28 квітня відзначатиметься Всесвітній день охорони праці
Звернення організаційного комітету з підготовки та проведення у 2012 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні у рамках Всесвітнього дня охорони праці до центральних і місцевих органів виконавчої влади, об’єднань роботодавців, профспілок, засобів масової інформації, керівників і працівників підприємств, установ, організацій України
ШАНОВНІ КОЛЕГИ!
Щорічно, починаючи з 2002 року, понад 50 країн світу за ініціативи Міжнародної конфедерації вільних профспілок трудящих, яку підтримала Міжнародна організація праці (МОП), відзначають Всесвітній день охорони праці.
Указом Президента Україні від 18 серпня 2006 року № 685/2006 день об’єднання людей навколо проблеми збереження життя і здоров’я працівників офіційно визнаний і в Україні. 28 квітня наша держава разом з усім світом відзначатиме Всесвітній День охорони праці.
За даними Держгірпромнагляду України в державі в цілому 2011 року загальна кількість нещасних випадків, пов’язаних із виробництвом, порівняно з 2010 роком зменшилася на 9% або на 1041 випадок (на підприємствах України в 2011 році травмовано 10657 людей, у 2010 році – 11698). Такий стан справ потребує посилення уваги до охорони праці державних органів, об’єднань роботодавців, громадського контролю професійних спілок.
Відповідно до рекомендацій МОП у 2012 році Всесвітній день охорони праці проводиться під девізом: «Сприяння охороні праці у «зеленій» економіці».
Не виникає сумніву, що подальше існування і розвиток людства безпосередньо залежить від збереження природного середовища.
Усі ми спостерігаємо кліматичні зміни, наслідком яких є зміна правил гри в економіці розвинутих країн світу. Україна, прагнучи стати повноправним членом європейського співтовариства, теж повинна переосмислити підходи до економіки в державі.
«Зелена» або екологічна економіка може стати тією рятівною соломинкою, яка дасть людям безпечні робочі місця в ході розвитку соціальної інфраструктури.
Концепція «зеленої» економіки пропонує Уряду, роботодавцям та громадянам перейти до розробки збалансованих шляхів розвитку, що включають сприяння інвестиціям у природний капітал (збільшення частки заповідних територій, посилення захисту лісів тощо), вирішення проблем енергетики та забезпечення екологічно чистими продуктами харчування, приділення уваги питанням використання земель та планування землекористування, оптимального розподілу обмежених ресурсів та поліпшення управління ними.
В Україні ця проблема є особливо небезпечною. Застарілі технології, недбале ставлення до утилізації відходів своєї діяльності та їх утилізації не дозволять Україні в майбутньому забезпечити економічний розвиток.
Великий потенціал у створенні «зелених» робочих місць в таких галузях виробництва, як відновлювальні джерела енергії, будівництво, транспорт, переробка, сільське та лісне господарство.
Але розвиток «зеленої» економіки має бути тісно пов’язаний із наданням безпечних і здорових робочих місць.
Наше спільне завдання гарантувати, що ті «зелені» робочі місця, які зумовлюють мінімізацію негативного впливу на навколишнє середовище, також будуть безпечними та здоровими для працюючих. А нові «зелені» технології повинні бути безпечними і не шкідливими для здоров’я громадян України.
Значення охорони праці у «зеленій» економіці – сприяння ефективності виробництва через забезпечення безпеки та культури праці, зниження рівня виробничого травматизму і професійних захворювань на виробництвах, що гармонійно поєднують економічні потреби суспільства з потребою постійного відновлення і збереження довкілля.
Закликаємо всіх роботодавців проаналізувати та переглянути організацію діяльності своїх підприємств та організацій стосовно втілення принципів «зеленої» економіки та вжити заходів з підвищення рівня безпеки та поліпшення умов праці працівників, у тому числі й на малих підприємствах, що дасть можливість забезпечити гідне життя не тільки нам, але й нашим нащадкам.
У рамках підготовки до Дня охорони праці організаційним комітетом схвалено план заходів, яким передбачено проведення на національному, галузевих та регіональних рівнях комплексу всеукраїнських акцій. Ці заходи спрямовано на привернення уваги громадськості до масштабів проблем на виробництві, а також до того, яким чином створення і просування культури охорони праці може сприяти зниженню рівня щорічної смертності та травматизму.
Організаційний комітет звертається до центральних і місцевих органів виконавчої влади, об’єднань підприємців і роботодавців, профспілкових організацій усіх рівнів, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, керівників підприємств із проханням активно долучитися до цієї роботи та гідно відзначити у квітні 2012 року День охорони праці на кожному підприємстві, у кожній установі, організації.
Оргкомітет пропонує напередодні та протягом квітня-травня вшанувати пам’ять працівників, які загинули на виробництві, відвідати сім’ї потерпілих, винайти можливості для надання їм допомоги з вирішення матеріальних, соціально-побутових та інших проблем.
Організаційний комітет також звертається до представників засобів масової інформації з проханням забезпечити всебічне висвітлення заходів, що відбуватимуться в Україні у рамках Дня охорони праці.
Організаційний комітет з підготовки та проведення у 2012 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні у рамках Всесвітнього дня охорони праці
До уваги жителів та гостей Дніпропетровської області!
Напередодні Травневих свят управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Дніпропетровської облдержадміністрації звертає увагу громадян на необхідність обережного поводження з вогнем у лісових масивах.
Найбільш небезпечними є лісові пожежі. Найчастіше пожежі виникають у вихідні та святкові дні – до 40% від загальної кількості.
У 90 % випадків пожежі спричиняють люди, які необережно поводяться з вогнем.
Шановні громадяни, звертаємо Вашу увагу на необхідність суворого дотримання правил протипожежної безпеки на природі:
• місце розпалювання вогню обкладіть камінням чи обсипте землею (піском);
• за можливістю розпалюйте вогнище на місці попереднього;
• не залишайте вогнище без нагляду;
• коли залишаєте місце відпочинку, обов’язково заливайте вогнище водою чи засипайте піском.
Особливо небезпечно розводити багаття у місцях із підсохлою травою, під коріннями дерев.
Не можна кидати на землю запалені сірники, недокурки, використовувати автомобілі з несправною системою живлення, палити і користуватися вогнем поблизу автомобілів.
Культурно-масові заходи у лісі краще проводити на спеціально відведених для цього ділянках. Поблизу цих місць повинні бути засоби гасіння пожеж або водоймища.
Найбільш доступними засобами гасіння займань і пожеж є вода, пісок або земля, ручні вогнегасники, азбестові і брезентові покривала і навіть гілки дерев та одяг.
Ще раз нагадуємо – пожежу легше попередити, аніж загасити!
Бережіть ліс від вогню!
Управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації
У медичних закладах Дніпропетровської області майже в 2,5 рази збільшено кількість стаціонарних ліжок для постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи
В рамках модернізації охорони здоров’я та на виконання Соціальних Ініціатив Президента України Віктора Януковича у медичних закладах Дніпропетровської області майже в 2,5 рази збільшено кількість стаціонарних ліжок для постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Система медичної допомоги Дніпропетровщини для постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС включає щорічні профілактичні огляди, амбулаторне та стаціонарне лікування, реабілітаційні заходи в санітарно-курортних умовах та реабілітаційних центрах.
«В рамках модернізації охорони здоров’я та на виконання Соціальних Ініціатив Президента України Віктора Януковича, на Дніпропетровщині розширюється мережа медичної допомоги для чорнобильців. Так, в 2012 році кількість стаціонарних ліжок для постраждалих цієї категорії збільшилась з 30 до 80», — сказала начальник Головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації Валентина Гінзбург.
Спеціалізоване відділення на 30 ліжок функціонувало лише у Дніпропетровській обласній клінічній лікарні ім. Мечникова. У 2011 році у відділенні було проведено поточний ремонт на суму понад 295 тис грн. З 1 січня 2012 року, особи, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, отримують лікування і у спеціалізованих відділеннях Дніпродзержинського госпіталю для інвалідів Великої Вітчизняної війни (20 ліжок) та у Криворізькій міській лікарні №3 (30 ліжок).
Наказом Головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації закріплені всі прилеглі міста та райони області, тобто усі пацієнти мають рівний доступ до спеціалізованої медичної допомоги.
Вартість одного ліжко-дня у лікувальних закладах Дніпропетровщини для постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи становить 65 грн. на день (35 грн. на медикаменти та 30 грн. на харчування). Загалом з обласного бюджету у 2012 році на утримання ліжок для чорнобильців передбачені видатки у сумі 1,8 млн грн.
За кошти місцевих бюджетів у 2011 році профілактичні огляди пройшли 96% дорослих та 100% дітей та підлітків, які відносяться до категорії населення, що постраждало внаслідок аварії на ЧАЕС. Крім того, на базі обласної лікарні ім. Мечникова та стоматологічної поліклініки №7 у Кривому Розі проводиться пільгове зубопротезування. У минулому році цією послугою скористувались 189 чорнобильців на загальну суму 194,3 тис грн.
Довідка
На сьогоднішній день у медичних закладах Дніпропетровської області обслуговуються 18965 постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, з них 3174 дітей та підлітків. Для цієї категорії населення функціонують спеціалізовані відділення на базі лікувальних установ області.
Іван Ступак: «Важливе місце у вихованні свідомої, здорової та патріотично-налаштованої молоді України займають військово-прикладні види спорту»
За дорученням губернатора його заступник Іван Ступак взяв участь в урочистому відкритті змагань військово-прикладних видів спорту на Кубок пам’яті почесного громадянина Дніпропетровська та учасника Великої Вітчизняної війни генерал-лейтенанта Івана Волівача. Змагання проходили у селищі Черкаське за підтримки губернатора Олександра Вілкула у рамках місячника оборонно-масової роботи до Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Учасниками змагань стали 250 юнаків з Дніпропетровська та Дніпропетровського району.
Змагання з воєнно-прикладних видів спорту на Кубок пам’яті почесного громадянина Дніпропетровська та учасника Великої Вітчизняної війни генерал-лейтенанта Івана Волівача стали вже традиційними та проходять на Дніпропетровщини більше 10 років. Щороку юнаки допризовного віку змагаються у стройовій підготовці та виконанні стройової пісні, метають гранати, демонструють свої вміння з кульової стрільби, змагаються у підтягуванні на перекладені, а також демонструють навички надання першої медичної допомоги та грають у «Пейнтбол».
«Важливе місце у вихованні свідомої, здорової та патріотично-налаштованої молоді України займають військово-прикладні види спорту. Україна потребує ідеалів служіння людям та загальному благу, їй потрібні герої. У нашої країни велике минуле, велика історія. На щастя, поруч з нами живуть легендарні герої тієї війни – наші ветерани, у яких ми можемо навчатися мужності. Такі змагання, які проходять сьогодні, дозволяють виховати молоде покоління, що зможе стати новою військовою елітою України, яка оберігатиме мир і спокій нашої країни», — сказав Іван Ступак.
За ініціативи губернатора Олександра Вілкула з 2011 року у 149 навчальних закладах Дніпропетровська та Дніпропетровського району викладається предмет «Захист Вітчизни». Також до святкування Дня Перемоги проводяться волонтерські та благодійні акції «Ветеран живе поруч», «Турбота», «Дзвоник», «Привітай ветерана». За підтримки Олександра Вілкула відновлено проведення військово-спортивної гри «Зірниця».
Абсолютними переможцями змагань стали учні ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою – вони отримали перехідний Кубок імені почесного громадянина Дніпропетровська та учасника Великої Вітчизняної війни генерал-лейтенанта Івана Волівача. Інші команди-учасники, які зайняли призові місця у різних видах змагань, отримали грамоти та пам’ятні кубки.
У Дніпропетровську за підтримки губернатора Олександра Вілкула з 25 по 28 квітня 2012 року відбудеться чемпіонат України з академічного веслування
У Дніпропетровську за підтримки губернатора Олександра Вілкула з 25 по 28 квітня 2012 року відбудеться чемпіонат України з академічного веслування. У змаганнях братимуть участь більш ніж 200 найкращих спортсменів України з академічного веслування, переможці чемпіонатів світу, чемпіонатів Європи, призерів Олімпійських ігор. Переможці отримають можливість представити Україну в ХХХ Олімпійських іграх 2012 року.
«Дніпропетровщина системно готується до ХХХ Олімпійських ігор 2012 року. У регіоні відновлюється спортивна інфраструктура, проводяться регіональні, всеукраїнські та міжнародні змагання. Чемпіонат з академічного веслування – це ще один майданчик для тренування нових чемпіонів Дніпропетровщини, які прославлятимуть Україну в усьому світі», – сказав Олександр Вілкул.
Чемпіонат України буде проходити на веслувальному каналі комунального підприємства «Водно-спортивний комбінат» Дніпропетровської міської ради.
Урочисте відкриття змагань відбудеться 26 квітня 2012 року.
На цих змаганнях визначаться чотири екіпажі (2х жіноча, 4х жіноча, 4х чоловіча та 8+ чоловіча команди), які візьмуть участь в ХХХ Олімпійських іграх 2012 року. Також будуть визначені екіпажі, які візьмуть участь у кваліфікаційній Олімпійській Регаті (2-й ранг), яка проходитиме з 19 по 24 травня 2012 року в м. Люцерні (Швейцарія).
У чемпіонаті України візьмуть участь більш ніж 200 спортсменів з 10 регіонів України. У програмі змагань представлена дистанція 2000 м для жінок та чоловіків у всіх класах судів.
Довідка:
Головний суддя змагань – Маркін Б.М. – суддя національної категорії (Дніпропетровськ). Головний секретар змагань – Чулаєвська З.В. – суддя національної категорії (Київ).
Всього в області веслуванням академічним займається 714 спортсменів, з яких 559 – у 8 відділеннях дитячо-юнацьких спортивних шкіл, з ними працює 53 тренери, з яких 30 штатні.
До складу збірної команди України з веслування академічного входять 63 спортсмени Дніпропетровської області, 9 з яких у 2011 році отримали ліцензії на участь у ХХХ Олімпійських іграх 2012 року.
Олександр Вілкул провів двосторонню зустріч з Послом США в Україні Джоном Теффтом
Голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул провів двосторонню зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом США в Україні Джоном Теффтом в рамках перебування американського дипломата в Дніпропетровській області з нагоди проведення Днів США у Дніпропетровську. Під час зустрічі сторони обговорили перспективи співробітництва Дніпропетровщини та США в інвестиційній, економічній, гуманітарній та екологічній сферах.
Олександр Вілкул ознайомив Джона Теффта з економічним та інвестиційним потенціалом Дніпропетровського регіону. Насамперед з інвестиційними проектами, які розроблені Дніпропетровським регіональним інвестиційним агентством.
«США — надійний партнер нашого регіону. За підсумками минулого року зовнішньоторговельний оборот товарами області зі США збільшився на 42% в порівнянні з 2010 роком і склав майже 1 млрд доларів. Ми налаштовані на подальше розширення і зміцнення наших економічних взаємин. Дніпропетровщина відкрита для американських інвестицій в проекти розвитку регіону. Для цього в області створені всі необхідні умови», — сказав Олександр Вілкул.
Зокрема, з Дніпропетровської області до США дві третини експорту становлять вироби з чорних металів — 62,4% і майже третину – аеронавігаційні та космічні апарати — 29,2%. А з США в нашу область імпортуються енергетичні матеріали, нафта та продукти її перегонки — 56,7%, машини, апарати і механічні пристрої — 16,6%, наземні транспортні засоби (крім залізничних) — 12,9%.
У 2011 році на Дніпропетровську область припало 20,4% загального товарообігу України зі США. Наразі в регіоні працює 79 підприємств з американськими інвестиціями.
Співробітництво Дніпропетровщини та США охоплює майже всі важливі сфери життєдіяльності. Це стосується освіти й науки, охорони здоров’я, екологічної безпеки, тощо. Розширюючи можливості міжнародного співробітництва Дніпропетровської області, в березні цього року в Києві спільно з Американською Торговельною Палатою відбулася презентація соціально-економічного та інвестиційного потенціалу Дніпропетровщини для представників міжнародного ділового співтовариства і дипломатичного корпусу. В ході презентації, яку провів губернатор Олександр Вілкул, була представлені переваги регіону щодо пошуку, супроводу і реалізації інвестиційних проектів Дніпропетровського інвестагентства і Торгово-промислової палати області. Крім того, був представлений ряд перспективних інвестиційних проектів у сферах будівництва, сільського господарства, транспортної логістики.
Одним з важливих напрямків системних перетворень, які сьогодні проходять на Дніпропетровщині в рамках Програми реформ Президента України і Комплексної стратегії розвитку регіону, є широке впровадження кращих світових практик електронного врядування, яке покликане забезпечити прозорість діяльності влади. За рівнем е-врядування наразі Дніпропетровщина перебуває на рівні багатьох країн Східної Європи. Аби вивести електронне врядування в регіоні на рівень країн Західної Європи та США в області з ініціативи Олександра Вілкула розроблено проект «Електронний регіон». Він включає в себе понад 50 адресних підпроектів за вісьмома головними напрямами, що охоплюють усі сфери життєдіяльності – від системи охорони здоров’я до екологічної безпеки. Цей проект обласна влада реалізує разом з американською всесвітньовідомою корпорацією «Майкрософт» в рамках Меморандуму, підписаного 31 серпня 2011 року. Зокрема, у вересні минулого року делегація Дніпропетровської області на чолі з головою обласної ради Євгеном Удодом відвідала штат Вашингтон. Мета поїздки – налагодити співпрацю в сфері впровадження ІТ-технологій. Делегація відвідала головний офіс корпорації Майкрософт. Також у рамках візиту було проведено двосторонні зустрічі з керівництвом штату Вашингтон для налагодження співпраці у сферах торгівлі, інвестицій та освіти.
Дніпропетровщина ефективно співпрацює з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Зокрема, щодо впровадження в області проектів енергозберігаючих технологій та проектів у сфері охорони здоров’я – з імплементації технологій перинатальної допомоги, з профілактики ВІЛ-СНІД, по боротьбі з туберкульозом та інші.
Важливим напрямом підвищення екологічної безпеки Дніпропетровщини є утилізація твердого ракетного палива (ТРП), яке дісталося регіону у спадок від ракетних військ стратегічного призначення колишнього СРСР. 5 квітня 2011 року в рамках українсько-американської програми за участю Президента України Віктора Януковича, Посла США в Україні Джона Теффта та губернатора Олександра Вілкула на Павлоградському хімічному заводі введена в експлуатацію повномасштабна установка гідромеханічного вилучення ТРП потужністю вилучення 2 тис тонн ТРП на рік. Це дозволило перейти до промислової утилізації, що значно прискорило процес. Тільки за минулий рік було утилізовано 325 тонн ТРП. Це в 2,3 рази більше, ніж у 2010 році (140 тонн) і в 2,5 рази більше, ніж за п’ять років у період з 2005 по 2009 рік (131 тонна). У 2012 році вже заплановано утилізувати 700 тонн ТРП.
«Радий знову повернутися до Дніпропетровська, це вже мій третій візит сюди. У порівнянні з першим візитом (у травні 2010 року), я бачу, який досягнутий прогрес. Те, що Ви сказали про інвестиції — це музика для мої вух, бо залучення інвестицій, розширення контактів — це й моя робота так само. У Дніпропетровській області є чудові ресурси й проекти, які можуть зацікавити інвесторів. Інвесторів тут зустрічають з розпростертими обіймами. Так само хотів зазначити, що дуже важливо, те, що Ви згадали програми обміну. Дні Америки в Дніпропетровську тривають всього кілька днів, але дуже важливо продовжувати програми обміну – і в галузі навчання і в галузі бізнесу. Саме таким чином вибудовується фундамент наших відносин», — зазначив Джон Теффт.
У Дніпропетровську з пацієнтами та медичними працівниками проходить обговорення нових умов надання медичної допомоги
Медичний персонал та пацієнти кожної амбулаторії мають змогу висловити свої пропозиції щодо розміщення лікарів у своєму медичному закладі, а також внести зауваження стосовно територіального закріплення населення за конкретною амбулаторією.
З метою комфортного перебування в одному медичному закладі пацієнтів різної вікової категорії та стану здоров’я, у кожній амбулаторії будуть розмежовані кабінети терапевтів, педіатрів, акушерів-гінекологів та вузькопрофільних спеціалістів. Це дозволить уникнути одночасного перебування у черзі дітей, дорослих, вагітних жінок.
Наразі для кожної із 72 амбулаторій, що діють у Дніпропетровську, розроблені графічні плани, які містять пропозиції щодо розміщення кабінетів лікарів з урахуванням потреб пацієнтів. Проте остаточне рішення по розмежуванню потоків пацієнтів буде прийнято лише після обговорення з населенням. Щодня у кожній амбулаторії члени Громадської ради при Дніпропетровській облдержадміністрації проводять обговорення графічних планів як з медичним персоналом, так і з пацієнтами.
«Населення бере активну участь у процесі обговорення. І це дуже добре, адже думка громадськості буде вирішальною під час прийняття остаточного рішення. Де буде знаходитись кабінет того чи іншого лікаря сьогодні залежить виключно від пацієнтів», — повідомила голова Громадської ради при Дніпропетровській облдержадміністрації Лариса Бабич.
Паралельно з обговоренням плану розміщення лікарів у медичних закладах пацієнти та медики висловлюють свої пропозиції стосовно закріплення населення за амбулаторіями.
«Раніше часто траплялися ситуації, коли мешканців одного й того ж будинку обслуговували лікарі з різних амбулаторій. Приміром, медичну допомогу дітям надавав педіатр з амбулаторії №1, а дорослому населенню – терапевт з амбулаторії №2. Це було незручно як для пацієнтів, так і для медиків. Сьогодні керівники медичних закладів розробили конкретні пропозиції по вирішенню цієї ситуації. Ці зміни також вступлять у дію лише після обговорення з населенням», — повідомила заступник начальника головного управління охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації Олена Лугова.
Усі зауваження та пропозиції громадськості будуть розглянуті експертами, затверджені Керуючим комітетом проекту «Модернізація охорони здоров’я» та тільки потім впроваджені на практиці.
Шановні жителі Дніпропетровської області!
Міністерство охорони здоров’я України попереджає про випадки шахрайства при реалізації харчових продуктів для спеціального дієтичного споживання, функціональних харчових продуктів та дієтичних добавок (спеціальні харчові продукти). Останнім часом через засоби масової інформації все частіше поширюються рекламні повідомлення, які позиціонують спеціальні харчові продукти як лікарські засоби. Реклама містить інформацію про нібито ефективні препарати, які полегшують умови перебігу захворюваня та мають унікальні лікувальні властивості, що сприяють швидкому одужанню.
Міністерство охорони здоров’я нагадує, що спеціальні харчові продукти не відносяться до категорії лікарських засобів та не можуть включатися до стандартів надання медичної допомоги.
Відповідно до статті 39 Закону України «Про безпеку та якість харчових продуктів» забороняється реклама харчових продуктів для спеціального дієтичного споживання, дієтичних добавок без попереднього погодження тексту реклами з МОЗ України.
Реалізація спеціальних харчових продуктів дозволена тільки через спеціалізовані відділи магазинів та аптечну мережу.
За інформацією Державної санітарно — епідеміологічної служби Дніпропетровської області
За підтримки Олександра Вілкула Дніпропетровському спортсмену-паралімпійцю Вадиму Нестеренку придбано комплектуючі для протезів, колінні суглоби
За підтримки губернатора Олександра Вілкула на Дніпропетровщині створюються належні умови для підготовки спортсменів-паралімпійців. Зокрема, за дорученням голови облдержадміністрації його заступник Марія Пустова вручила комплектуючі для протезів, колінні суглоби Дніпропетровському спортсмену-паралімпійцю Вадиму Нестеренку. На їх придбання за ініціативи Олександра Вілкула було виділено 86 тис грн.
«Від Дніпропетровської області вже налічується 46 кандидатів на участь у ХІV Паралімпійських іграх 2012 року. Один із них – майстер спорту України міжнародного класу Вадим Нестеренко. Він кандидат номер один, але через те, що його протези зношені, участь Вадима у Паралімпійських літніх іграх стала під загрозою. Завдяки підтримці Олександра Вілкула це питання вирішено. За його дорученням, я передаю ці сучасні протези колінних суглобів. Впевнена, що це значно покращить можливості Вадима та допоможе здійснити його мрію щодо участі в Паралімпійських іграх. Перемоги Вадима дають надію тисячам інвалідів вірити у себе та у свої сили», — сказала Марія Пустова.
Вадим Нестеренко – випускник Дніпропетровського Державного університету та має значні успіхи у міжнародних змаганнях, гідно представляючи наш регіон та країну у складі збірної команди України зі стрільби кульової серед спортсменів-інвалідів з ураженнями опорно-рухового апарату та кандидатом на участь у XIV літніх Паралімпійських іграх 2012 року в Лондоні (Великобританія).
«Якість життя розвиненого суспільства характеризується не тільки матеріальними речами, а й тим, наскільки у ньому комфортно почувають себе люди, які найбільше потребують державної уваги і підтримки — люди з обмеженими фізичними можливостями. Губернатор Олександр Вілкул приділяє особливу увагу такій категорії населення. В рамках Соціальних Ініціатив нашого Президента Віктора Януковича в області створюються всі належні умови для інвалідів щодо безперешкодного їх доступу на спортивні споруди та організації тренувального процесу. Приклад таких сильних духом людей, як Вадим Нестеренко, які не скорилися долі, а знайшли себе і досягли великі успіхи у спорті, є надзвичайно важливим у сьогоднішньому житті», — сказала Марія Пустова.
«Допомога інвалідам від держави вкрай необхідна. Людська особистість визначається не за її добробутом чи багатством, людське обличчя видно саме там, де проявляються співчуття, допомога і доброта. Я дуже радий, що такі якості притаманні владі Дніпропетровської області. Завдяки цьому такі люди, як я, не залишаються десь на узбіччі життя, а приносять користь державі. Придбання цих комплектуючих для протезів – це рішення життєво важливої проблеми, яка допоможе мені не тільки тренуватися, але й жити. Я вдячний нашому губернатору Олександру Вілкулу за підтримку», — сказав Вадим Нестеренко.
Для створення належних умов та організації фізкультурно-оздоровчої, реабілітаційної та спортивної роботи серед інвалідів у Дніпропетровську працює регіональний центр з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» в інших області та Дніпропетровська обласна спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа для дітей-інвалідів (ДОС ДЮСШ). На їх діяльність у 2012 році з обласного бюджету виділено понад 3,5 млн грн. Також в області працюють Дніпродзержинський міський центр «Інваспорт» та 10 спортивних клубів «Інваспорт». В спортивних гуртках та оздоровчих групах навчальних закладах області займається близько 2 тис спортсменів з вадами здоров’я.
За підтримки Олександра Вілкула в області щорічно проводяться понад 40 спортивних заходів та змагань з плавання, легкої атлетики, настільного тенісу, баскетболу серед спортсменів-інвалідів. Зокрема, дитяча спартакіада «Повір у себе», змагання серед учнів спеціальних шкіл-інтернатів усіх назологій, тощо.
У цьому році Дніпропетровські спортсмени-інваліди вже взяли участь у 44 всеукраїнських заходах, де вибороли — 12 золотих, 5 срібних та 4 бронзових медалі. На міжнародних змаганнях спортсмени вибороли 3 золотих та 3 срібних нагороди.
До складу національних збірних команд України з видів спорту серед інвалідів входить 131 спортсмен. Серед них 54 спортсмени з ураженнями опорно-рухового апарату, 64 – з вадами слуху, 7 – з вадами зору, 6 – з ураженнями інтелекту.
У цьому році забезпечено житлом за договорами з підприємствами Дніпропетровська 5 спортсменів-інвалідів, членів збірних команд з футболу та волейболу серед спортсменів з вадами слуху.
Довідка:
На сьогодні в області фізкультурно-реабілітаційні заняття для інвалідів на пільгових умовах проходять у 14 спортивних спорудах. Зокрема, це зал настільного тенісу на базі Обласної школи вищої спортивної майстерності, спортивний зал та плавальний басейн Дніпропетровського вищого училища фізичної культури, зал фізичної реабілітації та пауерліфтингу на базі Дніпропетровського державного інституту медико-соціальних проблем інвалідності, спортивний зал Дніпропетровського державного хіміко-технологічного університету, спортивний зал обласного музичного училища, стадіон, стрілецький тир, плавальний басейн та спортивний зал СК «Метеор» (м. Дніпропетровськ), спортивний зал СШ №3 (м. Нікополь), плавальний басейн «МіКомп» (м. Дніпродзержинськ), плавальний басейн (м. Орджонікідзе), стадіон та басейн СК «Ювілейний» (м. Жовті Води), стрілецький тир ДЮСШ №3 (м. Марганець).
У рамках найбільшої в світі міжнародної промислової виставки «Ганновер Мессе – 2012» Дніпропетровщина презентувала свої інвестиційні можливості на українсько-німецькому економічному форумі
Із 23 по 27 квітня Дніпропетровська область бере участь у найбільшій у світі виставці високих технологій, інновацій, промислової автоматизації, енергозбереження та систем управління виробництвом «Ганновер Мессе – 2012». Цього року в Ганновері зібрались представники понад 5-ти тисяч фірм і компаній з 70 країн світу. У рамках виставки за дорученням губернатора Олександра Вілкула його заступник Андрій Муксімов презентував інвестиційні можливості Дніпропетровщини на українсько-німецькому економічному форумі.
У форумі взяли участь перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Анатолій Максюта, радник-посланник Посольства України в Німеччині Павло Попов, Голова правління Deutsche Messe AG Д-р Вольфрам фон Фріч.
Презентуючи Дніпропетровщину Андрій Муксімов розповів про розвиток Дніпропетровщини, результати реалізації регіональних проектів у рамках Програми реформ Президента України Віктора Януковича та Комплексної стратегії розвитку регіону, розробленої за ініціативи губернатора Дніпропетровщини Олександра Вілкула, про впровадження системи електронного управління областю «Е-регіон», побудову системи ефективного державного менеджменту, розвиток Регіонального інвестиційного агентства. Також він представив проекти щодо створення сприятливого соціального середовища для сталого економічного зростання й розвитку бізнесу.
«Дніпропетровщина є одним з провідних регіонів України з економічного і соціального розвитку, притоку інвестицій та ефективної реалізації національних реформ. Базовими принципами нашої діяльності є відкритість, надійність та ефективність. У регіоні за завданням губернатора Олександра Вілкула вибудувана система залучення інвестицій та супроводження інвестиційних проектів від ідеї до її реалізації. Ми відкриті до співробітництва і готові до конструктивного діалогу», — сказав Андрій Муксімов.
З великою увагою присутні ознайомилися з презентацією Дніпропетровського регіону. На початку презентації учасникам Форуму було передано привітання та побажання успішної роботи від імені голови облдержадміністрації Олександра Вілкула.
Це вже третя масштабна презентація Дніпропетровської області, яка пройшла цього року у рамках ініційованого губернатором роуд-шоу регіону на міжнародних інвестиційних майданчиках. Як повідомлялося раніше, 21 березня 2012 року у Києві Олександр Вілкул презентував інвестиційні можливості та проекти розвитку Дніпропетровщини членам Американської торговельної палати в Україні, представникам міжнародних компаній, фінансових організацій та дипломатам.
12 квітня Олександр Вілкул презентував інвестиційний потенціал і можливості Дніпропетровщини європейській бізнесовій і політичній спільнотам. Презентація пройшла в конференц-залі Комітету Регіонів Європейського Союзу у Брюселі.
Довідка:
С 1947 року виставка «Ганновер Мессе» дає можливість підприємцям з різних країн світу встановлювати міжнародні контакти, залучати інвестиції та розширювати ринки збуту. Цього року у роботі виставки беруть участь 70 країн. Тут представлені більше тисячі тематичних спеціалізованих презентацій, проходять бізнес-форуми та міжнародні ярмарки.