Олександр Вілкул: «2011 року на Дніпропетровщині введено в експлуатацію понад тисячу пускових об’єктів»
Перший заступник голови облдержадміністрації Вячеслав Задорожний провів підсумкову колегію Дніпропетровської облдержадміністрації. Під час колегії підбито підсумки соціально-економічного розвитку регіону за 2011 рік. У колегії взяли участь голова дніпропетровської обласної ради Євген Удод, керівники міст та районів області.
«Загалом лише за 2011 рік в області введено в експлуатацію більше тисячі пускових об’єктів. Ті завдання, які стояли перед областю на 2011 рік, виконані в повному обсязі. Результати роботи Дніпропетровщини високо оцінені нашим Президентом Віктором Федоровичем Януковичем на засіданні Ради регіонів, яка вперше в історії регіону 8 грудня пройшла в нашій області. Показники соціально-економічного розвитку Дніпропетровщини визнані й на міжнародному рівні. За оцінками провідного міжнародного рейтингового агентства «Fitch» область отримала найвищий рейтинг серед регіонів України», – сказав Олександр Вілкул.
ГОЛОВНІ ДОСЯГНЕННЯ ДНІПРОПЕТРОВЩИНИ ЗА 2011 РІК:
Прямі іноземні інвестиції. Станом на 1 жовтня 2011 року обсяг прямих іноземних інвестицій в економіку області перевищив 8 млрд доларів США. З них 1 млрд доларів США було залучено за 2010 рік та 9 місяців 2011 року. За цим показником Дніпропетровщина лідер в Україні.
Промислове виробництво. Зростання обсягів промислового виробництва за 10 місяців 2011 року склало майже 6%. Найбільше зростання в галузях з високою доданою вартістю (машинобудування – 30%, легка промисловість – понад 21%).
Врожай зернових в 2011 році – понад 3,6 млн тонн. Зростання валової продукції в сільському господарстві за 10 місяців 2011 року перевищило 14%.
Фінансовий результат у господарському комплексі області за січень-серпень 2011 року отримано на рівні майже 22 млрд грн. Це втричі більше аналогічного періоду минулого року.
Середня зарплата по області в жовтні 2011 року вже склала 2895 грн. А по промислових підприємствах базових галузей економіки регіону вона перевищила відмітку в 4 тис грн, а на багатьох і 5 тис грн.
Окружна дорога навколо Дніпропетровська. 22 грудня 2011 року першу чергу окружної протяжністю 18 км введено в експлуатацію. Збудована ділянка окружної включає в себе міст через річку Мокра Сура, 3 шляхопроводи і 3 дворівневі розв’язки. Завдяки новій дорозі за межі Дніпропетровська виведено 7,5 тис одиниць щоденного транзитного потоку великовантажного транспорту, що забезпечить зменшення обсягу викидів в атмосферу в межах міста на 230 тис тонн на рік.
Ремонт і реконструкція доріг. За 2010-2011 роки на Дніпропетровщині відремонтовано переважно капітально 3,2 млн квадратних метрів доріг: 1,5 млн кв м – у 2010 році і 1,7 млн кв м – в 2011.
Нові лікарні. У березні 2011 року в Дніпропетровську було відкрито новий корпус дитячої обласної клінічної лікарні площею понад 7 тис квадратних метрів на три відділення. 8 грудня 2011 року в Кривому Розі відкрито перший у країні перинатальний центр. Він розрахований на 3 тисячі пологів на рік і буде обслуговувати Кривбас та 5 прилеглих сільських районів області.
Модернізація служби «швидкої допомоги». 2011 року в містах і районах Дніпропетровщини створено 32 додаткові тимчасові пункти базування бригад «швидкої». Закуплено 13 нових спецавтомобілів «швидкої» марок «Пежо» і «Форд». У всіх відділеннях «швидкої» встановлені архіватори мови і введені цілодобові пости диспетчерів. Дніпропетровщина першою в Україні 100% автомобілів обладнала GPS-навігацією і забезпечила мобільним зв’язком.
Зменшення викидів в атмосферу. В області реалізується Комплексна екологічна програма. Її мета – до 2015 року зменшити обсяг шкідливих викидів і скидів в навколишнє середовище на 30%. У рамках Програми вже скорочуються на 15% викиди в атмосферу по місту Дніпропетровськ. Цей результат досягається завдяки установці сучасних електрофільтрів на Придніпровській ТЕС.
Зменшення скидів у Дніпро. Досягнуто зменшення на 70% скидів неочищених стоків у річку Дніпро в межах міста Дніпропетровськ. Це стало можливим завдяки введенню в експлуатацію сучасних КНС на вулиці Кольській у Придніпровську і вулиці Маршала Малиновського, а також Південної станції аерації, що дозволило вивести з експлуатації старі очисні споруди м’ясокомбінату.
Покращення якості питної води. Проведена перша черга реконструкції швидких безнапірних фільтрів на Аульському водоводі, що покращить якість води для 2,6 млн жителів області. В області реалізується губернаторська програма з установки систем доочищення води у всіх установах соціальної сфери – дитячих садках, школах та лікарнях області. На сьогодні такі системи встановлені в 537 установах чотирьох найбільш екологічно навантажених міст: Дніпропетровськ, Дніпродзержинськ, Кривий Ріг і Жовті Води. Це 401 дитсадок, 133 школи і 3 лікарні.
Комплексна екологічна програма Кривбасу. Це наймасштабніша екологічна програма за роки незалежності України, яка була розроблена за ініціативи губернатора. Її бюджет становить майже 11 млрд грн. У її рамках до 2022 року буде реалізовано більше 100 екологічних проектів. Зокрема, вже проходить комплексна реконструкція очисних споруд на Карачунівському водосховищі. Це поліпшить якість води для 250 тисяч жителів Кривого Рогу і прилеглих сільських районів.
Модернізація ЖКГ. Проекти з модернізації опалення вже впроваджуються в містах Вільногірськ, Павлоград, Марганець, Першотравенськ. Перші результати показують економію 30% енергоносіїв. Реконструйована котельня в Дніпродзержинську, яка опалює всю лівобережну частину міста. На ній досягнута економія природного газу та електроенергії на рівні 30%. За підсумками 2010 року скорочено питоме споживання електроенергії на виробництво води на 8%, а за підсумками 2011 року цей показник складе ще 10%.
Нові газо- і водопроводи. За 2010-11 роки в сільських районах області проведено 164 км газопроводів, що забезпечило газопостачанням 16,5 тис жителів сіл. Прокладено 195 км водоводів, що дозволило забезпечити водопостачання 31 тис людей у сільській місцевості.
Дерегуляція та е-врядування. В області створено 35 дозвільних центрів – у кожному місті та районі. У дозвільних центрах видаються документи за принципом «єдиного вікна». Робота центрів контролюється в он-лайн режимі обласним інформаційно-ресурсним центром «Відкрита влада» при облдержадміністрації, який відкрито в березні цього року. У ньому також здійснюється прийом громадян та їх звернень, видача дозвільних документів підрозділами облдержадміністрації. Створений портал «Відкрита влада», на якому розміщується актуальна для громадян інформація.
Доступне і соціальне житло. Для працівників бюджетної сфери в цьому році був зданий будинок на 97 квартир по вулиці Чеботарьова в Дніпропетровську, і будинок у Кривому Розі, в якому безкоштовно отримали квартири 89 сімей медичних працівників. 186 квартир були надані працівникам бюджетної сфери в цьому році і 169 – у минулому.
Новий стандарт освіти. За 2010-11 роки в області відкрито 22 дитсадки і 36 навчально-виховних комплексів «садок-школа». Цим скорочено на 60% чергу до дитсадків області. Олександр Вілкул поставив завдання у наступному році повністю вирішити цю проблему. Учні та вчителі сільських районів області на 100% забезпечені безкоштовним підвозом – у минулому і цьому році було закуплено 53 шкільні автобуси. Усі школи області на 100% забезпечені комп’ютерною технікою. За 2010-2011 роки було закуплено 82 комп’ютерні комплекси. Відремонтовано більше тисячі шкіл. Цього року в області відкрито «Єдиний освітній центр», в якому дистанційно навчаються педагоги й організовані дистанційні курси для дітей з особливими потребами. Також у центрі створена віртуальна бібліотека, проводяться он-лайн консультації. У всіх школах регіону йде впровадження проекту «Електронний журнал – електронний щоденник». Для обдарованої молоді за підтримки обласної влади створена Мала академія наук учнівської молоді.
Розвиток спортивної інфраструктури. У рамках губернаторської програми з розвитку спортивної інфраструктури області в 2010-11 роках були відкриті: футбольні поля з сучасним штучним покриттям в Кривому Розі і Нікопольському районі, нові стадіони в селах Гаврилівка і Братське Покровського району, новий стадіон з трибунами на 500 місць у місті Синельникове, а також 11 нових сучасних футбольних майданчиків, 7 майданчиків зі штучним покриттям для занять ігровими видами спорту, а також більше 50 майданчиків з тренажерним обладнанням та 300 дитячих майданчиків у містах і районах області.
У Кривому Розі відкрито сучасний спортивний комплекс «Північне сяйво» з двома басейнами (для дітей і для дорослих) і реконструйований спортивний комплекс загальноосвітньої школи № 4.
Усиновлення. Спільно з Фондом «Розвиток України» обласна влада розробила і реалізує Програму усиновлення та інших форм сімейного виховання «Родина для дитини». Олександр Вілкул поставив завдання у рамках цієї програми протягом п’яти років влаштовувати в рік близько 20% вихованців державних установ (близько 400 дітей) – у сімейні форми виховання та усиновлення. Цього року в області протягом 11 місяців влаштовані з установ дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківських прав, у сімейні форми виховання – 392 дитини. До кінця року планується влаштувати ще 60 дітей.
В області функціонує 59 дитячих будинків сімейного типу та 280 прийомних сімей, в яких виховується 905 дітей. Тільки цього року створено 20 дитбудинків сімейного типу (ДБСТ) та 57 прийомних сімей. Для створення ДБСТ в цьому році придбано 4 будинки, а в наступному році планується придбати ще 10 будинків.
Забезпечення правопорядку. У рамках обласної програми профілактики злочинності в регіоні реалізується губернаторський проект «Безпечне місто». У 2010-11 році в рамках проекту для правоохоронних органів було придбано 96 нових спецавтомобілів, які обладнані GPS-навігацією і сучасними засобами зв’язку. Нові автомобілі отримали підрозділи МВС Кривого Рогу, Дніпродзержинська, Дніпропетровська, Нікополя, Новомосковська, Павлограда і ця програма буде продовжена.
Також реалізується пілотний проект по впровадженню автоматизованої системи «Служба 102», яка дозволить нарядами міліції приїжджати на місце злочину протягом 5-15 хвилин. Система включає в себе диспетчерську службу та сучасне обладнання патрульних машин. Завдяки реалізації програми профілактики злочинності, за 10 місяців 2011 року рівень розкриття злочинів в області зріс на 7,5%, а рівень тяжких та особливо тяжких злочинів зменшився на 20%.
Благоустрій. 2011 року в області висаджено понад 100 тис дерев і чагарників, створено 95 нових парків та скверів загальною площею 55 гектарів. До 20-річчя незалежності України в місті Кривий Ріг був відкритий найбільший у Європі квітковий годинник (діаметром 22 м), який почав відлік нової епохи в розвитку Дніпропетровщини.
Олександр Вілкул визначив основні напрямки розвитку Дніпропетровської області в 2012 році
За дорученням голови облдержадміністрації Олександра Вілкула його перший заступник Вячеслав Задорожний провів підсумкове засідання колегії облдержадміністрації. Під час роботи колегії були визначені основні напрямки розвитку Дніпропетровської області в наступному році.
«У 2012 році наша область святкує своє 80-річчя. Це знакова подія, яку ми повинні відзначити на найвищому рівні. Усі знакові заходи, які проходитимуть в області, будуть присвячені ювілею нашого регіону», — сказав Вячеслав Задорожний. Він також додав: «Губернатор Олександр Вілкул визначив перед керівниками міст та районів нашого регіону ряд завдань на майбутній рік. Всі вони спрямовані на покращення якості життя жителів Дніпропетровської області».
У наступному році область продовжуватиме реалізацію пілотного проекту модернізації охорони здоров’я. У його рамках у регіоні триватиме підвищення якості роботи швидкої медичної допомоги. Зокрема, буде поновлюватися парк автомобілів «швидкої допомоги», планується відкрити 14 додаткових пунктів тимчасового базування «швидкої медичної допомоги» та створити додатково 14 бригад.
Також у рамках реалізації Національного проекту Президента України Віктора Януковича «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства» у 2012 році у Дніпропетровську розпочне роботу регіональний перинатальний центр, оснащений сучасним високотехнологічним обладнанням. Центр розрахований на 4 тис пологів на рік. Тут буде надаватися високоякісна медична допомога мамам і новонародженим.
У червні наступного року в с. Орловщина буде відкритий санаторно-оздоровчий реабілітаційний центр для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей. Буде створений обласний молодіжний центр.
У наступному році заплановано реалізацію пріоритетних інфраструктурних проектів – будівництво другої черги об’їзної дороги та метрополітену.
За ініціативи губернатора Олександра Вілкула в області буде продовжена реконструкція, капітальний ремонт та будівництво доріг. У наступному році перевага буде надаватися капітальному ремонту, зокрема внутрішньоквартальних доріг.
Наступний рік визначено Президентом України як «Рік спорту та здорового способу життя». У 2012 році в області планується встановити 60 спортивних майданчиків, розпочнеться будівництво сучасної Льодової арени у м. Кривому Розі. Також Дніпропетровщина готуватиметься до проведення чемпіонату «Євробаскет-2015». Нагадаємо, м. Дніпропетровськ увійшов до числа міст України, де будуть проходити змагання.
Крім цього на Дніпропетровщині передбачено реконструювати та побудувати близько 35 км водопровідних мереж. Це дозволить забезпечити близько 8 тис жителів якісним водопостачанням та значно покращить якість питної води для 116 тис осіб. Зокрема, планується ввести в експлуатацію магістральні водоводи Марганець -Томаківка, Артем – ЦГЗК м. Кривий Ріг, Південний ГЗК – Сергіївка Софіївського району. На насосних станціях водопровідних підприємств будуть впроваджуватися системи автоматизованого управління, які дозволяють практично удвічі скоротити витрати на електроенергію і подовжити термін експлуатації обладнання. Нагадаємо, десять потужних насосних станцій у Дніпропетровську, Кривому Розі, Дніпродзержинську, Новомосковську вже переведені в автоматичний режим управління.
Одним із пріоритетних напрямків Комплексної стратегії розвитку Дніпропетровської області є екологія. Наступного року буде завершена реконструкція колектора по вул. Маршала Малиновського в м. Дніпропетровську, що дозволить припинити забруднення річки Самара. А на Карачунівському водопровідному комплексі ДПП „Кривбаспромводопостачання» буде побудована оборотна система повторного використання промивних вод. Крім того, планується розпочати реконструкцію систем водовідведення сел. Кринички, Магдалинівка, Гвардійське, Черкаське, міст Синельникове та П’ятихатки.
Також у 2012 році у регіоні планується завершити будівництво полігонів у сел. Широке, Васильківка та Солоне, придбати необхідне обладнання та техніку для утримання в належному стані смуг доріг загальнодержавного значення.
У рамках розвитку агропромислового комплексу на Дніпропетровщині триває будівництво молочного комплексу в ТОВ «Ювілейне» Дніпропетровського району на 1,5 тис голів, «Агро-Союз» на 3,3 тисячі голів, ТОВ «Фактор-Д» Апостолівського району на 2 тис корів. Триває будівництво 12 овочесховищ загальною потужністю 15,7 тис тонн, що дозволить збільшити обсяги зберігання плодоовочевої продукції для населення області. У Дніпропетровську заплановане відкриття оптового ринку сільськогосподарської продукції та введення в експлуатацію елеватора для зберігання зерна загальною місткістю 30 тис тонн.
Також у 2012 році розпочне роботу електросталеплавильний комплекс металургійного заводу „Дніпросталь”, на Павлоградському хімзаводі планується побудувати декілька об’єктів з утилізації твердого ракетного палива та звичайних видів боєприпасів, а також завод з переробки використаних акумуляторів та відходів.
Продовжиться реалізація Програми підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергетичних ресурсів у Дніпропетровській області на 2010 – 2015 роки. У 2012 році передбачається здійснити близько 439 заходів на суму понад 1 млрд грн. Після реалізації всіх заходів Програми щорічна економія паливно-енергетичних ресурсів передбачається на рівні близько 1, 7 млрд грн щороку.
На виконання Плану дій з проведення земельної реформи та створення прозорого ринку земель сільськогосподарського призначення, основними питаннями для виконання у 2012 році є:
• проведення роботи з інвентаризації земель сільськогосподарського призначення;
• встановлення меж населених пунктів;
• проведення робіт із розмежування земель державної та комунальної власності.
У наступному році буде продовжено реалізацію пілотних проектів, таких як:
• “Електронний регіон”;
• забезпечення безпеки дорожнього рух, встановлення світлофорних об’єктів та їх обладнання звуковими пристроями;
• проекту “Державне управління завтрашнього дня” в рамках Рамкової угоди про співробітництво Дніпропетровської області з Національним агентством України з питань державної служби. Його мета – розвиток професійної державної служби, підвищення соціального статусу державних службовців відповідно до європейських стандартів.
Завершуючи роботу засідання Вячеслав Задорожний зазначив, що згідно з новим законом “Про вибори народних депутатів України”, вводиться змішана система виборів, яка дасть змогу ширше представити інтереси територіальних громад у Верховній Раді. «Наше завдання – створити всі умови, щоб вибори відбулися без порушення норм чинного законодавства, пройшли організовано, відкрито та прозоро», — сказав перший заступник губернатора.
Нагороджено переможців регіонального конкурсу «Світоч Придніпров’я-2011»
На Дніпропетровщині визначені переможці регіонального конкурсу «Світоч Придніпров’я-2011». Перший заступник голови облдержадміністрації Вячеслав Задорожний за дорученням губернатора Олександра Вілкула привітав з перемогою та нагородив кращих діячів Дніпропетровщини. У регіональному конкурсі взяли участь понад 300 чоловік з усіх міст та районів області.
Голова облдержадміністрації Олександр Вілкул привітав та нагородив переможців регіонального конкурсу «Світоч Придніпров’я-2011». Цьогоріч у конкурсі взяли участь понад 300 чоловік з усіх міст та районів області. Відзнаки та дипломи отримали переможців у 28 номінаціях, які охоплюють всі галузі життєдіяльності області.
«Підбиваючи підсумки року, Дніпропетровщина обирає найкращих, тих, на кого рівнятиметься весь регіон. Ми відзначаємо ті звершення, які стали складовою успіху області та всієї України. Сьогодні нагороджено людей, які сумлінною працею, рушійними ідеями, новими здобутками щодня роблять свій внесок у розвиток нашого регіону та держави», — сказав Олександр Вілкул.
Також губернатор нагородив відзнаками та дипломами 21 лауреата у номінації «Юне дарування Придніпров’я». Лауреатами стали талановиті діти, які активно беруть участь у житті Дніпропетровщини, переможці творчих конкурсів та олімпіад.
Довідково:
Регіональний конкурс „Світоч Придніпров’я” заснований у 2002 році та проводиться щорічно у Дніпропетровській області. Організаторами конкурсу виступають Дніпропетровська облдержадміністрація та Дніпропетровська обласна рада.
Метою цього регіонального заходу є поширення і популяризація передового практичного досвіду політичної, підприємницької, культурної й науково-технічної діяльності в регіоні, активізація й стимулювання діяльності у справі розвитку регіонального бізнесу, політичної культури, інформаційного простору, інноваційних технологій, збереження й відновлення культурної спадщини і народних традицій регіону та нації в цілому, а також відзначення кращих із кращих у своїх галузях та юних обдарованих дітей.
Переможці визначені в 28 номінаціях: „Краще промислове підприємство Придніпров’я”, „Краще агропромислове господарство Придніпров’я”, „Краще будівельне підприємство Придніпров’я”, „Краще транспортне підприємство Придніпров’я”, „Краще підприємство житлово-комунального господарства”, „Краще підприємство сфери послуг”, „Краща торгова марка Придніпров’я”, „Кращий електронний засіб масової інформації Придніпров’я”, „Кращий друкований засіб масової інформації Придніпров’я”, „Кращий діяч культури та мистецтв Придніпров’я”, „Юне дарування Придніпров’я”, „Кращий лікар Придніпров’я”, „Кращий вчитель Придніпров’я”, „Кращий діяч науки Придніпров’я”, „Кращий медичний працівник Придніпров’я”, „Спортивне досягнення Придніпров’я”, „Кращий тренер Придніпров’я”, „Кращий журналіст Придніпров’я”, „Кращий громадський діяч Придніпров’я”, „Кращий соціальний працівник Придніпров’я”, „Кращий гірник Придніпров’я”, „Кращий співробітник правоохоронних органів Придніпров’я”, „Кращий меценат Придніпров’я”, „Кращий службовець Придніпров’я”, „Кращий металург Придніпров’я”, „Кращий підприємець Придніпров’я”, „Кращий інвестор Придніпров’я”, „Кращий рятівник Придніпров’я”
Олександр Вілкул відкрив губернаторську ялинку області та казкове містечко біля облдержадміністрації
Олександр Вілкул відкрив головну ялинку області та казкове містечко біля облдержадміністрації. Упродовж новорічних свят з 23 грудня по 19 січня на відвідувачів казкового містечка будуть чекати Дід Мороз, Снігуронька, казкові герої, концерти та конкурси.
На відкриття губернаторської ялинки зібрались жителі та гості Дніпропетровська. 14-метрова красуня у стилі hi-tech запалила свої святкові вогники першою в області.
«Вітаю вас з Новим роком та Різдвом Христовим! Я запрошую вас на губернаторську ялинку і в надзвичайне казкове містечко у парку біля облдержадміністрації. Казкові герої, Дід Мороз, Снігуронька та більше півмільйона ліхтарів перенесуть вас у яскраву в яскраву країну мрій краси, свята і дитинства. Я бажаю кожному з вас, шановні друзі, щоб новий рік приніс вам щастя, любові, світла і радощів, здійснення всіх мрій та задумів. Щиро вітаю вас та запрошую в наше дивовижне містечко! І побільше нам перемог, хоча б маленьких, але кожне день», – сказав Олександр Вілкул.
Біля ялинки кожного дня гостей зустрічатимуть казкові персонажі на чолі з Дідом Морозом та Снігуронькою.
У сквері біля облдержадміністрації, поруч із головною ялинкою Дніпропетровщини, розташувалось казкове містечко. У ньому встановили фігури лісових звірів та казкових персонажів, вони виконані із десятків тисяч ліхтариків. Діти та дорослі зможуть сфотографуватися з казковими оленями, пінгвінами, ведмедями, птахами, сніговиками.
Дерева у сквері прикрашені гірляндами, які створюють враження зорепаду. Особливою прикрасою містечка став новорічний світловий фонтан, він сяє більш ніж 37,5 тисячами світлодіодів. Загалом казкове містечко та обласну ялинку прикрашають понад півмільйона лампочок.
У казковому містечку для гостей та жителів Дніпропетровська проходитимуть концерти творчих колективів міста, розважальні та ігрові програми для дітей і дорослих.
Гостей вітатимуть колективи з Павлограда, Синельникового, Царичанського, Нікопольського, Криничанського, Софіївського, Павлоградського, Васильківського районів, професійні актори Дніпропетровського академічного театру опери та балету, обласного молодіжного театру «Камерна сцена», академічного українського музично-драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка та інші колективи.
В усіх містах та районах Дніпропетровщини протягом зимових канікул для школярів та вихованців дошкільних навчальних закладів заплановано проведення спортивно-розважальних заходів на відкритих льодових ковзанках, музично-драматичних вистав, тематичних вечорів, мистецьких фестивалів, виставок у бібліотеках, музеях, клубних закладах та багато іншого.