Інформація про стан потерпілих
За даними головного управління охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації станом на 9:00 15 травня на стаціонарному лікуванні перебувають 4 потерпілих внаслідок вибухів 27 квітня, в тому числі 1 підліток. 3 потерпілих знаходяться в обласній лікарні ім. Мечникова, 1 — в міській лікарні №6 (м. Дніпропетровськ).
Стан потерпілих: 1 – стан середньої тяжкості, 3 – задовільний стан.
За завданням губернатора Олександра Вілкула всі постраждалі у повній мірі забезпечені необхідною медичною допомогою та вже отримали грошові виплати на свої рахунки.
Сьогодні 15 травня відбудеться урочисте відкриття спортивних змагань «Динаміада-2012», що проходять за підтримки губернатора Олександра Вілкула
15 травня о 18:00 у міському паку ім. Лазаря Глоби за дорученням губернатора Олександра Вілкула його заступник Іван Ступак відкриє комплексні спортивні змагання «Динаміада-2012» серед збірних команд правоохоронних органів, рятувальних та інших спеціальних служб України. «Динаміада — 2012» — це змагання із гирьового спорту, міні-футболу та офіцерського триборства (стрільба, плавання та біг) за програмою комплексних змагань.
«Динаміада» — традиційні спортивні змагання з олімпійських та службово-прикладних видів спорту, що проводить фізкультурно-спортивне товариство «Динамо». У змаганнях беруть участь кращі спортсмени Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства надзвичайних ситуацій України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної митної служби України, Державної податкової служби України, Державної пенітенціарної служби України, Управління Державної охорони України.
«2012 рік визначений Президентом України Віктором Януковичем, як Рік спорту та здорового способу життя. З початку року на Дніпропетровщині пройшло вже більше 30 офіційних спортивних змагань. Сьогодні за підтримки губернатора Олександра Вілкула відкриваються спортивні змагання «Динаміада-2012». Ці змагання покликані підвищувати рівень спортивної майстерності, фізичної загартованості та зміцнення здоров’я військовослужбовців, працівників правоохоронних органів та інших спеціальних служб Украйни. Це змагання де справжні чоловіки демонструють силу, витримку та спортивну підготовку – справжнє свято спорту. Такі спортсмени – гідний приклад для молоді та інших співробітників силових відомств. Бажаю всім учасникам змагань успіху, і нехай переможе найкращий», — сказав заступник голови облдержадміністрації Іван Ступак.
Під час відкриття «Динаміади» на глядачів чекає урочистий марш учасників змагань та святковий концерт.
15.05.2012 18.00 |
Урочисте відкриття змагань (парк ім. Лазаря Глоби) |
16.05.2012 10.00-18.00 |
Змагання з міні-футболу (СК «Мегарон», вул..Щорса, 6) |
16.05.2012 10.00-18.00 |
Змагання з гирьового спорту (СК «Динамо», вул..Щорса, 8) |
16.05.2012 10.00-12.00 |
Змагання зі стрільби кульової (СК «Динамо», вул..Щорса, 8) |
16.05.2012 15.30-16.30 |
Змагання з плавання (офіцерське триборство), (палац водних видів спорту СК «Метеор», вул..Макарова, 27-а) |
17.05.2012 09.30-13.00 |
Змагання з міні-футболу (СК «Мегарон», вул..Щорса, 6) |
17.05.2012 10.00-11.00 |
Забіг на дистанції 3000, 2000, 1000 (офіцерське триборство), (стадіон «Славутич», вул..Фучика,5-б) |
17.05.2012 14.00 |
Урочисте закриття змагань (СК «Динамо», вул..Щорса, 8) |
Довідка:
Спортивне товариство «Динамо» на Дніпропетровщині було створено у квітні 1929 року з метою широкого залучення до занять спортом не тільки спортсменів–одинаків, а й усіх співробітників внутрішніх органів та військ. Через рік після заснування “Динамо” у регіоні розпочалось будівництво стадіону на вулиці Дзержинського. Почали формуватися колективи фізкультури. Вже у 1930 році відбувся зірковий велопробіг Катеринослав – Москва.
У 1929 році динамівська футбольна команда вперше заявила про себе. У 1931 році до Дніпропетровська приїхала команда Робітничого союзу “Германія”, матч закінчився з рахунком 6:1 на користь місцевої команди.
У період Великої Вітчизняної війни спортсмени-динамівці стали на захист країни: відмінні стрільці, борці, лижники та гімнасти вийшли на передній край боротьби з ворогом.
Після закінчення війни перед обласною радою “Динамо” було поставлене завдання – відродити спортивну базу та приступити до підготовки нових спортсменів. Знову почали проводитися змагання, знову динамівці були першими.
У 1986 році розпочато будівництво нової спортивної бази – центру професійної підготовки працівників УМВС, а у 1988 році центр почав функціонувати. Нова споруда включала в себе: тренажерний та ігровий зали, борцівський зал на два килими та 4 стрілецьких тири.
Сьогодні обласна організація “Динамо” налічує 13 колективів фізичної культури, об’єднаних різними видами фізкультурно-оздоровчої роботи, охоплено понад 18 тис осіб. Щорічно проводяться різноманітні спортивно-масові заходи, у тому числі комплексні змагання за програмою “Динаміади”, що включають як олімпійські, так і службово-прикладні види спорту.
Постійно ведеться робота із залучення підростаючого покоління до занять фізичною культурою та спортом за місцем проживання. Прикладом цього є діяльність спортивного клубу “Динамо–Сілейр”, в якому займаються боротьбою, дзюдо, самбо та сумо. Обласна організація надає шефську допомогу відомчому дитячому оздоровчому табору “Дзержинець”, щорічно забезпечуючи дітей спортивним інвентарем та спортивною формою. Щороку у спортивному таборі проходять оздоровлення понад 2000 дітей. Для працівників правоохоронних органів та їх сімей на базі обласної організації функціонують секції з рукопашного бою, карате-кіокушинкай, самбо, бойового самбо.
На базі обласної організації діють курси по підготовці мисливців, на яких щорічно проходять навчання понад 300 осіб.
На першому поверсі спортивного комплексу проведено капітальний ремонт та перенесено експозицію музею динамівської слави Дніпропетровщини, де відображено історію дніпропетровської обласної організації з моменту її створення і до сьогодення.
Для забезпечення врожаю 2012 року за завданням Олександра Вілкула на Дніпропетровщині контролюється науково обґрунтоване використання посівних площ та впроваджуються нові сучасні технології обробітку ґрунту
Для забезпечення врожаю 2012 року на Дніпропетровщині за завданням Олександра Вілкула контролюється науково обґрунтоване використання посівних площ та впроваджуються нові сучасні технології обробітку ґрунту. Про це йшлося під час виїзної наради щодо завершення в області весняно-польових робіт, яку губернатор Олександр Вілкул провів на базі ТОВ «ДАК» у Солонянському районі.
«Завдання влади – разом із сільгоспвиробниками і науковцями забезпечити необхідний обсяг врожаю, що дозволить забезпечити стабільні ціни на хліб і сільськогосподарську продукцію. Для цього на Дніпропетровщині застосовуються необхідні заходи. Зокрема, обласна влада створює умови для розвитку кластеру сільського господарства нашого регіону. А це, перш за все, контроль за дотриманням науково обґрунтованої структури посівних площ і впровадження нових технологій виробництва», – сказав Олександр Вілкул.
Під урожай 2012 року агроформування області посіяли озимі культури на площі 676 тис га. Проте внаслідок складних погодних умов, які спостерігалися протягом кінця літа та осені 2011 року у вигляді посухи та відсутності опадів, сходи були отримані на площі 441 тис га, (66 %), в тому числі зернових колосових – 402 тис га (65 %), ріпаку – 39 тис га (66 %). У зимовий період внаслідок низьких температур з отриманих сходів загинуло ще 34,5 тис га (8 %), у тому числі колосових – 11,8 тис га (3%), ріпаку – 22,7 тис га (58%).
Наразі озимі залишилися на площі 406,5 тис га (60,1 % до посіяних восени 2011 року). У тому числі озимих колосових – 390,2 тис га (68,5 %) та ріпаку – 16,3 тис га (28%). З озимих колосових збереглось озимої пшениці 349,8 тис га (68,5 %), озимого жита – 1,8 тис га (72%), озимого ячменю – 38,6 тис га (37,3%).
З метою надолуження втрачених посівів озимини та покращення показників врожаю 2012 року губернатор Олександр Вілкул поставив завдання у 2012 році збільшити у порівнянні з минулим роком посів площ ярих культур на 14% або на 173 тис га – до 1 млн 411 тис га.
За завданням губернатора наразі посіяно 96,8% або 1 млн 365 тис га ярих культур. У тому числі ранніх зернових та зернобобових – 313,3 тис га (100%), кукурудзи на зерно – 434 (91%), гречки – 6,6 тис га (66%), соняшнику – 457 тис га (100%), картоплі – 49,3 тис га (100%), цукрового буряку – 1,9 тис га (100%), овочів відкритого ґрунту – 29 тис га (88,3%).
Заступник голови облдержадміністрації Олександр Любович доповів Олександру Вілкулу, що роботи з посіву ярих культур будуть завершені завтра 16 травня.
«Головний інструмент, який забезпечить підвищення врожайності і родючості сільськогогосподарських земель нашого регіону, – це дотримання господарствами науково обґрунтованого використання посівних площ та впровадження новітніх технологій обробітку ґрунту. Тож цього року я поставив завдання, аби в структурі посівних площ на Дніпропетровщині зернові культури займали не менше 60%, а посіви соняшника – не більше 23%», – сказав Олександр Вілкул. Це дозволить зменшити виснаження сільськогосподарських ґрунтів і закласти надійну основу під майбутні врожаї в умовах степової кліматичної зони та ймовірних посух.
У ході наради її учасникам були продемонстровані переваги науково обґрунтованої сівозміни на прикладі посівів на ланах ТОВ «ДАК» Солонянського району. Зокрема, були продемонстровані три види посівів озимої пшениці. Перший – це посів на полі, яке минулого року було незасіяне і перебувало під паром. Другий – це посів на полі, яке торік було засіяне горохом. Третє – на полі, яке торік було засіяне соняшником. У результаті біологічні показники пшениці на майбутню врожайність були значно вищі у посівів перших двох видів.
«Тож в рамках розвитку кластеру сільського господарства в агроформуваннях області необхідно збільшувати парові площі, особливо це важливо для тих ґрунтів, на яких вирощується соняшник. Збільшення пару – це один з ефективних методів боротьби з посухами, особливо з посухами у весняний період. Крім того, це дбайливе використання землі, підтримка її родючості. А це згідно з чинним законодавством прямий обов’язок агроформувань, які взяли землю в оренду і повинні дбати про її раціональне використання. Це питання перебуває на моєму особистому контролі», — сказав губернатор.
Також на базі господарства ТОВ «ДАК» було продемонстровано ефективність так званої системи нульового обробітку землі – No-Till (дослівно з англійської «не орати») в кліматичних умовах степової зони Дніпропетровської області.
Ця технологія у розрахунку на один засіяний гектар дозволяє економити понад 40% витрат на пальне. Її суть полягає в тому, що ґрунт не ореться, а поверхня землі вкривається шаром спеціально подрібнених залишків рослин — мульчею. Оскільки верхній шар ґрунту не пошкоджується, то така система землеробства запобігає водній та вітровій ерозії ґрунтів, а також значно краще зберігає воду. Тому в Україні нульовий обробіток застосовується насамперед у посушливих місцевостях степової зони. У світі ця технологія найбільш поширена в Канаді, Бразилії та Аргентині. Вона потребує спеціальної техніки, добрив і дотримання спеціальних технологій. Зокрема посів за нульовим обробітком ґрунту здійснюється за допомогою спеціальних сівалок, які пневматично вводять зерно у ґрунт. Наразі технологію нульового обробітку ґрунту використовують близько третини господарств Дніпропетровщини.
Олександр Вілкул провів двосторонню зустріч з Міністром ділового та економічного розвитку штату Меріленд (США) Джоном Макдонаугхом
Голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул провів двосторонню зустріч з Міністром ділового та економічного розвитку штату Меріленд (США) Джоном Макдонаугхом. Під час зустрічі сторони обговорили перспективи співробітництва Дніпропетровщини та штату Меріленд в інвестиційній, економічній, гуманітарній та екологічній сферах.
Олександр Вілкул ознайомив Джона Макдонаугха з економічним та інвестиційним потенціалом Дніпропетровського регіону. Насамперед з інвестиційними проектами, які розроблені Дніпропетровським регіональним інвестиційним агентством.
Губернатор зазначив, що обласна влада Дніпропетровщини вибудовує системні відносини зі США. За останні півроку пройшла низка зустрічей із повноважними представниками країни та штатів. У вересні 2011 року делегація Дніпропетровської області відвідала штат Вашингтон та провела двосторонню зустріч з керівництвом штату. У березні цього року Дніпропетровська область зробила свою презентацію в Американській торговельній палаті, у квітні Дніпропетровщину втретє з робочою поїздкою відвідав Надзвичайний та Повноважний Посол США Джон Теффт, який високо оцінив інвестиційні пропозиції регіону. Зустріч з Міністром ділового та економічного розвитку штату Меріленд США – це черговий крок до зміцнення партнерських відносин Дніпропетровщини та Сполучених Штатів Америки.
«США — надійний партнер Дніпропетровщини. За підсумками минулого року зовнішньоторговельний оборот товарами області зі США збільшився на 42% в порівнянні з 2010 роком і склав майже 1 млрд доларів. Ми налаштовані на подальше розширення і зміцнення наших економічних взаємин. Дніпропетровщина відкрита для американських інвестицій в проекти розвитку регіону. Для цього в області створені всі необхідні умови», — сказав Олександр Вілкул.
У 2011 році на Дніпропетровську область припало 20,4% загального товарообігу України зі США. Наразі в регіоні працює 79 підприємств з американськими інвестиціями.
Співробітництво Дніпропетровщини та США охоплює майже всі важливі сфери життєдіяльності. Це стосується освіти й науки, охорони здоров’я, екологічної безпеки тощо. Розширюючи можливості міжнародного співробітництва Дніпропетровської області, в березні цього року в Києві спільно з Американською Торговельною Палатою відбулася презентація соціально-економічного та інвестиційного потенціалу Дніпропетровщини для представників міжнародного ділового співтовариства і дипломатичного корпусу. У ході презентації, яку провів губернатор Олександр Вілкул, були представлені переваги регіону щодо пошуку, супроводу і реалізації інвестиційних проектів Дніпропетровського інвестагентства і Торгово-промислової палати області. Крім того, був представлений ряд перспективних інвестиційних проектів у сферах будівництва, сільського господарства, транспортної логістики.
Одним з важливих напрямків системних перетворень, які сьогодні проходять на Дніпропетровщині в рамках Програми реформ Президента України Віктора Федоровича Януковича і Комплексної стратегії розвитку регіону, є широке впровадження кращих світових практик електронного врядування, яке покликане забезпечити прозорість діяльності влади. За рівнем е-врядування наразі Дніпропетровщина перебуває на рівні багатьох країн Східної Європи. Аби вивести електронне врядування в регіоні на рівень країн Західної Європи та США в області з ініціативи Олександра Вілкула розроблено проект «Електронний регіон». Він включає в себе понад 50 адресних підпроектів за вісьмома головними напрямами, що охоплюють усі сфери життєдіяльності – від системи охорони здоров’я до екологічної безпеки. Цей проект обласна влада реалізує разом з американською всесвітньовідомою корпорацією «Майкрософт» в рамках Меморандуму, підписаного 31 серпня 2011 року. Зокрема, у вересні минулого року делегація Дніпропетровської області на чолі з головою обласної ради Євгеном Удодом відвідала штат Вашингтон. Мета поїздки – налагодити співпрацю в сфері впровадження ІТ-технологій. Делегація відвідала головний офіс корпорації Майкрософт. Також у рамках візиту було проведено двосторонні зустрічі з керівництвом штату Вашингтон для налагодження співпраці у сферах торгівлі, інвестицій та освіти.
У квітні цього року губернатор Олександр Вілкул зустрівся з Надзвичайним та Повноважним Послом США Джоном Теффтом, який відвідав Дніпропетровську область в рамках Днів Америки у Дніпропетровську. Під час зустрічі сторони обговорили перспективи співробітництва Дніпропетровщини та США в інвестиційній, економічній, гуманітарній та екологічній сферах.
Дніпропетровщина ефективно співпрацює з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Зокрема, щодо впровадження в області проектів енергозберігаючих технологій та проектів у сфері охорони здоров’я – з імплементації технологій перинатальної допомоги, з профілактики ВІЛ-СНІД, по боротьбі з туберкульозом та інші.
«Штат Меріленд відрізняється високим рівнем розвитку сфери високих технологій, біотехнологій, інформаційних технологій і дуже високим рівнем розвитку в цілому. На території нашого штату знаходиться велика кількість навчальних закладів, наприклад, Мерілендський університет Джона Хопкінса у місті Балтімор.
Ваш регіон відрізняється високим рівнем розвитку навчальних закладів, високим рівнем розвитку аерокосмічної галузі. Це дає перспективи для подальшої співпраці та розвитку відносин між нашими регіонами. В Дніпропетровській області створено дуже хороший клімат для інвесторів. І влада приділяє велику увагу тому, щоб цей процес проходив в рамках законності. Я думаю, що для нас немає кращого партнера в Україні ніж Ваш регіон», — зазначив Міністр ділового та економічного розвитку штату Меріленд Джон Макдонаугх.
Обговорюючи конкретні кроки реалізації співробітництва, Джон Макдонаугх повідомив: «Першим нашим кроком після повернення в Меріленд стане ознайомлення зацікавлених ділових кіл з інформацією про Дніпропетровську область. З бізнес-кіл, які виявлять зацікавленість буде сформована ділова делегація, яка відвідає ваш регіон для більш детального ознайомлення. Крім того, при Мерілендському університеті є бізнес-школа, і тут діють спеціальні навчальні програми. І в цьому напрямку теж можливі перші кроки щодо співпраці».
Дотримання правил поведінки на воді – запорука збереження власного життя
Основні причини загибелі людей на воді – порушення елементарних правил поведінки, купання у нетверезому стані, купання у не відведених для цього місцях, запливання на далекі дистанції, залишення дітей без нагляду дорослих.
45% трагедій на воді стаються через нехтування відпочиваючими правил поведінки у місцях купання, 15% — через особисту необережність та стільки ж – через вживання спиртних напоїв. Кількість загиблих на воді посідає в Україні третє місце після дорожньо-транспортних пригод та пожеж.
Управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Дніпропетровської облдержадміністрації нагадує про основні правила поведінки на воді:
● Купання в заборонених місцях небезпечне для життя;
● Користуйтеся пляжами та місцями спеціально відведеними для купання;
● Не заходьте у воду глибоко, якщо не вмієте плавати;
● На незнайомому водоймищі передусім необхідно перевірити дно;
● Діти повинні купатися у водоймищах під наглядом дорослих, навіть якщо вміють плавати;
● Діти повинні кататися на човнах, катерах, катамаранах, скутерах тільки під наглядом дорослих;
● Не пірнайте в незнайомому місці з плотів, човнів, пристаней, дерев тощо;
● Не зловживайте тривалим перебуванням у воді;
● Не допускайте пустощів у воді, які пов’язані з обмеженням руху ніг та рук;
● Остерігайтеся моторних човнів, катерів, скутерів, які пропливають поблизу, не відпливайте далеко від берега;
● У випадку будь-яких складнощів, не соромтесь, а голосно кличте на допомогу;
● Якщо погано плаваєте, користуйтеся рятувальними засобами – надувними жилетами, колами.
Пам’ятайте! Дотримання правил поведінки на воді – запорука збереження власного життя
За інформацією Управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Дніпропетровської ОДА