19 квітня 2012 року у відділі охорони здоров’я проведена прес – конференція на тему: «Павлоградський протитуберкульозний диспансер інформує».
Про роботу структурних підрозділів Павлоградського протитуберкульозного диспансера розповіла журналістам регіональних засобів масової інформації головний лікар Загута Юлія Борисівна.
Вона повідомила про те, що КЗ «Павлоградський протитуберкульозний диспансер з 01 січня 2012 надає спеціалізовану фтизіатричну допомогу мешканцям м. Павлограда, Тернівки, Першотравенська, Павлоградського, Юрівського, Петропавлівського та Межирівського районів.
З метою наблизити фтизіатричну допомогу мешканцям м. Павлограда в кожному лікувальному закладі здійснюють прийом пацієнтів лікарі – фтизіатри за графіком.
Зросла укомплектованість фтизіатрами. В 2011 році прийшли працювати в протитуберкульозний диспансер 4 лікаря – фтизіатра, що дало змогу на 77 % укомплектувати дільничну службу та на 70 % лікарями стаціонарних відділень.
Повідомила про збільшення фінансування закладу на медикаменти та харчування на 20%.
Пацієнти, які знаходяться на лікуванні в протитуберкульозному диспансері забезпечені протитуберкульозними препаратами в повному обсязі та харчуванням в відповідності з Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001р. № 1752 «Про норми харчування для осіб, хворих на туберкульоз та інфікованих мікобактеріями туберкульозу». Харчування 6 – разове, збалансоване, на одного хворого виділено більше 30 гривень.
Головний лікар надала орієнтовне меню на 1 хворого на добу.
В 2011 році за рахунок бюджетних коштів в закладі проведені поточні ремонти палат, санітарних кімнат для пацієнтів стаціонарних відділень.
Загута Ю.Б. наголосила на тому, що із 27 виявлених хворих в I кв. 2012 року 40,8% зловживають алкоголем, 29% знаходяться в хімічній залежності від наркотиків.
З 2011 року в протитуберкульозному диспансері м. Павлограда впроваджена практика примусового лікування хворих на туберкульоз шляхом прийняття судових рішень.
Головний лікар Загута Ю.Б. звернулась до мешканців міста виконувати правила особистої гігієни, вести здоровий спосіб життя, а у разі виникнення первинних ознак захворювання на туберкульоз звертатись до лікаря загальної практики сімейної медицини або безпосередньо в протитуберкульозний диспансер.
Отримати консультативну допомогу можна за телефонами: 212-4-42, 212-4-15, 212-4-10.
Павлоградський міський центр здоров’я