соціального партнерства за підтримки ПРАТ «ДТЕК Павлоградвугілля» реалізуються проекти «Місто власними руками», «Місто якісної освіти» в яких беруть участь понад 70% закладів.
Шляхом реорганізації медико-педагогічної консультації з 01 квітня 2018 року розпочала свою роботу комунальна установа «Павлоградський інлюзивно-ресурсний центр», завданням якого є не лише визначення форм навчання дітей з особливими освітніми потребами, а й надання необхідної корекційно-розвивальної допомоги. Кошти на фінансування виділені з державного бюджету у розмірі – 568 585,0 грн., та з міського бюджету – 170 479,0 грн.
Тривають роботи по облаштування Павлоградського міського ліцею кабінетами для дітей з особливими освітніми потребами. За рахунок коштів обласного бюджету (550,0 тис. грн.) улітку 2018 року. буде облаштовано ресурсну кімнату.
На проведення ремонтних робіт, придбання предметів довгострокового користування, меблів, обладнання на 2018 рік передбачено кошти у розмірі 5 659 495 грн. У зв’язку з тим, що головним управлінням Державної служби з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області протягом 2017 року та першого кварталу 2018 року проводились позапланові перевірки закладів на наявність протипожежних засобів у них, майже 50% від суми на проведення ремонтних робіт по закладам становить протипожежні заходи (встановлення протипожежних дверей (ЗШ № 6, 12, 16, 18 та в інтернатному відділенні, НВК № 2), обробка дерев’яних конструкцій (ДНЗ № 30, 7, 1, 3, 31, ЗШ № 12). Бюджетом передбачено кошти на реалізацію проектів «Капітальний ремонт на встановлення системи протипожежного захисту (система пожежної сигналізації, система оповіщення, система блискавкозахисту)» у закладах освіти ЗШ № 6, ДНЗ № 8, СЮН, ПТДЮ та інтернатне відділення ЗШ № 18 на загальну суму 1 253 679,0 грн.
Не менш важливим для всіх учасників освітнього процесу є благоустрій територій навчальних закладів: це і спилювання дерев і встановлення альтанок, встановлення системи відеоспостереження, влаштування тротуарів, утеплення переходів, благоустрій фойє та холів, облаштування спортивних та ігрових майданчиків.
Залишається актуальним питання влаштування дітей до закладів дошкільної освіти у центральній частині міста. Відкриття трьох різновікових груп для дітей дошкільного віку та двох перших класів в НВК № 2 з 01.06.2018р. Для облаштування груп та класів з міського бюджету виділено 614 тисяч гривень. Реконструкція будівлі виконувалась за рахунок коштів обласного бюджету, загальна сума робіт складає 11 299 730 гривень.
За сприяння фонду ЮНІСЕФ та міської ради протягом січня-березня 2018 року було відкрито 6 груп у ДНЗ № 5, № 47, № 60, № 61. Реалізація даного проекту забезпечила дошкільною освітою майже 150 дітей нашого міста.
Виходячи з вищезазначеного, з метою підвищення якості освіти і виховання, підвищення ефективності використання фінансових та матеріально-технічних ресурсів, які залучаються для забезпечення розвитку освітньої галузі, виконавчий комітет Павлоградської міської ради
ВИРІШИВ:
1. Стан виконання програми «Розвиток освіти в м. Павлограді на 2018-2020 роки» визнати задовільним.
2. Відділу освіти Павлоградської міської ради (Дем’яненко І.В.):
2.1 Розробити стратегічний план розвитку освітньої галузі міста згідно з діючим законодавством для задоволення потреб місцевої громади, вивчити можливість та доцільність перепрофілювання закладів освіти.
Термін виконання: до 01 грудня 2018 року
2.2 Оптимізувати та раціонально впорядкувати мережу класів та контингент учнів навчальних закладів міста на 2018-2019 навчальний рік.
Термін виконання: до 17 серпня 2018 року
2.3 Сприяти своєчасному проходженню курсів перепідготовки педагогічними кадрами, підвищення їх кваліфікаційного рівня.
Термін виконання: протягом 2018-2019 навчального року
2.4 Прискорити отримання ліцензій на впровадження освітньої діяльності дошкільними навчальними закладами, НВК № 2.
Термін виконання: до 01 вересня 2018 року
2.5 Вжити дієвих заходів щодо усунення недоліків з протипожежної безпеки в закладах освіти
Термін виконання: протягом 2018-2019 навчального року
3 Керівникам закладів загальної середньої освіти:
3.1 Створити належні умови для організації інклюзивної та індивідуальної форм навчання.
Термін виконання: протягом 2018-2019 навчального року
3.2 Провести моніторинг доцільності впровадження профільного та допрофільного навчання.
Термін виконання: протягом 2018-2019 навчального року
4 Фінансовому управлінню міської ради (Роїк Р.В.) забезпечувати фінансування видатків на виконання програми «Розвиток освіти в місті Павлограді на 2018-2020 роки», реалізацію заходів щодо приведення у належний протипожежний стан закладів освіти в межах планових асигнувань.
Термін виконання: протягом 2018-2019 навчального року
5 Координацію роботи щодо виконання даного рішення покласти на начальника відділу освіти Дем’яненко І.В., контроль – на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Шуліку О.О.
Міський голова А.О. Вершина