В КЗ « Павлоградський історико-краєзнавчий музей» відкрилася виставка «Від шапки до військового кашкета: історія популярних головних уборів» взятих з фондів нашого музею та з колекції «Кімнати Бойової слави Прикордонних Військ ради ветеранів мкр. ім. 40 років Жовтня», надані Павлоградською асоціацією прикордонників.
Нерозривний зв’язок одягу і епохи показує, що в усі часи мода була одним з головних способів вираження власного его. У цьому ряду головний убір грає одну з головних ролей в списку предметів гардероба і робить кожен образ унікальним, надаючи йому харизми і особливого шарму. Треба зазначити, що головний убір завжди був ознакою соціальної належності і давав оточенню вичерпну інформацію про становище в суспільстві його власника чи власниці. Колекція одягу та головних уборів, яка склалася у Павлоградському історико-краєзнавчому музеї невелика в кількісно¬му відношенні, але дає можливість простежити той дов¬гий шлях, безліч змін і реформ, тобто головні етапи розвитку головних уборів, в яких своєрідно відбиваєть¬ся епоха з її соціально-політичними, економічними, культурними особливостями.
Хронологічно колекція охоплює період з кінця XІХ століття до сьогодення.
У колекції є народні головні убори українців, євреїв, народів Середньої Азії, а також елегантні капелюшки модниць 20 століття. На виставці представлені головні убори: тюбетейки різних країн, кипа, хустки, очипки, віночки, папаха або «тельпек», куфія, багато головних уборів
військовиків. До головних уборів представлено і одяг того періоду.
Особливе місце в колекції музею посідає військова форма, зокрема кашкети різних родів військ. Окреме місце в експозиції займають експонати прикордонників: форма, головні убори, нагороди. Адже в Павлограді проживає близько 5 тис. чоловік, що несли служби на кордонах. Поважними гостями на заході були Ігор Іваніченко, член павлоградської Асоціації прикордонників, Барановський Володимир, депутат Синельниківської міської ради, Трушенко Євген –керівник молодіжної історико-пошукової організації “Пошук-Дніпро”. Для всіх присутніх Сергій Урсуляк подарував музичні композиції.
Виставка буде працювати до 20 серпня 2020 р.
Шаня А.С., заступник директора музею