Офіційний сайт Павлоградської міської ради

Лист міському голові

Март 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Фев    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Корисна інформація

Про порядок розміщення пересувних тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста Павлоград

Июль 11th, 2013 Архітектура Вывести на печать

Необхідність оптимального врегулювання питання розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності існує протягом тривалого часу. Особливо гострою проблемою є врегулювання питання щодо порядку надання дозволу на розміщення пересувних тимчасових споруд з надання послуг у сфері розваг та здійснення сезонної торгівлі.
Вирішення окресленої проблеми неможливе за допомогою ринкових механізмів, та потребує правового врегулювання органами місцевого самоврядування з метою реалізації прав підприємців на ведення господарської діяльності. Ціллю державного регулювання є забезпечення використання території міста з безумовним дотриманням правил благоустрою підприємцями при розміщенні тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності та врегулювання земельних відносин.
Для визначення чіткого механізму розміщення пересувних тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста Павлоград рішенням Павлоградської міської ради від 19.06.2013 року № 937-35/VI затверджено Порядок розміщення пересувних тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності в місті Павлоград.
Даний порядок регулює організаційно-правові відносини, які пов’язані з отриманням замовником дозволу на розміщення пересувних тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності.

ПОРЯДОК
розміщення пересувних тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності в місті Павлоград

1. Загальні положення
1.1. Порядок розміщення пересувних тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності в місті Павлоград (далі Порядок) визначає механізм розміщення пересувних тимчасових споруд відповідно ст.28 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”, Закону України «Про благоустрій населених пунктів», Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 року № 244 “Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності”, Правил благоустрою території міста Павлоград, Постанови Кабінету Міністрів України від 30.03.1994 року №198 “Про затвердження Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони”.
1.2. Порядок поширюється на всі підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та відомчої належності, а також фізичних осіб-підприємців, які мають намір розміщення пересувних тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста.
1.3. Порядок не поширюється на розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на землях з особливим режимом використання та на розміщення стаціонарних тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності.
1.4. Розміщення тимчасових споруд на території ринку як торговельного об’єкта визначається планувальною документацією цього ринку або проектною документацією його споруди.
1.5. Розміщення стаціонарних тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється відповідно до вимог Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 року № 244 «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності».
1.6. Розміщення пересувних тимчасових споруд під час проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів на строк проведення таких заходів, розміщення пересувних тимчасових споруд для здійснення сезонної торгівлі та надання послуг у сфері розваг та відпочинку здійснюється на підставі рішення виконавчого комітету Павлоградської міської ради.
1.7. При розміщенні пересувних ТС ураховуються всі наявні планувальні обмеження, передбачені будівельними нормами.
1.8. Терміни у цьому Порядку застосовуються у такому значенні:
— замовник – суб’єкт господарювання, який має намір розмістити пересувну тимчасову споруду для провадження підприємницької діяльності;
— стаціонарна ТС – споруда, яка має закрите приміщення для тимчасового перебування людей і по зовнішньому контуру площу до 30 кв.м.;
— пересувна ТС – споруда, яка не має закритого приміщення для тимчасового перебування людей, у якій може бути розміщене торговельне обладнання, низькотемпературний прилавок, лоток, ємність, торговельний автомат, інші пристрої для сезонної роздрібної торгівлі;
— пересувна ТС з надання послуг у сфері розваг та відпочинку – споруда, яка не має закритого приміщення для тимчасового перебування людей, для надання послуг у сфері розваг (прокат іграшкових машинок, дитячих мотоциклів, електро-веломобілів, послуги прокату дитячих атракціонів, батутів, спортивно-розважальних автоматів та інші споруди).
— схема розміщення ТС – графічні матеріали, якими визначаються розмір земельної ділянки та місця розташування ТС розроблені з урахуванням вимог будівельних, санітарно-гігієнічних норм, а також існуючих містобудівних обмежень, вимог щодо охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання територій, охорони історико-культурної спадщини, земельно-господарського устрою.

2. Розміщення пересувних тимчасових споруд з надання послуг у сфері розваг та відпочинку
2.1. Замовник який має намір встановити пересувну ТС з надання послуг у сфері розваг та відпочинку звертається до виконавчого комітету Павлоградської міської ради із відповідною заявою у довільній формі із зазначенням місця розташування ТС.
До заяви додаються:
— Виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців;
— Ескіз або фото пересувної тимчасової споруди;
— Фотофіксація місця розташування ТС;
— Схема розміщення пересувної тимчасової споруди з визначенням розміру земельної ділянки;
— Документ що засвідчує право власності або користування земельною ділянкою (за наявності).
2.2. Розміщення пересувної ТС з надання послуг у сфері розваг здійснюється на підставі рішення виконавчого комітету Павлоградської міської ради. Проект рішення готує відділ містобудування та архітектури.
2.3. Строк здійснення діяльності пересувної ТС з надання послуг у сфері розваг визначається рішенням виконавчого комітету міської ради. Строк розміщення тимчасової споруди не може перевищувати 1 рік. Після закінчення строку розміщення ТС на підставі заяви замовника може бути прийняте нове рішення виконавчого комітету міської ради.
2.4. Замовник має право встановлювати ТС з надання послуг у сфері розваг після сплати земельного податку на земельну ділянку за визначений період. Підставою для нарахування плати є дані щодо нормативної грошової оцінки земельної ділянки, на якій планується розміщення пересувної ТС. Грошову оцінку земельної ділянки надає відділ Держземагенства у м.Павлограді.
2.5. Для сплати земельного податку замовник самостійно отримує у відділі Держземагенства у м.Павлограді довідку про грошову оцінку земельної ділянки визначеної для розміщення пересувної ТС з надання послуг у сфері розваг та сплачує податок.
2.6. Пересувна ТС з надання послуг у сфері розваг повинна мати належний естетичний вигляд, відповідати вимогам нормативних документів щодо дотримання санітарного стану, охорони праці, техніки безпеки, тощо.
2.7. Відповідальність за дотримання техніки безпеки несе власник пересувної тимчасової споруди.

3. Розміщення пересувних тимчасових споруд під час проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів.
3.1. Місця для розміщення ТС на час проведення ярмарок, виставок, державних та місцевих святкових, урочистих заходів визначаються відповідно до рішення виконавчого комітету.
3.2. Замовник який має намір встановити пересувну ТС подає до виконавчого комітету міської ради заяву з визначенням місця розміщення ТС.
3.3. На підставі поданих заяв відділ розвитку споживчого ринку та підприємництва готує проект рішення виконавчого комітету міської ради.
3.4. Відповідно до рішення виконавчого комітету відділ розвитку споживчого ринку та підприємництва готує дислокацію розміщення кожної пересувної ТС.
3.5. Дислокацію розміщення ТС погоджує заступник міського голови за напрямком координації роботи.
3.6. Режим роботи пересувної ТС визначається в дислокації. Розмір однієї ТС не повинен перевищувати 6 кв.м
3.7. Замовник при організації роботи пересувної ТС повинен керуватися та дотримуватися вимог законів України «Про захист прав споживачів», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», Наказу МЗЕЗТУ «Про затвердження Правил роботи дрібно-роздрібної торговельної мережі» та іншими нормативно-правовими актами, які регулюють торговельну діяльність та діяльність в сфері послуг.
3.8. Пересувна ТС повинна бути забезпечена відповідним інвентарем та обладнанням, а у разі здійснення продажу продовольчих товарів, що швидко псуються — холодильним устаткуванням.
3.9. На пересувній ТС встановлюється табличка із зазначенням відомостей про суб’єкт господарювання, що організував торгівлю, свідоцтво про державну реєстрацію. Крім того на робочому містці знаходиться асортиментний перелік продовольчих товарів, погоджений з СЕС.
3.10. Працівники, які безпосередньо здійснюють продаж товарів через пересувні ТС, підлягають в установленому порядку обов’язковому медичному обстеженню, результати якого знаходяться в їх особистих медичних книжках, що зберігаються на робочому місці. Особи, які не пройшли своєчасно чергове медичне обстеження, до роботи не допускаються.
3.11. Працівники під час виконання своїх обов’язків повинні:
— бути охайно одягнені в формений чи санітарний одяг і головні убори;
— додержуватися правил особистої гігієни;
— тримати робоче місце та навколишню територію в належному санітарному стані;
— не палити на робочому місці;
— бути з споживачами ввічливими;
— мати при собі паспорт, який пред’являється на вимогу службових осіб органів державного контролю і нагляду та правоохоронних органів.

4. Розміщення пересувних тимчасових споруд для здійснення сезонної торгівлі.
4.1. Розміщення пересувної ТС для здійснення сезонної торгівлі виконується на підставі рішення виконавчого комітету.
4.2. Замовник який має намір встановити пересувну ТС подає до виконавчого комітету міської ради заяву з визначенням місця розміщення ТС. До заяви додається схема розміщення ТС погоджена з відділом містобудування та архітектури.
4.3. На підставі поданої заяви та схеми розміщення ТС погодженої з відділом містобудування та архітектури відділ розвитку споживчого ринку та підприємництва готує проект рішення виконавчого комітету міської ради.
4.4. Режим роботи пересувної ТС визначається рішенням виконкому.
4.5. Строк здійснення діяльності пересувної ТС для здійснення сезонної торгівлі визначається рішенням виконавчого комітету міської ради. Строк розміщення тимчасової споруди не може перевищувати 1 року. Після закінчення строку розміщення ТС на підставі заяви замовника може бути прийняте нове рішення виконавчого комітету міської ради.
4.6. Замовник має право встановлювати ТС з надання послуг для здійснення сезонної торгівлі після сплати земельного податку на земельну ділянку за визначений період. Підставою для нарахування плати є дані щодо нормативної грошової оцінки земельної ділянки, на якій планується розміщення пересувної ТС. Грошову оцінку земельної ділянки надає відділ Держземагенства у м.Павлограді.
4.7. Для сплати земельного податку замовник самостійно отримує у відділі Держземагенства у м.Павлограді довідку про грошову оцінку земельної ділянки визначеної для розміщення пересувної ТС та сплачує податок.
4.8. Замовник при організації роботи пересувної ТС повинен керуватися та дотримуватися вимог законів України «Про захист прав споживачів», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», Наказу МЗЕЗТУ «Про затвердження Правил роботи дрібно-роздрібної торговельної мережі» та іншими нормативно-правовими актами, які регулюють торговельну діяльність та діяльність в сфері послуг.
4.9. Пересувна ТС для здійснення сезонної торгівлі повинна мати належний естетичний вигляд, відповідати санітарним нормам, вимогам охорони праці, техніки безпеки, тощо.
4.10. Працівники під час виконання своїх обов’язків повинні:
— бути охайно одягнені в формений чи санітарний одяг і головні убори;
— додержуватися правил особистої гігієни;
— тримати робоче місце та навколишню територію в належному санітарному стані;
— не палити на робочому місці;
— бути з споживачами ввічливими;
— мати при собі паспорт, який пред’являється на вимогу службових осіб органів державного контролю і нагляду та правоохоронних органів.

5. Загальні вимоги до розміщення пересувних тимчасових споруд
5.1. Встановлення пересувних тимчасових споруд здійснюється на підставі рішення виконавчого комітету Павлоградської міської ради.
Демонтаж самовільно встановлених та встановлених з порушенням цього Порядку ТС здійснюється відповідно до законодавства.
5.2. Тимчасові споруди сезонної торгівлі повинні розміщуватися до будинків та інших споруд на відстані згідно з діючими нормативними документами.
5.3. В межах червоних ліній міських вулиць і доріг розміщення ТС погоджується також з Державтоінспекцією, дорожньо-експлуатаційними та іншими зацікавленими організаціями.
5.4. ТС розміщуються за межею тротуару, пішохідних доріжок, алей на відстані не менше ніж 1 метр. Відстань до проїзної частини доріг і вулиць слід приймати відповідно до вимог ДБН В.2.2-23 та Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони.
5.5. На вулицях і дорогах, де існуючі будинки, споруди та огорожа розміщені на відстані менше ніж 5 метрів від проїзної частини, розміщення ТС дозволяється в одну лінію з фасадами будівель, споруд або огорожі.
5.6. Лотки, столи, ємності з напоями та інші пересувні елементи вуличної торгівлі розміщуються лише на тротуарах завширшки не менше 5 метрів за межею пішохідної частини.
5.7. Підключення ТС до інженерних мереж повинне здійснюватися з дотриманням умов і правил технічної експлуатації відповідних мереж і гарантувати безпеку користувачів дорожніх об’єктів.
5.8 Забороняється розміщувати ТС:
— Біля фасадів адміністративних і культових будівель, безпосередньо біля пам’ятників, фонтанів, клумб, оглядових і панорамних майданчиків, скульптурних та інших елементів оздоблення будинків і декоративного благоустрою території:
— Ближче ніж за 20 метрів до перехресть вулиць;
— Ближче ніж за 100 метрів до залізничних переїздів.
5.9. Під час розміщення ТС не допускається пошкодження або знищення зелених насаджень.
5.10. Власники (користувачі) ТС зобов’язані підтримувати належний експлуатаційний стан ТС та відповідного технологічного обладнання, що використовується разом з ТС.
5.11. Режим роботи ТС встановлюється суб’єктом господарювання відповідно до законодавства.
5.12. Замовник несе персональну відповідальність відповідно до законодавства за порушення умов рішення виконавчого комітету міської ради

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Афіша Павлоградського драматичного театру жовтень

Останні надходження

  • Допомога нашим захисникам
  • Виконком від 27.03.2024 р.
  • Покос трави на території міста Павлограда
  • Акутальні грантові пропозиції
  • До уваги суб’єктів господарювання
  • АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ
  • Про затвердження обґрунтування підстави здійснення закупівлі
  • Шановні павлоградці!
  • Переваги офіційного працевлаштування для роботодавців
  • Громадські обговорення щодо перейменування об’єктів топонімії міста Павлоград
  • Підтримка від ЮНІСЕФ для підприємств міста
  • Шановні нацгвардійці та ветерани!
  • Про затвердження Порядку проведення інвестиційних конкурсів для будівництва, реконструкції, реставрації тощо об’єктів житлового та нежитлового призначення, незавершеного будівництва, інженерно-транспортної інфраструктури міста Павлоград
  • Оголошується конкурс бізнес-проєктів для надання гранту з міського бюджету на підтримку молодіжного підприємництва
  • Шановні працівники Служби безпеки України!