Офіційний сайт Павлоградської міської ради

Лист міському голові

Декабрь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Ноя    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Корисна інформація

Результати оцінки ефективності бюджетних програм за 2021 рік , аналіз стану виконання результативних показників та звіт про використання бюджетних коштів по КПК 071 «Охорона здоров’я»

Февраль 8th, 2022 Охорона Здоров'я Вывести на печать

 

Відділ охорони здоров’я Павлоградської міської ради здійснює свою діяльність на підставі положення про відділ, затвердженого рішенням міської ради від 14.02.2012 року № 466-19/VІ, рішення міської ради від 15.12.2020р. № 54-3/VIII «Про міський бюджет Павлоградської міської територіальної громади на 2021 рік» (зі змінами) та міської програми «Здоров’я павлоградців на 2020-2022 роки», затвердженої рішенням сесії від 17.12.2019р. № 1951-60/VIІ (зі змінами).
В 2021 році відділ охорони здоров’я Павлоградської міської ради був головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем по наступним бюджетним програмам:
— 0710160 «Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (місті Києві), селищах, селах, об’єднаних територіальних громадах»;
— 0710170 «Підвищення кваліфікації депутатів місцевих рад та посадових осіб місцевого самоврядування»;
— 0712010 «Багатопрофільна стаціонарна медична допомога населенню»;
— 0712030 «Лікарсько-акушерська допомога вагітним, породіллям та новонародженим»;
— 0712111 «Первинна медична допомога населенню, що надається центрами первинної медичної (медико-санітарної) допомоги»;
— 0712144 «Централізовані заходи з лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет»;
— 0712152 «Інші програми та заходи у сфері охорони здоров’я»;
— 0717130 «Здійснення заходів із землеустрою»;
— 0717322 «Будівництво медичних установ та закладів»;
— 0717363 «Виконання інвестиційних проектів в рамках здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій».

За результатами аналізу стану виконання результативних показників та аналізу ефективності бюджетних програм високу ефективність мають 5 програм та середню ефективність 5 програм. Середній результат оцінки десяти програм становить 215,8 балів, що підвереджує високу ефективність програм у 2021 році. Бюджетні програми є актуальними для подальшої їх реалізації в наступні роки.

Ефективність бюджетної програми «Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (місті Києві), селищах, селах, об’єднаних територіальних громадах» є високою відповідно до шкали аналізу ефективності бюджетних програм.
Завданням бюджетної програми є здійснення відділом охорони здоров’я Павлоградської міської ради наданих законодавством повноважень у сфері охорони здоров’я.
Бюджетні кошти по програмі були направлені на створення належних умов для діяльності працівників та функціонування відділу охорони здоров’я. Відповідно до звіту про виконання паспорта бюджетної програми місцевого бюджету на 2021 рік, касові видатки за 2021 рік по загальному фонду склали 1906,6 тис. грн. Виконання касових видатків до планових скали 99,8%. Незначне відхилення виникло за рахунок вжиттям заходів з енергозбереження, які дозволили зменшити споживання комунальних послуг та енергоносіїв. Штатна чисельність відділу охорони здоров’я 7 штатних одиниць, з них посадових осіб — 6 штатних одиниць. Під час виконання покладених на відділ завдань спеціалісти плідно та ефективно взаємодіяли з іншими структурними підрозділами виконавчого комітету та в межах своїх повноважень координували роботу лікувальних підприємств міста. Протягом 2021 року спеціалістами відділу було підготовлено 1431 листів, з них 1104 листа, які потребували відповіді (у тому числі на звернення громадян — 542 листа), листів за підписом мера або заступників міського голови — 76, листи на лікувальні заклади та інші установи — 251. За 2021 рік було підготовлено 47 нормативно-правових актів: рішень міської ради та виконкому, розпоряджень міського голови. У зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), в Україні були встановлені деякі обмеження, тому в 2021 році деякий час було призупинено прийом заяв на лікування в КП «Дніпропетровський обласний спеціалізований реабілітаційний центр «Солоний Лиман» ДОР». Всього спеціалістами відділу було прийнято від пацієнтів 43 заяви на отримання профілактичного лікування. Отримали направлення на лікування 84 пацієнти, за рахунок тих що подали заяви у минулому році. Було укладено 5 договорів з територіальними громадами про передачу міжбюджетних трансфертів на загальну суму 529,6 тис. грн.
Виконання бюджетної програми в 2021 році сприяло здійсненню відділом охорони здоров’я Павлоградської міської ради наданих законодавством повноважень у сфері охорони здоров’я, а саме: координувати роботу чотирьох лікувальних підприємств міста: КНП «ЦПМСД м. Павлограда», КНП «Павлоградська міська лікарня №1», КНП «Павлоградська лікарня інтенсивного лікування», КНП «Павлоградський пологовий будинок»; проводити з лікарнями організаційну та інформаційно-аналітичну роботу; вжиттю заходів щодо боротьби з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), ВІЛ/СНІД, туберкульозу та інших інфекційних хвороб; координувати роботу з вакцинації населення від коронавірусної хвороби (COVID-19); здійснювати координацію роботи щодо отримання безкоштовних ліків по пільговим рецептам для пацієнтів хворих на цукровий та нецукровий діабет, онкологічні захворювання, дітей з вадами мозку та епілепсії, хворих на дитячий церебральний параліч, людей з психічними розладами, хворобою Паркінсона, інвалідів І та ІІ групи та інших пільгових категорії населення; координувати роботу щодо безоплатного забезпечення медичними виробами та іншими засобами осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та осіб, які мають виражені порушення функцій органів та систем незалежно від встановлення їм інвалідності з метою їх медичної реабілітації; покращення стану здоров’я населення шляхом направлення на оздоровлення пацієнтів в реабілітаційному центрі «Солоний лиман»; підвищенню доступності та якості медичних послуг шляхом інформування населення через соціальні мережі; здійснювати фінансовий контроль по використанню бюджетних коштів лікарнями міста.
За результатом проведеної оцінки ефективності кількість нарахованих балів становить 220,9 (висока ефективність).

Ефективність бюджетної програми «Підвищення кваліфікації депутатів місцевих рад та посадових осіб місцевого самоврядування» є середньою відповідно до шкали аналізу ефективності бюджетних програм.
Завданням бюджетної програми є удосконалення та оновлення знань і набуття умінь, навичок у вирішенні правових, економічних, політологічних, управлінських, соціально-гуманітарних та інших питань професійної діяльності посадових осіб органів місцевого самоврядування.
Бюджетні кошти по програмі були направлені на створення належних умов для підвищення кваліфікації посадових осіб місцевого самоврядування.
Відповідно до звіту про виконання паспорта бюджетної програми місцевого бюджету на 2021 рік, касові видатки за 2021 рік по загальному фонду склали 3,0 тис. грн. Виконання касових видатків до планових скали 100%. Дві посадові особи органів місцевого самоврядування пройшли онлайн-навчання за загальною професійною програмою підвищення кваліфікації «Професійна діяльність фахівців з надання публічних послуг в органах місцевого самоврядування», яку викладали викладачі Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» (Україна) та Малопольської школи публічного управління Краківського економічного університету (Польща) в рамках програми Агентства США з міжнародного розвитку «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE).)
Виконання бюджетної програми в 2021 році сприяло: підвищенню кваліфікації посадових осіб відділу охорони здоров»я; удосконаленню та оновленню знань у вирішенні правових, економічних, політологічних, управлінських та інших питань професійної діяльності.
За результатом проведеної оцінки ефективності кількість нарахованих балів становить 200 (середня ефективність).

Загальні касові видатки на виконання бюджетних програм в галузі охорони здоров’я за 2021 рік по загальному фонду та бюджету розвитку склали 51 651,4 тис. грн., з них на заходи міських програм «Здоров’я павлоградців на 2020-2022 роки» та «Захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в м. Павлоград на 2018-2021 роки» спрямовано 46 702,1 тис. грн. Виділені бюджетні кошти були направлені на утримання 3 спеціалізованих лікарень та 9 амбулаторій загальної практики сімейної медицини, а саме: на оплату праці – 17,6 % від загальної суми використаних коштів, на придбання медикаментів – 6 %, на харчування – 0,6 %, на оплату комунальних послуг – 35,3 %, відшкодування вартості лікарських засобів для пільгової категорії громадян та пільгове зубопротезування за рахунок міського бюджету – 4,1 %, державна програма по відшкодуванню вартості інсуліну – 9,6 %, бюджет розвитку (придбання обладнання, капітальні ремонти) – 13,4 %, інші видатки (виплата пільгових пенсій, проведення поточних ремонтів, технічне обслуговування комп’ютерного томографу тощо) – 13,6 %. Порівняно з минулим роком видатки зменшилися на 53 832 тис. грн. або на 51 % в зв’язку з переходом на фінансування через Національну службу здоров’я за договорами про медичне обслуговування населення за Програмою медичних гарантій.
У 2021 році лікарнями м. Павлоград були підписали договори з Національною службою здоров’я на надання наступних медичних послуг:
— первинна медична допомога;
— хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах;
— стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій;
— медична допомога при гострому мозковому інсульті в стаціонарних умовах;
— медична допомога при пологах; медична допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах (профілактика, спостереження, діагностика, лікування та медична реабілітація);
— стоматологічна медична допомога в амбулаторних умовах;
— ведення вагітності в амбулаторних умовах;
— мамографія;
— гістероскопія;
— езофагогастродуоденоскопія;
— колоноскопія;
— цистоскопія;
— бронхоскопія;
— лікування пацієнтів методом гемодіалізу в амбулаторних умовах;
— стаціонарна психіатрична допомога;
— діагностика, лікування та супровід осіб із ВІЛ (та підозрою на ВІЛ);
— стаціонарна паліативна медична допомога дорослим та дітям;
— медична реабілітація немовлят, які народилися передчасно та/або хворими, протягом перших трьох років життя;
— медична реабілітація дорослих та дітей від трьох років з ураженням опорно-рухового апарату;
— медична реабілітація дорослих та дітей від трьох років з ураженням нервової системи;
— психіатрична допомога, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами;
— стаціонарна допомога пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19;
— вакцинація від гострої респіраторної хвороби COVID-19.
У 2021 році чотири лікарні міста отримали фінансування від НСЗУ на загальну суму 361 428,5 тис. грн., з них на первинну медичну допомогу 65 261,1 тис. грн., на вторинну спеціалізовану медичну допомогу – 296 167,4 тис. грн.
Штатна чисельність працівників закладів охорони здоров’я м. Павлограда станом на 31.12.2021 року склала 1629 шт. од., кількість фактично зайнятих ставок – 1460,25 шт. од., фактична середньомісячна заробітна плата в Центрі первинної медичної допомоги склала 12189 грн., в лікарнях вторинного рівня надання медичної допомоги –13713 грн.
За рахунок міського бюджету утримувалися лікарі-інтерни третього року навчання – 11 шт. од. (до 01.08.2021), патологоанатомічне відділення — 14,75 шт. од., відділення медичної допомоги підліткам та молоді — 2 шт. од., відділення по залученню до медичної комісії при військовому комісаріаті – 10,0 шт. од., інші – 34,0 шт. од. Фактична середньомісячна заробітна плата за рахунок коштів міського бюджету склала 8281 грн.
Первинну медичну допомогу дорослому та дитячому населенню надає КНП «ЦПМСД м. Павлограда». До складу Центру входить 9 амбулаторій ЗПСМ. Станом на 01.01.2022 обрали свого лікаря первинної медичної допомоги та підписали декларації 94624 мешканців міста, що становить 91,8 % від загальної кількості наявного населення (згідно даних державної статистики, наявне населення м. Павлограда станом на 01.01.2021 становить 103073 осіб).
Станом на 31.12.2021 року в м. Павлоград повністю вакциновано двома дозами від COVID-19 37926 пацієнтів, які уклали декларації з лікарями первинної медичної допомоги, що становить 46,5 % від загальної кількості пацієнтів у віці від 12 років і більше, які уклали декларації з сімейними лікарями ЦПМСД.
За 12 місяців 2021 року в рамках державної програми «Доступні ліки» лікарями первинної та вторинної медичної допомоги було виписано 63494 рецепта, з них: хворим на серцево-судинні захворювання – 43540 рецептів, на цукровий діабет ІІ типу – 10077 рецептів, профілактика інфарктів та інсультів – 5714 рецептів, на бронхіальну астму – 1353 рецепта, на ревматичні хвороби – 1 рецепт, хворим на діабет (інсулінозалежний) – 2606 рецептів, на нецукровий діабет – 11 рецептів, хворим з психічними розладами та епілепсією – 192 рецепта.
Безкоштовна вторинна спеціалізована медична допомога мешканцям міста надається за електронними направленнями лікарів та пацієнтам, що потребують невідкладної медичної допомоги. За 2021 рік лікарями міста Павлограда виписано 570612 електронних направлень на різні види медичних послуг, з них лікарями первинної медичної допомоги – 124720.
Вторинна медична допомога пацієнтам надавалась у клініко-діагностичних відділеннях в обсязі 432358 відвідувань до лікарів, з них 55650 до лікарів стоматологів. Фактичні витрати на медикаменти за рахунок державного бюджету (НЗСУ) на 1 лікарське відвідування склали 4,1 грн. (в порівнянні з минулим роком збільшилося на 72%), стоматологічного відвідування – 5 грн. (збільшення майже на 20%).
В стаціонарних відділеннях лікарень на 370 ліжках пацієнтами проведено 123836 ліжко/днів, з них на реанімаційних ліжках – 5731 ліжко/дня. В денних стаціонарах на 80 ліжках проведено 24374 ліжко/дня. Фактичні витрати на медикаменти на 1 ліжко – день лікування пацієнтів в стаціонарі за рахунок державного бюджету (НЗСУ) склали: звичайні ліжка – 68 грн. (в порівнянні з минулим роком збільшилося на 100%) , реанімаційні ліжка – 463 грн. (збільшення на 88%). Витрати на харчування пацієнтів на 1 ліжко – день за рахунок державного бюджету (НЗСУ) склали: звичайні ліжка – 12 грн. (в порівнянні з минулим роком збільшилося на 33%).
В клініко-діагностичних відділеннях лікувальних закладів було проведено 1149049 діагностичних досліджень та патоло-гістологічних — 27981. Фактичні витрати за рахунок державного бюджету (НЗСУ) на одне дослідження склали 4,3 грн. (в порівнянні з минулим роком збільшилося на 79%), на патоло-гістологічні дослідження рахунок міського бюджету та міжбюджетних трансфертів – 14 грн. (збільшення на 240%).
У 2021 році лікарями КНП «Павлоградський пологовий будинок» проведено 3742 ультразвукових досліджень, прийнято 1193 пологів та проведено 1670 операцій у стаціонарі. Кількість новонароджених дітей — 1207, у порівнянні з 2020 роком зменшилась на 50 малюків.
В багатопрофільних лікарнях у стаціонарах проведено 2582 операцій (у порівнянні з минулим роком збільшення на 14%), з них в КНП «Павлоградська лікарня інтенсивного лікування» — 2306 операції, в КНП «Павлоградська міська лікарня №1» — 276. У КНП «Павлоградська лікарня інтенсивного лікування» отримують замісну ниркову терапію методом гемодіалізу 32 пацієнта з хронічною нирковою недостатністю та проведено 4696 процедур.
Показник летальності в стаціонарних відділеннях лікарень в порівнянні з попереднім роком збільшився: у 2021 році – 5,05%, проти 3,6% у 2020 році. Дане зростання обумовлено збільшенням смертності внаслідок ускладнень після гострої респіраторної хвороби COVID-19.
Система фінансування медичної галузі через Національну службу здоров’я України діє уже другий рік поспіль і дає свої результати: лікарні стали отримувати більше коштів за виконану роботу і стають більше орієнтованими на потреби пацієнта. А пацієнти отримують чіткий перелік безоплатних медичних послуг та фінансові гарантії від держави. Тепер заклад охорони здоров’я спрямовує всі зусилля на створення належних умов діагностики та лікування людей за Програмою медичних гарантій, а за місцевим самоврядуванням, як власником закладів, залишається утримання, оплата комунальних послуг, інші поточні видатки та відповідальність за розвиток лікарні — як гарантія якісних медичних послуг для мешканців.
Відповідно бюджетні кошти Павлоградської територіальної громади по бюджетним програмам КПКВК 0712010, 0712030, 0712111, 0712144, 0712152, 0717130, 0717322, 0717363 були направлені на створення умов для надання населенню належної стаціонарної та консультативно-діагностичної медичної допомоги у багатопрофільних лікарнях, оновлення матеріально-технічної бази, на фінансову підтримку, проведення капітальних ремонтів об’єктів охорони здоров’я, забезпечення потреб населення у первинній медичній допомозі та створення комфортних умов перебування в амбулаторіях загальної практики сімейної медицини, забезпечення лікарськими засобами, виробами медичного призначення, продуктовими наборами окремих груп населення за певними категоріями захворювань.

Ефективність бюджетної програми «Багатопрофільна стаціонарна медична допомога населенню» є середньою відповідно до шкали аналізу ефективності бюджетних програм.
Завданням бюджетної програми є забезпечення надання населенню амбулаторно-поліклінічної та стаціонарної медичної допомоги та оновлення матеріально-технічної бази підприємств охорони здоров’я.
За бюджетною програмою «Багатопрофільна стаціонарна медична допомога населенню» фінансування отримували дві багатопрофільні лікарні: КНП «Павлоградська міська лікарня №1″(далі ПМЛ №1) та КНП «Павлоградська лікарня інтенсивного лікування» (далі ПЛІЛ). Лікарні надають амбулаторно-поліклінічну та стаціонарну медичну допомогу, розраховані на 305 ліжок ( ПМЛ №1 — 120 ліжок, ПЛІЛ — 185 ліжок). Відповідно до звіту про виконання паспорта бюджетної програми місцевого бюджету на 2021 рік, касові видатки по загальному фонду склали 24 712,2 тис. грн. та по спеціальному фонду 100 тис. грн.
Виконання касових видатків по загальному фонду до планових за 2021 рік скали 91,6 %. Бюджетні кошти освоєні майже в повному обсязі. Відхилення по загальному фонду виникло по видаткам: «Оплата праці і нарахування на заробітну плату» економія виникла за рахунок довготривалого лікарняного; «Оплата комунальних послуг та енергоносіїв» — були вжиті заходи з енергозбереження та зменшення споживання комунальних послуг, що дало змогу отримати економію; «Виплата пенсій і допомоги» – за рахунок зменшення кількості отримувачів пільгової пенсії ; «Інші виплати населенню» — у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), в Україні були встановлені деякі обмеження та пацієнти не мали змоги зверталися до лікарів за отриманням пільгового рецепту, що призвело до не освоєння планових призначень.
Відхилення по спеціальному фонду по видаткам «Придбання обладнання і предметів довгострокового користування» по КНП «Павлоградська лікарня інтенсивного лікування» не освоєна субвенція у розмірі 2 350,0 тис. грн. на придбання ємності для стиснених або скраплених газів у комплекті з атмосферним випарником із монтажем, яка виділена розпорядженням голови обласної ради від 19.11.2021 № 473-р «Про внесення змін до рішення обласної ради від 23 грудня 2020 року № 11-3/VII «Про обласний бюджет на 2021 рік» . Провести процедуру закупівель, доставити до лікарні ємність та виконати роботи з монтажу в стислі терміни (протягом грудня) було не можливим. Роботи будуть виконані у 2022 році.
Виділені бюджетні кошти по бюджетній програмі дозволили: створити комфортні умови перебування в стаціонарних відділеннях та денному стаціонарі для 18580 пацієнтів (в ПМЛ №1 проліковано 5522 пацієнта, в ПЛІЛ — 13058 пацієнтів), забезпечити 2660 працівників бюджетних закладів (у тому числі освіти) безоплатними профілактичними оглядами; забезпечити молочними сумішами 18 дітей, народжених від ВІЛ-інфікованих жінок; забезпечити безоплатним зубопротезуванням 159 осіб пільгової категорії населення; виписати 1008 пільгових рецептів хворим з психічними розладами та відшкодувати вартість ліків аптекам; забезпечити населення імунобіологічними препаратами для лікування правця та сказу на суму 83,9 тис. грн. грн.; утримувати за рахунок фінансової підтримки патологоанатомічне відділення ПЛІЛ в кількості 14,75 штатних одиниць (проведено 1033 розтинів, патолого-гістологічних досліджень — 19174); утримувати за рахунок фінансової підтримки штатну чисельність ПМЛ №1 в кількості 46 шт. од. (військово лікарська комісія, відділення «Клініка дружня до молоді» та клініко-діагностична лабораторія). У Клініці дружньої до молоді були надані медичні послуги із надання психологічної допомоги при станах душевної кризи 2367 особам, з них 1146 чоловікам та 1221 жінці. Для забезпечення заходів спрямованих на боротьбу з гострою респіраторною хворобою COVID-19 використано бюджетні кошти на загальну суму 160 тис. грн. на забезпечення медичного персоналу засобами індивідуального захисту та дезінфікуючими засобами. Була використана фінансова підтримка на оплату комунальних послуг та енергоносіїв, на оплату пільгової пенсії, на проведення поточних ремонтів (завершений ремонт в дитячому відділенні ПМЛ №1, розпочати роботи в приміщені для розміщення консультативно-діагностичного відділення ПМЛ №1 по вул. Шевченко) тощо. За рахунок міжбюджетних трансфертів для ПЛІЛ були закуплені меблі та устаткування для відремонтованого реанімаційного відділення на загальну суму 178 тис. грн.. Для ПМЛ №1 за рахунок бюджету розвитку придбані три концентратори на суму 100 тис. грн. На виконання заходів програми «Захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в м. Павлоград» було використано 232,8 тис. грн. (протипожежні заходи в ПМЛ №1).
Виконання бюджетної програми в 2021 році сприяло: покращенню медичних послуг з надання населенню амбулаторно-поліклінічної та стаціонарної медичної допомоги; забезпеченню життєвонеобхідним харчуванням та покращенням якості життя дітей, які народилися від ВІЛ інфікованих жінок; можливості забезпечення киснем пацієнтів з кисневою недостатністю; забезпеченню лікарськими засобами та виробами медичного призначення окремих груп населення за певними категоріями захворювань; забезпеченню безперервної роботи комп’ютерного томографу в лікарні інтенсивного лікування за рахунок проведення щорічного технічного обслуговування; наданню медичних послуг понад обсяг, передбачений програмою державних гарантій медичного обслуговування населення (гістологічні дослідження, розтини, профілактичні огляди для працівників бюджетних закладів, огляди військовою лікарською комісією кандидатів на військову службу та військовозобов’язаних, психологічна допомога при станах душевної кризи в Клініці дружня до молоді); покращенню якості життя пацієнтам пільгової категорії населення за рахунок забезпечення безоплатним зубопротезуванням; завершенню ремонтних робіт в дитячому відділенні ПМЛ №1; покращенню умов перебування пацієнтів в багатопрофільних лікарнях міста; виконанню протипожежних заходів в ПМЛ №1.
За результатом проведеної оцінки ефективності кількість нарахованих балів по бюджетній програмі становить 201,4 (середня ефективність).

Ефективність бюджетної програми «Лікарсько-акушерська допомога вагітним, породіллям та новонародженим» є високою відповідно до шкали аналізу ефективності бюджетних програм.
Завданням бюджетної програми є забезпечення надання населенню амбулаторно-поліклінічної та стаціонарної медичної допомоги та оновлення матеріально-технічної бази підприємств охорони здоров’я.
За бюджетною програмою «Лікарсько-акушерська допомога вагітним, породіллям та новонародженим» фінансування отримувало КНП «Павлоградський пологовий будинок». Лікарня надає амбулаторно-поліклінічну та стаціонарну медичну допомогу, розрахована на 65 ліжок. У 2021 році народилося 1207 немовлят, з них дівчат 614, хлопчиків 593. Відповідно до звіту про виконання паспорта бюджетної програми місцевого бюджету на 2021 рік, касові видатки по загальному фонду склали 5 256,9 тис. грн. Виконання касових видатків до планових за 2021 рік скали 86,2%. Бюджетні кошти освоєні майже в повному обсязі. Відхилення по загальному фонду виникло по видаткам «Оплата комунальних послуг та енергоносіїв» (81,8%) за рахунок вжитих заходів з енергозбереження та зменшення споживання комунальних послуг.
Виділені бюджетні кошти по бюджетній програмі дозволили: створити комфортні умови перебування в стаціонарних відділеннях та денному стаціонарі для 3279 жінок; здійснити оплату праці лікаря-інтерна третього року навчання, за рахунок фінансової підтримки здійснювати оплату комунальних послуг та енергоносіїв, проведення поточних ремонтів (проведені роботи в приміщенні для переведення гінекологічного відділення з блоку Б в блок В), придбати за рахунок міжбюджетних трансфертів датчик кардіологічний до апарату УЗД і тонометр на загальну суму 127,9 тис. грн. На виконання заходів програми «Захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в м. Павлоград» було використано 18,0 тис. грн. (протипожежні заходи).
Виконання бюджетної програми в 2021 році сприяло: покращенню медичних послуг з надання населенню амбулаторно-поліклінічної та стаціонарної медичної допомоги; можливості діагностувати вади розвитку серцево-судинної системи у новонароджених; надавати своєчасну кваліфіковану медичну допомогу немовлятам та скеровувати їх на хірургічну корекцію, запобігати випадкам неонатальної смертності від керованих причин та знижувати ускладнення; покращенню умов перебування пацієнтів в пологовому будинку; вжиттю протипожежних заходів.
За результатом проведеної оцінки ефективності кількість нарахованих балів по бюджетній програмі становить 236,5 (висока ефективність).

Ефективність бюджетної програми «Первинна медична допомога населенню, що надається центрами первинної медичної (медико-санітарної) допомоги» є високою відповідно до шкали аналізу ефективності бюджетних програм.
Завданням бюджетної програми є забезпечення надання населенню первинної медичної допомоги за місцем проживання (перебування)
За бюджетною програмою «Первинна медична допомога населенню, що надається центрами первинної медичної (медико-санітарної) допомоги» фінансування отримувало КНП «ЦПМСД м. Павлограда». Станом на 01.01.2022р. з лікарями первинної медичної допомоги укладено декларацій з населенням в кількості 94624 осіб, з них чоловічої статі 42360 осіб, жіночої — 52264 особи, що становить 91,8 % від наявного населення міста (на 01.01.2021р. — 103073 осіб). Відповідно до звіту про виконання паспорта бюджетної програми місцевого бюджету на 2021 рік, касові видатки по загальному фонду склали 9 675,8 тис. грн. Виконання касових видатків до планових за 2021 рік становлять 89,5 %. Бюджетні кошти освоєні майже в повному обсязі. Відхилення по загальному фонду виникло по видаткам: «Оплата праці і нарахування на заробітну плату» ( 87%) економія виникла за рахунок виплати за фактично відпрацьований час стимулюючої доплати медичним працівникам, пов’язаної з COVID-19; «Оплата комунальних послуг та енергоносіїв» (81,3%) були вжиті заходи з енергозбереження та зменшення споживання комунальних послуг, що дало змогу отримати економію; «Інші виплати населенню» (95,7%) — у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), в Україні були встановлені деякі обмеження та пацієнти не зверталися до лікарів за отриманням пільгового рецепту, що призвело до не освоєння планових призначень.
Виділені бюджетні кошти по бюджетній програмі дозволили КНП «ЦПМСД м. Павлограда»: придбати 10530 доз туберкуліну та провести туберкулінодіагностику 10648 дітям; забезпечити лікувальною сумішшю Comida в кількості 57 банок одну дитину хвору на фенілкетонурію; забезпечити 131 пацієнта пільгової категорії калоприймачами в кількості 4835, слуховими апаратами — 2 одиниці, підгузками — 34530 одиниць, сечоприймачами 3400 одиниць та урологічними прокладками — 300 одиниць. Для надання паліативної допомоги було закуплено знеболювальні препарати та розхідні матеріали на загальну суму 412,0 тис. грн. Відповідно до постанови КМУ від 17.08.1998 р. № 1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань» лікарями ЦПМСД виписано 2771 рецептів на лікарські засоби для пільгової категорії населення на загальну суму 1 358,8 тис. грн. Для забезпечення заходів спрямованих на боротьбу з гострою респіраторною хворобою COVID-19 використано бюджетні кошти на загальну суму 1 505,8 тис. грн. на стимулюючу доплату до заробітної плати медичним працівника, на забезпечення медичного персоналу засобами індивідуального захисту, експрес тестами та дезінфікуючими засобами. На поточне утримання та на фінансову підтримку ЦПМСД було використано бюджетних коштів по міській програмі на загальну суму 4 940,0 тис. грн. , які були направлені на оплату комунальних послуг та енергоносіїв, на оплату пільгової пенсії, на проведення поточних ремонтів (ремонт амбулаторії №8) тощо.
Виконання бюджетної програми в 2021 році сприяло: покращенню медичних послуг з надання первинної медичної допомоги для пацієнтів; забезпеченню життєвонеобхідним харчуванням та покращенням якості життя дитини хворої на фенілкетанурію; проведенню туберкулінодіагностики серед дитячого населення; забезпеченню лікарськими засобами та виробами медичного призначення окремих груп населення за певними категоріями захворювань; покращенню умов перебування пацієнтів в амбулаторіях КНП «ЦПМСД м. Павлограда».
За результатом проведеної оцінки ефективності кількість нарахованих балів по бюджетній програмі становить 228,3 (висока ефективність).

Ефективність бюджетної програми «Централізовані заходи з лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет» є високою відповідно до шкали аналізу ефективності бюджетних програм.
Завданням бюджетної програми є забезпечення відшкодування вартості препаратів інсуліну хворим на цукровий та нецукровий діабет за рахунок субвенції з державного бюджету.
Бюджетні кошти по програмі були направлені на відшкодування аптечним закладам міста вартості на препарати інсуліну для лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет по затвердженим референтним цінам.
За бюджетною програмою «Централізовані заходи з лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет» в 2021 році кошти освоєні у повному обсязі. Протягом дев’яти місяців 2021 року було виписано рецептів та відшкодовано аптечним закладам вартість препаратів інсуліну хворим на цукровий та нецукровий діабет на загальну суму 4 949,3 тис. грн. за рахунок субвенції з державного бюджету. Кількість хворих, які отримали ліки 814 осіб, з них діти та підлітки — 35 осіб, дорослі — 779 осіб. У 2021 році всі хворі отримували в аптечних закладах міста препарати інсуліну по виписаним лікарем-ендокринологом рецептам. З 01 жовтня 2021 року адміністрування по відшкодуванню вартості препаратів інсуліну хворим на цукровий та нецукровий діабет перейшло у повноваження Національної служби здоров»я України.
Виконання бюджетної програми в 2021 році сприяло: доступності життєвонеобхідних лікарських засобів для пацієнтів хворих на цукровий та нецукровий діабет; дозволило запровадити електронний реєстр пацієнтів, які потребують інсулінотерапії, що дозволило ефективно контролювати кількість пацієнтів інсулінотерапії, а також, який саме інсулін та чому призначається лікарем окремому пацієнту.
За результатом проведеної оцінки ефективності кількість нарахованих балів по бюджетній програмі становить 215 (висока ефективність).

Ефективність бюджетної програми «Інші програми та заходи у сфері охорони здоров’я» є середньою відповідно до шкали аналізу ефективності бюджетних програм.
Завданням бюджетної програми є стимулювання праці кращих працівників галузі охорони здоров’я.
Бюджетні кошти по програмі були направлені на нагородження медичних працівників дипломами, пам’ятними знаками та персональною премією «Кращій медичний працівник року»
За бюджетною програмою «Інші програми та заходи у сфері охорони здоров’я» в 2021 році кошти освоєні майже у повному обсязі. Касові видатки по загальному фонду на виконання програми склали 131,5 тис. грн. (99,5% від планових). До професійного свята «День медичного працівника» у 2021 році започаткований проєкт «Кращий медичний працівник року». Для нагородження кращих медичних працівників була придбана святкова атрибутика: медалі нагородні та футляри до них. За вагомі здобутки та досягнення у своїй роботі, професійну майстерність та сумлінне виконання своїх обов’язків отримали відзнаки та премії у розмірі по 10 тис. гривень десять кращих працівників медичної галузі ( з них 8 жінок та 2 чоловіка).
Виконання бюджетної програми в 2021 році сприяло:
За результатом проведеної оцінки ефективності кількість нарахованих балів по бюджетній програмі становить 206 (середня ефективність).

Ефективність бюджетної програми «Здійснення заходів із землеустрою» є середньою відповідно до шкали аналізу ефективності бюджетних програм.
Завданням бюджетної програми є розроблення проекту по відводу земельної ділянки під будівництво амбулаторії ЗПСМ №9 по вул. Героїв України.
Бюджетні кошти по програмі були направлені на виготовлення технічних документацій із землеустрою.
За бюджетною програмою «Здійснення заходів із землеустрою» в 2021 році кошти освоєні у повному обсязі. Касові видатки по загальному фонду на виконання програми склали 32,5 тис. грн. З метою будівництва амбулаторії ЗПСМ № 9 був виготовлений та затверджений Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у постійне користування на загальну суму 32,5 тис. грн. за адресою: м. Павлоград, вул. Героїв України, 13.
Виконання бюджетної програми в 2021 році сприяло: отриманню КНП «ЦПМСД м. Павлограда» права на постійне користування земельною ділянкою під будівництво амбулаторії ЗПМС № 9.
За результатом проведеної оцінки ефективності кількість нарахованих балів по бюджетній програмі становить 206 (середня ефективність).

Ефективність бюджетної програми «Будівництво медичних установ та закладів» є високою відповідно до шкали аналізу ефективності бюджетних програм.
Завданням бюджетної програми є забезпечення капітального ремонту об’єктів охорони здоров’я
Бюджетні кошти по програмі були направлені на виготовлення проектно-кошторисна документації та капітальний ремонт трьох об’єктів.
За бюджетною програмою «Будівництво медичних установ та закладів» в 2021 році фінансування отримали КНП «ЦПМСД м. Павлограда», КНП «Павлоградська лікарня інтенсивного лікування». Відповідно до звіту про виконання паспорта бюджетної програми місцевого бюджету на 2021 рік, касові видатки по спеціальному фонду склали 2 879,5 тис. грн. Виконання касових видатків до планових за 2021 рік скали 42 %. Відхилення у сумі 3 951,4 тис. грн. виникло по наступним об’єктам:
— «Капітальний ремонт мережі теплопостачання з встановленням індивідуального електричного опалення по вул. Нова, 1а, амбулаторії №7,8 КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги м.Павлограда» отримана економії бюджетних коштів на суму 1,4 тис. грн. за рахунок проведення закупівель через електронну систему ProZorro;
— «Капітальний ремонт приміщень 2-го поверху будівлі амбулаторії ЗПСМ № 8 КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги м.Павлограда…» не освоєні бюджетні кошти на суму 450,0тис.грн. з наступних причин. Двічі не відбулися торги в електронній системі ProZorro у зв’язку поданням скарг від учасників про порушенням законодавства у сфері публічних закупівель та довготривалим розглядом цих скарг. Рішенням антимонопольного комітету №28429-р/пк-пз від 28.12.2021 року було відмовлено у задоволені останньої скарги, тому, у зв’язку з закінченням бюджетного 2021 року, договір на виконання робіт з переможцем можливо укласти тільки у 2022 році;
— «Реконструкція системи забезпеченням киснем КНП «Павлоградська лікарня інтенсивного лікування» ПМР з прокладанням киснепроводів в головному корпусі стаціонару БЛОКА А другий, третій, четвертий та п’ятий поверх з улаштуванням площадки під газифікатор…» не освоєні бюджетні кошти на суму 3 500,0 тис. грн. з наступних причин. Рішенням Дніпропетровської обласної ради від 03.12.2021 №150-9/III були внесені зміни в обласний бюджет на 2021 рік та виділена субвенція м. Павлоград у розмірі 3 500,0 тис. грн. Провести процедуру закупівель та виконати роботи в стислі терміни (з 14 грудня по 31 грудня) було не можливим. Роботи будуть виконані у 2022 році.
У 2021 році виготовлено три проектно-кошторисні документації: на капітальний ремонт мережі теплопостачання з встановленням індивідуального електричного опалення в амбулаторіях ЗПСМ № 8 по вул. Нова, 1а — на суму 42,0 тис. грн.; на капітальний ремонт із заміною лікарняного ліфта на 2 зупинки вантажопідйомністю 500кг в відділенні гемодіалізу КНП «Павлоградська лікарня інтенсивного лікування» за адресою: вул. Дніпровська, 541 — на суму 18,0 тис. грн.; на реконструкцію системи забезпечення киснем КНП «Павлоградська лікарня інтенсивного лікування» ПМР з прокладанням киснепроводів в головному корпусі стаціонару БЛОК А другий, третій, четвертий та п’ятий поверхи з улаштуванням площадки під газифікатор — на суму 105,0 тис. грн.
Роботи по двом вищезгаданим об’єктам планується виконати у 2022 році.
У 2021 році проведені роботи по трьом об’єктам: встановлене індивідуальне електричне опалення по вул. Нова, 1а, амбулаторії ЗПСМ №7,8 на суму 298,9 тис. грн., в КНП «Павлоградська лікарня інтенсивного лікування» ПМР проведені роботи з капітального ремонту відділення анестезіології та реанімації з ліжками інтенсивної терапії хірургічного профілю на загальну суму 1 648,2 тис. грн. та реконструкція системи забезпечення киснем з прокладанням киснепроводів в отоларингологічне відділення на суму 767,4 тис. грн.
Виконання бюджетної програми в 2021 році сприяло: виготовленню проектно-кошторисної документації для реалізації трьох проектів з капітального ремонту; забезпеченню киснем пацієнтів отоларингологічного відділення та покращенню медичних послуг для пацієнтів у відділенні анестезіології та реанімації з ліжками інтенсивної терапії хірургічного профілю КНП «Павлоградська лікарня інтенсивного лікування» ПМР; покращенню умов перебування пацієнтів в амбулаторії ЗПСМ №8 та у відділенні анестезіології та реанімації з ліжками інтенсивної терапії хірургічного профілю КНП «Павлоградська лікарня інтенсивного лікування»; зменшенню споживанню теплової енергії.
За результатом проведеної оцінки ефективності кількість нарахованих балів по бюджетній програмі становить 248,5 (висока ефективність).

Ефективність бюджетної програми «Виконання інвестиційних проектів в рамках здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій» є середньою відповідно до шкали аналізу ефективності бюджетних програм.
Завданням бюджетної програми є забезпечення капітального ремонту об’єктів охорони здоров’я.
За бюджетною програмою «Виконання інвестиційних проектів в рамках здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій» в 2021 році фінансування отримали КНП «ЦПМСД м. Павлограда», КНП «Павлоградська лікарня інтенсивного лікування». Відповідно до звіту про виконання паспорта бюджетної програми місцевого бюджету на 2021 рік, касові видатки по спеціальному фонду склали 3 588,3 тис. грн. Виконання касових видатків до планових за 2021 рік скали 99 %. Відхилення по спеціальному фонду на суму 48,1 тис. грн. виникло за рахунок проведення закупівель через електронну систему ProZorro.
По бюджетній програмі реалізовано два об’єкти з капітального ремонту та реконструкції. З метою покращення медичних послуг в КНП «Павлоградська лікарня інтенсивного лікування» проведені роботи з капітального ремонту відділення анестезіології та реанімації з ліжками інтенсивної терапії хірургічного профілю на загальну суму 1 851,5 тис. грн. З метою доступності будівель для маломобільних груп населення міста в будівлі по вул. Соборна, 115, в якій розміщені амбулаторії загальної практики сімейної медицини №1, №2, №3 КНП «ЦПМСД м. Павлограда», проведена реконструкція по заміні ліфта на загальну суму 1 736,8 тис. грн.
Виконання бюджетної програми в 2021 році сприяло: покращенню медичних послуг та умов перебування для пацієнтів у відділенні анестезіології та реанімації з ліжками інтенсивної терапії хірургічного профілю КНП «Павлоградська лікарня інтенсивного лікування»; доступності та безбар’єрності до будівлі амбулаторій ЗПСМ №1-3 КНП «ЦПМСД м. Павлограда» для маломобільних груп населення.
За результатом проведеної оцінки ефективності кількість нарахованих балів по бюджетній програмі становить 201 (середня ефективність).

Проведений аналіз стану виконання результативних показників бюджетних програм у сфері охорона здоров’я за 2021 рік підтверджує те, що бюджетні програми є ефективними та актуальними для подальшої їх реалізації в наступних роках.

Начальник відділу
охорони здоров’я Юлія ДЕЙНЕЖЕНКО

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Афіша Павлоградського драматичного театру жовтень

Останні надходження

  • Оголошення про вакантну посаду
  • Про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 12.06.2024 №781/0/3-24 «Про утворення груп оповіщення на території Павлоградської міської територіальної громади»
  • Оголошено конкурс з визначення проєктів, розроблених міськими громадськими організаціями!
  • Вітання з Днем енергетика
  • Рішення 58сесії VIII скликання
  • У бою за Україну загинув наш земляк Денис ЗУБАНЬ
  • Підведення підсумків співпраці міста з ПРООН та плани на 2025 рік
  • Як запобігти негативного впливу комп’ютера на здоров’я дитини (поради для батьків)
  • Ремонтні роботи по відновленню покрівель будинків тривають
  • Про внесення змін до рішення виконавчого комітету Павлоградської міської ради від 11.01.2023 № 4 «Про формування, облік та надання житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб»
  • Про внесення змін до фінансового плану КНП «Павлоградська міська лікарня №1» Павлоградської міської ради на 2024 рік
  • Вдячність від захисників
  • Рідні загиблих павлоградців отримали нагороди посмертно
  • Відбулася 58-а позачергова сесія депутатів Павлоградської міської ради
  • Про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 11.12.2024 р. №1861/0/3-24 «Про передачу нежитлового приміщення»