Шахтарі — новатори в Павлоградському історико-краєзнавчому музеї
12 лютого 2019 року в КЗ «Павлоградський історико — краєзнавчий музей» відбувся вечір – зустріч з новаторами ВСП «Шахтоуправлiння Днiпровське». Дуже приємно, що в цей день до нас завітали почесні гості, які більш детально ознайомили з напрямками діяльності компанії ДТЕК, а також дали цікаву інформацію про престижність шахтарської професії та проблеми бережливого виробництва у вугільній промисловості, а саме :
— Чернецький О. В. – головний технолог відділу з операційних покращень;
— Жарков В.О. – гірник підземний;
— Сільченко В.Є. — гірник підземний;
— Таранов І.В. – майстер гірничий.
Розмова проходила в теплій та дружній атмосфері з учнями старших класів ЗОШ № 9 та студентами Павлоградського коледжу Національного технічного університету «Дніпровська політехніка».
Вони розповіли, що компанія ДТЕК прагне досягти європейського рівня. Вона активно впроваджує кращі міжнародні технології і системи. Одна з них — система бережливого виробництва, що отримала назву «Новатор». Взявши за основу концепцію бережливого виробництва японської компанії Toyota Motor, застосовуючи систему раціоналізаторства, компанія ДТЕК розробила власну систему безперервного вдосконалення з урахуванням специфіки виробництва.
Основними завданнями якої є: розкрити творчий потенціал співробітників і дати можливість реалізовувати їх ідеї;знизити витрати, які призводять до зростання собівартості продукції, зниження продуктивності та аварійності; поліпшити умови праці, навести порядок на робочих місцях.
Запрошені гості наголосили, що система Новатор — не проект, у неї немає фіналу. Тому, заручившись підтримкою один одного і проявивши прагнення вдосконалюватися, компанія ДТЕК досягає лідерства на ринку електроенергетики як в Україні, так і в Європі.
Сьогодні шахтарі вугільних підприємств ДТЕК — це цілеспрямовані, відповідальні працівники, що є професіоналами своєї справи, де поєднуються молодість і мудрість, це єдина команда.
На вечорі лунали музичні композиції у виконанні справжнього друга музею – Сергія Урсуляка .
Лєдовська М.Є., старший науковий співробітник
76-років Павлоградському повстанню
13 лютого 2019р. в експозиційній залі «Павлоградщина в роки Другої світової війни» відбулася зустріч з дітьми учасників павлоградського підпілля та громадською організацією «Діти війни». Для присутніх була проведена екскурсія в минуле, а саме на початок Другої світової війни, були висвітлені деякі нові факти з періоду окупації міста, діяльності підпільних організацій та події лютневого повстання 1943 року, з моменту якого пройшло 76 років. Під час зустрічі звучали спогади розповідей учасників підпілля, про які не знали присутні.
Від імені міського голови А.Вершини дітям підпільників були вручені квіти та подарунки.
Для всіх присутніх у виконанні Сергія Урсуляка звучали пісні воєнних років.
Т.Ведмідь,директор
До 30-річчя виведення військ із Афганістану
13 лютого 2019 року в Павлоградському історико-краєзнавчому музеї відбувся вечір пам’яті з нагоди 60-річчя з дня народження нашого відомого земляка Ігоря Миколайовича Плосконоса – учасника війни в Афганістані, Героя Радянського Союзу, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-та річниця виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан.
Серед гостей та учасників заходу були члени Спілки воїнів-інтернаціоналістів Павлограду та Павлоградського району, заступник голови Павлоградської асоціації прикордонників Ігор Іванович Іваніченко, Лиман Микола Миколайович – родич І.М.Плосконоса, викладачі та студенти Павлоградського коледжу Національного технічного університету. Лунали музичні композиції у виконанні Ольги Свєщової.
Л.Солодка,провідний науковий співробітник