13 червня 2018 року у відділенні трансфузіології КЗ «Павлоградський пологовий будинок» ДОР» було проведено прес-конференцію на тему: «14 червня – Всесвітній день донорства».
У заході взяли участь заступник головного лікаря «КЗ «Павлоградський пологовий будинок» ДОР» з медичної частини Калініна Наталя Валентинівна та зав. відділенням трансфузіології КЗ «Павлоградський пологовий будинок» ДОР» Авраменко Сергій Леонідович.
Всесвітній День донора крові заснований у травні 2005 року і щорічно проводиться 14 червня. Його мета – підвищити поняття необхідності безпечної дачі крові з метою збереження життя людини. У 2018 році Всесвітній день донора проходить під девізом: «Подумай про інших, здай кров, поділись життям».
Фахівці розповіли журналістам про те, що на даний час відділення трансфузіології КЗ «Павлоградський пологовий будинок» ДОР», у разі виникнення надзвичайного стану з хворим, або потерпілим, може забезпечити компонентами крові медичні заклади м. Павлограда, Павлоградського та Юр’ївського районів, мм.Тернівки, Першотравенська, Покровки, Петропавлівки, Васильківки, Межової.
Для забезпечення інфекційної безпеки донорської крові та її компонентів своєчасно проводиться тестування донорської крові на гемотрансмісивні інфекції, тобто інфекції, які передаються через кров, за допомогою діагностичних тест-систем та спеціального обладнання обласного банку крові.
Щорічно понад 2 тис. хворих зазначеного регіону забезпечуються трансфузійними середовищами, виготовленими із донорської крові. Так у 2017 році в зазначені медичні заклади, було видано 2584 дози компонентів крові, або 670 літрів, виготовлених у відділенні трансфузіології пологового будинку, а за І квартал поточного року понад 560 доз, або 146 літрів. Також відділення у разі потреби надає компоненти крові до обласного банку крові. Так за 2017 рік до банку крові було передано 930 доз компонентів, або 231,9 літрів, а за І квартал 2018 року 200 доз, або 52,2 літри.
В м. Павлограді майже 3500 чоловік щорічно здають кров, з них більше 1000 чоловік вперше в житті вступають в ряди донорів.
Брати кров у донора дозволяється лише при умові, що його здоров`ю не буде спричинена шкода, крововтрата людиною 300-400 мл. один раз на 2-2,5 місяці крові цілком безпечна. Більш того, крововтрата в такому обсязі посилює імунітет, омолоджує склад крові, покращує роботу кісткового мозку, донори рідше хворіють на інфекційні серцево-судинні, онкологічні захворювання.
Донорами крові або її компонентів може бути кожен громадянин у віці від 18 до 60 років, що пройшов медичне обстеження. Медичне обстеження донора та пов’язанні з ним дослідження здійснюються безоплатно. Для заготівлі крові та її компонентів використовуються лише матеріали одноразового використання.
Держава гарантує захист прав донора та охорону його здоров’я, а також надає йому пільги.
В день здавання крові або її компонентів донор звільняється від роботи на підприємстві, в установі або організації незалежно від форм власності із збереженням за ним середнього заробітку.
Після кожного дня здачі крові або її компонентів донору надається додатковий день відпочинку із збереженням середнього заробітку. За бажанням працівника цей день може бути приєднаний до щорічної відпустки або використано в інший час протягом року після дня здачі крові або її компонентів.
Донорам, що здали безоплатно кров у кількості 40 максимально допустимих доз, або 18 літрів, присвоюється звання «Почесний донор України». Ці донори мають додаткові пільги, які передбачені Законом України „Про донорство крові та її компонентів”. За минулий рік звання «Почесний донор України» отримали 7 донорів, а за І квартал 2018 року — 5 донорів.
Звання «Почесний донор України» мають вже понад 500 мешканців м. Павлограда. Донори, які безоплатно здали кров та її компоненти в кількості 100 і більше максимально допустимих доз, набувають статусу «Заслужений донор України».
Діяльність цих донорів може стати прикладом для молодого покоління у організації та пропаганді донорства в Україні, бо вона спрямована на рятування життя та здоров’я громадян України які за станом свого здоров’я потребують термінової гемотрансфузійної допомоги.
Фахівці відділення трансфузіології чекають небайдужих людей у КЗ «Павлоградський пологовий будинок» ДОР» за адресою: м. Павлоград, вул. Шевченка,102.
Прийом донорів з 8:00 до 10:00 годин у понеділок, вівторок, середу, четвер, крім вихідних та святкових днів. При собі мати паспорт з пропискою.
Телефон для довідок: 4-29-30 або 095-068-58-17, 066-596-55-37.
Відділ охорони здоров’я
Павлоградської міської ради
Кабінет пропаганди медичних знань
КЗ «ЦПМСД м. Павлограда» ПМР