Часи прийому громадян: щодня з 8-00 до 9-00
Щочетверга з 8-00до12-00 та з 14-00до 16-00
РОЗ’ЯСНЕННЯ ЖИТЛОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА
ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ГРОМАДЯН,
ЯКІ ВИЯВИЛИ БАЖАННЯ ПРИВАТИЗУВАТИ КВАРТИРУ
Громадянин, який виявив бажання приватизувати займану ним і членами його сім’ї на умовах найму квартиру звертається до Центру надання адміністративних послуг ( вул. Шевченка, буд.132), де подає заяву та необхідний пакет документів.
Передача займаних квартир здійснюється в приватну ( спільну часткову) власність за письмовою згодою всіх повнолітніх членів сім’ї, які постійно мешкають у цих квартирах, у тому числі тимчасово відсутніх, за якими зберігається право на житло, з обов’язковим визначенням уповноваженого власника.
Громадянином до Центру надання адміністративних послуг надається:
за потреби:
За неповнолітніх членів сім’ї наймача, рішення щодо приватизації житла приймають батьки (усиновлювачі) або піклувальники. Згоду на участь у приватизації дітей вони засвідчують своїми підписами у заяві біля прізвища дитини.
Документом, що підтверджує невикористання громадянином житлових чеків для приватизації державного житлового фонду, є довідка з попередніх місць проживання (після 1992 року) щодо невикористання права на приватизацію державного житлового фонду.
ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ГРОМАДЯН,
ЯКІ ПОТРЕБУЮТЬ ПОЛІПШЕННЯ ЖИТЛОВИХ УМОВ
Хто має право на отримання житла комунальної власності
Відповідно до ст.31 Житлового кодексу України таким право наділені громадяни, які потребують поліпшення житлових умов. Водночас скористатися цим правом вони можуть лише після досягнення 18 років.
Неповнолітні (віком від п’ятнадцяти до вісімнадцяти років) здійснюють право на одержання жилого приміщення за згодою батьків або піклувальників (ст.32 Житлового кодексу).
Кого і коли визнають особою, яка потребує поліпшення житлових умов
Такими визнають осіб, які:
1) забезпечені жилою площею нижче за 6.7 м2 на одну особу.
2) проживають у приміщенні, що не відповідає встановленим санітарним і технічним вимогам;
3) хворіють на тяжкі форми деяких хронічних захворювань, у зв’язку з чим не можуть проживати в одній кімнаті з членами своєї сім’ї. Перелік зазначених захворювань затверджено у додатку 1 до Наказу МЗ УССР від 08.02.85 № 52;
4) які проживають тривалий час за договором найму (оренди) в будинках (квартирах), що належать громадянам на праві приватної власності;
5) які проживають у гуртожитках;
6) які проживають в одній кімнаті по дві і більше сім’ї, незалежно від родинних відносин, або особи різної статі, старші за 9 років, крім подружжя (в тому числі якщо займане ними жиле приміщення складається більш як з однієї кімнати).
Де і як стати на квартирний облік
Громадян беруть на облік, як таких, що потребують поліпшення житлових умов за місцем проживання. Для цього необхідно звернутись до Центру надання адміністративних послуг ( вул. Шевченка, буд. 132) і крім заяви на постановку на квартирний облік необхідно надати: