Офіційний сайт Павлоградської міської ради

Лист міському голові

Декабрь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Ноя    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Корисна інформація

Серце для життя

Сентябрь 28th, 2018 Охорона Здоров'я Вывести на печать

 

27 вересня 2018 року в актовій залі КЗ «Павлоградська міська лікарня №4» ДОР» було проведено прес-конференцію на тему: «29 вересня – Всесвітній день серця».
У роботі прес-конференції взяли участь заступник головного лікаря з медичної частини КЗ «Павлоградська міська лікарня №4» ДОР», міський кардіолог Жицька Ірина Володимирівна, зав. відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії терапевтичного профілю КЗ «Павлоградська міська лікарня №4» ДОР», лікар-анестезіолог Ігнатенко Ігор Іванович та зав. амбулаторії ЗПСМ №7 КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлоград» ПМР», міський дитячий кардіолог Немикіна Ірина Володимирівна.
Жицька Ірина Володимирівна розповіла журналістам про те, що Всесвітній день серця вперше був організований в 1999 році за ініціативи Всесвітньої федерації серця. Цю акцію підтримали Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ), ЮНЕСКО та інші значущі організації. Спочатку День проводився в останню неділю вересня, а з 2011 року у нього фіксована дата – 29 вересня.
Всесвітній день серця проводиться під девізом: «Серце для життя». У партнерстві з ВООЗ Всесвітня федерація серця проводить заходи більш ніж в 100 країнах.
Мета введення такого свята в міжнародний календар, як Всесвітній день серця — це підвищення інформованості населення планети про небезпеку, яку несуть серцево-судинні захворювання. У наш час багато мільйонів людей щорічно вмирають від хвороб серця і судин, і, на жаль, число таких смертей постійно зростає.
Лікар зазначила, що здоров’я на 50% залежить від власного вибору людини – способу життя, на 20% – від стану зовнішнього середовища, на 20% – від соціально-економічних факторів, на 10% – від організації медичної допомоги. Отож світ уже давно активно використовує саме ці 50%. За останні 20 років у США смертність від серцево-судинних захворювань знизилася на 40%. Сталось це не лише завдяки новітнім технологіям у галузі діагностики й лікування, а, насамперед, завдяки популяризації серед населення загальних знань профілактики та ефективній боротьбі в суспільстві із факторами ризику. Аналогічна тенденція до зниження рівня смертності від серцево-судинних захворювань спостерігається і в країнах Європи, чого не скажеш про Україну. Обізнаність про фактори ризику в нас низька, а смертність від серцево-судинних захворювань висока.
Ігнатенко Ігор Іванович інформував присутніх, що у Павлограді за 6 місяців 2017 року в кардіореанімаційне відділення поступило: 21 людина з хронічною ішемічною хворобою серця, 126 людей з порушенням ритму при ішемічний хворобі серця, 72 людини з гострим інфарктом міокарда, 35 людей з ішемічним інсультом та 19 – з геморагічним інсультом. За той же період 2018 року поступило: 36 людей з хронічною ішемічною хворобою серця, 98 людей з порушенням ритму при ішемічний хворобі серця, 66 людей з гострим інфарктом міокарда, 26 людей з ішемічним інсультом та 18 – з геморагічним інсультом.
Фахівець наголосив, що зараз є тенденція до зростання смертності від серцево-судинних хвороб, через пізні звернення пацієнтів. Такі захворювання, як інфаркти та інсульти вимагають надання першої допомоги в перші години, коли трапилася судинна катастрофа. За цей час реально можливо допомогти людині, тобто провести тромболізіс та зменшити зону враження серця чи мозку. Ці хвороби амбулаторно не лікуються та рано чи пізно вам прийдеться звернутись до лікаря, тому краще не втрачати золотий час своєчасної допомоги.
За 6 місяців минулого року померло з такими патологіями: 19 чоловік — хронічна ішемічна хвороба серця, 6 чоловік — гострий інфаркт міокарда, 4 людини — ішемічний інсульт та 7 людей – геморагічний інсульт. За 6 місяців 2018 року померло: 15 людей з хронічною ішемічною хворобою серця, 12 людей з гострим інфарктом міокарда, 9 людей з ішемічним інсультом та 12 – з геморагічним інсультом.
Немикіна Ірина Володимирівна нагадала про те, що артеріальна гіпертензія, кардіоміопатія і навіть атеросклероз, що починаються в дитинстві, прогресують і часто стають причиною інвалідності людей в період максимальної їх працездатності. Неможливо попередити серцево-судинні захворювання дорослих не вирішивши питання ранньої діагностики, лікування та профілактики кардіологічної патології в дитинстві. Вона інформувала, що у Павлограді в 2017 році на диспансерному обліку перебувало 229 дітей з вродженими пороками серця і судин, з яких у 42 (18 – дітей до 1 року) було вперше виявлено захворювання. За 9 місяців 2018 року – 248 дітей з вродженими пороками серця, з яких у 23 (11 – дітей до 1 року) – вперше виявлено.
Фахівець повідомила що, вроджені вади серця, які виникають внутрішньоутробно – анатомічні дефекти серця, його клапанного апарату або його судин, займають перше місце по смертності новонароджених та дітей першого року життя.
Дитячий кардіолог порадила дотримуватись правил, які можуть звести до мінімуму ризик вроджених вад серця і важких ускладнень серцево-судинних захворювань у дитини. Майбутнім батькам необхідно уникати інфікування внутрішньоклітинними мікроорганізмами, які можуть стати причиною вроджених аномалій плоду. Якщо зараження сталося, то необхідно провести адекватний курс лікування до настання вагітності. Особливо небезпечні в плані розвитку вроджених вад серця у дітей – цитомегаловірус, вірус герпесу, мікоплазмоз, токсоплазмоз, вірус кору і краснухи. За три місяці до настання вагітності обом батькам, а жінці і упродовж усієї вагітності, слід уникати вживання алкогольних напоїв, прийому більшості лікарських препаратів, контакту з отрутами і токсичними речовинами (лаки, фарби, розчинники та ін.). У перші три місяці вагітності жінці необхідно повноцінно харчуватися і отримувати достатню кількість вітамінів, мікроелементів і незамінних амінокислот, оскільки в цей період відбувається закладка усіх органів та систем плоду.
Запідозрити і навіть підтвердити цей діагноз можна вже на 19-му тижні вагітності. Новітнє діагностичне обладнання дозволяє виявити дефекти розвитку серця на таких ранніх термінах. Сучасний рівень кардіохірургії дає можливість повернути до нормального життя 95% хворих дітей.
Ірина Немикіна порадила батькам звертати увагу на стан своїх дітей, аби не прогавити розвиток у них небезпечних хвороб. Зокрема, слід помічати, коли дитина має надмірну сонливість, млявість, втрачає увагу і апетит. Це може свідчити про інтоксикацію організму стрептококом. Симптомами інших порушень серцево-судинної системи у дітей може стати головний біль чи важкість в області серця, запаморочення, непереносимість фізичних навантажень, тощо. Якщо у дитини є подібні симптоми, батькам варто показати її педіатру. Він визначить які діагностику та лікування слід пройти дитині в подальшому.
На сьогоднішній день у Павлограді діє програма «Доступні ліки», завдяки якій люди з серцево-судинними захворюваннями мають можливість отримати безкоштовно або частково безкоштовно ліки, що включені до переліку.

Відділ охорони здоров’я
Павлоградської міської ради

Кабінет пропаганди медичних знань
КЗ «ЦПМСД м. Павлограда» ПМР

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Афіша Павлоградського драматичного театру жовтень

Останні надходження

  • Вітання з Днем енергетика
  • Рішення 58сесії VIII скликання
  • У бою за Україну загинув наш земляк Денис ЗУБАНЬ
  • Підведення підсумків співпраці міста з ПРООН та плани на 2025 рік
  • Як запобігти негативного впливу комп’ютера на здоров’я дитини (поради для батьків)
  • Ремонтні роботи по відновленню покрівель будинків тривають
  • Про внесення змін до рішення виконавчого комітету Павлоградської міської ради від 11.01.2023 № 4 «Про формування, облік та надання житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб»
  • Про внесення змін до фінансового плану КНП «Павлоградська міська лікарня №1» Павлоградської міської ради на 2024 рік
  • Вдячність від захисників
  • Рідні загиблих павлоградців отримали нагороди посмертно
  • Відбулася 58-а позачергова сесія депутатів Павлоградської міської ради
  • Про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 11.12.2024 р. №1861/0/3-24 «Про передачу нежитлового приміщення»
  • У бою з ворогом загинув павлоградець Олексій ЛЕБІДЬ
  • У Павлограді триває реалізація проєкту з облаштування житла для внутрішньо переміщених осіб
  • Про надання ФОП Беленбаші М. дозволу на розміщення зовнішньої реклами у місті