14 листопада 2019 року у відділенні №2 КЗ «Обласний медичний психіатричний центр з лікування залежностей зі стаціонаром» ДОР» пройшла прес-конференція на тему: «Поради нарколога щодо профілактики тютюнопаління, алкоголізму та наркоманії. Про роботу наркологічного відділення та особливості лікування залежностей».
У заході взяв участь лікар-нарколог відділення №2 КЗ «Обласний медичний психіатричний центр з лікування залежностей зі стаціонаром» ДОР» Лебедєв Сергій Зіновійович.
Лікар розповів присутнім журналістам про зміни в структурі відділення та про розширення обсягу наркологічної допомоги. З 1 вересня 2019 року наркологічний диспансер функціонує як відділення №2 КЗ «Обласний медичний психіатричний центр з лікуванням залежностей зі стаціонаром» ДОР». Ліжковий фонд відділення був збільшений на 15 ліжок і зараз становить 55 ліжок для лікування хворих на алкоголізм та наркоманії. Відділення було створено для надання медичної, психокорекційної, психотерапевтичної та соціальної допомоги хворим з алкогольною та наркотичною залежністю, надання психокорекційної допомоги родичам пацієнтів.
У відділенні здійснюються комплексне лікування, соціально-психологічна, сімейна та трудова реабілітація пацієнтів. Пацієнти стаціонару мають можливість отримати консультативно-діагностичну допомогу, а при необхідності — лікування супутньої соматичної патології із залученням вузьких фахівців. Фахівці відділення постійно впроваджують нові і вдосконалюють існуючі медикаментозні та немедикаментозні методи лікування хворих.
За 9 місяців 2019 року у відділенні №2 КЗ «Обласний медичний психіатричний центр з лікуванням залежностей зі стаціонаром» ДОР» було проліковано 637 пацієнтів (621 — за 9 місяців 2018 рік), з них: хворих на алкоголізм — 546 (497 — за 9 місяців 2018), з алкогольними психозами — 33 (49 — за 9 місяців 2018); хворих на наркоманію — 70 (114 — за 9 місяців 2018); пройшли стаціонарне обстеження 21 (10 — за 9 місяців 2018). Аналізуючи показники, можна зробити висновок, що збільшилась кількість пролікованих хворих на алкоголізм. А відносне зниження кількості пролікованих хворих на наркоманії пов’язане з тим, що на даний момент 160 хворих є користувачами програми замісної терапії (ЗПТ).
Фахівець розповів детальніше про метод лікування наркозалежності – метадонову замісну терапію. Завдяки цій програмі люди, які вживали наркотики в ін’єкційному вигляді мають можливість перейти на таблетоване вживання, що значно зменшує ризик передачі ВІЛ / СНІДу, туберкульозу та гепатиту С. Замісна терапія призводить до зниження рівня злочинності та адаптації наркоманів до соціальних норм. Люди починають працювати, створюють сім’ї, знаходять себе в тих захопленнях, які допомагають їм побачити світ в інших проявах.
Лебедєв С.З. акцентував увагу на тому, що для попередження формування шкідливих звичок у дітей та підлітків необхідно, в першу чергу, знизити рівень залежностей серед дорослих. Батьки повинні виховувати у своєї дитини звичку протистояння своїм одноліткам, якщо ті пропонують їм куріння, алкоголь чи наркотики. Діти хочуть бути схожими на своїх батьків, і якщо батьки мають шкідливі звички, то в 70 – 80 % – діти також будуть їх мати.
Лікар-нарколог запросив мешканців міста, які бажають позбавитись шкідливих звичок та мають для цього чітку мотивацію, звертатися за допомогою до фахівців відділення №2 КЗ «Обласний медичний психіатричний центр з лікування залежностей зі стаціонаром» ДОР» (вул. Дніпровська, 241, район Сільмагу; тел. 0563269901, 0950905983).
Відділ охорони здоров’я
Павлоградської міської ради