Раннє втручання — це міждисциплінарна сімейно-орієнтована допомога родині з дитиною раннього віку з порушеннями здоров’я та розвитку, яка передбачає роботу, спрямовану на розвиток дитини і нормалізацію життя родини. Раннє втручання має виражену профілактичну спрямованість щодо попередження прогресування порушень у дітей, інвалідизації та інституалізації, тобто відмов від дітей та влаштування їх під державну опіку.
П»ять спеціалістів успішно завершили навчання чотирьох модулей, передбачених навчальною програмою «Раннє втручання. Сімейно — центрована модель» та отримали сертифікати та свідоцтва про підвищення кваліфікації.
Тепер послугу раннього втручання у Павлограді зможуть отримати значно більше сімей, в яких виховуються діти з порушеннями розвитку. З малюками, віком до 4 років, працюють фахівці, які допомагають їм розвиватись, а також адаптуватись їм та їхнім батькам до життя в суспільстві. А ще раннє втручання має виражену профілактичну спрямованість щодо попередження прогресування порушень у дітей.
Головна особливість цієї команди в тому, що фахівці тут працюють не лише з дитиною, яка має вади розвитку, а зі всією сім’єю.
«До нас на послугу можна потрапити через направленням сімейного лікаря, лікаря — педіатра, або прийти і просто записатися. Тут ми займаємося із дітьми, які мають порушення нервової системи, а також з дітьми, які мають біологічний ризик, недоношені. Послугу отримали вже 9 сімей, і це діти з різними діагнозами. Головна особливість діяльності команди — це те, що ми акцентуємо свою увагу не лише на дитині — а на всій сім’ї. Тобто, ми робимо батьків компетентними у завтрашньому дні», — розповіла Ольга Лупова, керівник міждисциплінарної команди з раннього втручання КНП «Павлоградська мівська лікарня № 1» ПМР м. Павлоград».
Заступник міського голови вручила сьогодні сертифікати та свідоцтва спеціалістам міждисциплінарної команди.
Варто зазначити, що після проходження курсу навчання команда працює на базі відділення «Клініка, дружньої до молоді» КНП Павлоградська міська лікарня № 1 ПМР з 08,00 до 15,45 за адресою: м. Павлоград, вул. Шевченко,63 або за телефоном: 068 615 67 89.