Офіційний сайт Павлоградської міської ради

Лист міському голові

Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Корисна інформація

Заяву про визначення обсягу стратегії екологічної оцінки

Июль 12th, 2021 Архітектура Вывести на печать

ЗАЯВА
ПРО ВИЗНАЧЕННЯ ОБСЯГУ СТРАТЕГІЧНОЇ ЕКОЛОГІЧНОЇ ОЦІНКИ

  1. Замовник СЕО: Виконавчий комітет Павлоградської міської ради

Юридична адреса: 51400, Україна, Дніпропетровська область, Павлоград, вул. Соборна,95  тел. +380 (563) 20-60-33, e-mail: info@pavlogradmrada.dp.gov.ua

 

  1. Вид та основні цілі документа державного планування, його зв’язок з іншими документами державного планування.

«Детальний план території у виробничій зоні північної частини м. Павлоград в районі залізничної дороги та межею з Вербківською сільською радою, Павлоградського району, Дніпропетровської області, з метою розміщення кладовища» є документом державного планування місцевого рівня, розроблення якого планується з врахуванням рішень  затвердженої містобудівної документації:

— Генеральний план м. Павлоград (УДПВО «ДІПРОМІСТО»,2012р.)

— План зонування території м. Павлоград (ТОВ «Інститут Харківпроект», 2013р.)

— Схема формування екологічної мережі Дніпропетровської області. Павлоградський район. (2017р.),

Основою проекту виступають  топографо-геодезичні матеріали М 2000, надані відділом містобудування та архітектури виконавчого комітету Павлоградської міської ради і уточнених в 2021 році.

 

Детальний план території розробляється з метою:

— уточнення в більш крупному масштабі положень генерального плану м. Павлоград  для визначення параметрів  та уточнення територіальних ресурсів щодо розміщення нового міського кладовища  на території, яка розташована в північній частині міста, між його межею та вул. Польова,

— визначення планувальних обмежень використання території згідно з державними будівельними та санітарними нормами,

— забезпечення комплексності забудови та визначення обсягів попередньої інженерної підготовки території,

— уточнення містобудівних умов та обмежень для цієї території згідно з планом зонування.

Необхідність проведення процедури СЕО при розробленні детального плану території визначена п.4 ст.2 та п1. ст.19  ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності».

 

3.Інформація про те, якою мірою документ державного планування визначає умови для реалізації видів діяльності або об’єктів, щодо яких законодавством передбачено здійснення процедури оцінки впливу на довкілля .

 

В зоні проектних робіт відсутні об’єкти, які можуть мати значний вплив на довкілля.

Види  діяльності,  які розташовані в зоні проектних робіт і не  визначено як небезпечні відповідно ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля» :

існуючі

  • не задіяні землі, раніше виділені для розміщення  сонячної фотоелектростанції,

проектні

  • кладовище площею біля 10 га, СЗЗ-300 м до житлової забудови.

 

Об’єкти та види діяльності , які можуть мати значний вплив  на зону проектних робі (ст.2 та 3 ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля»): перша категорія видів планованої діяльності:

  • ДП НВО «Павлоградський хімічний завод», нормативна СЗЗ – 1812 м.

друга категорія видів планованої діяльності :

Відсутні.

 

Процедура СЕО здійснюється для попередньої оцінки  наслідків для довкілля  при реалізації планів щодо нового будівництва кладовища по вул. Польова для мешканців індивідуальної житлової забудови та колективних садівництв . Обмеженнями виступають:

  • санітарно-захисна зона 300м від існуючої індивідуальної житлової забудови по вул. Клубна;
  • території колективних садівництв «Ветеран» та «Енергетик»;
  • високий рівень ґрунтових вод на території планованого будівництва.

 

  1. Характеристика ймовірних наслідків.

Для довкілля, в т.ч. для здоров’я населення.

Кладовище — це відведена в установленому законом порядку земельна ділянка з облаштованими могилами та/або побудованими крематоріями, колумбаріями чи іншими будівлями та спорудами, призначеними для організації поховання та утримання місць поховань. Законодавством України відсутні вимоги щодо екологічної безпеки місць поховань, як до об’єктів підвищеної небезпеки, але  вони є джерелом забруднення ґрунту та підземних вод біосировиною (тіло, токсична бальзамічна рідина що  розкладуться на органічні компоненти) та патогенною мікрофлорою.

Для територій з природоохоронним статусом.

Територія розроблення детального плану межує з землями, які зарезервовані для розширення  Національного природного парку «Самарський бір».

Соціальні.

Будівництво нового кладовище для захоронення мешканців м. Павлоград є нагальною потребою, тому що ємність існуючих місць захоронень вичерпана. Розташування нового кладовища поблизу садово — городних товариств виключають можливість їх трансформації в житлові або рекреаційні території.

Для організації території нового кладовища необхідно внести зміни до Плану зонування і визначити території колективних товариств, які одночасно розташовані в зоні впливу ДП НПО «ПХЗ», не як рекреаційні території  Р-4, а як  землі сільгосппризначення.

 

Транскордонні наслідки, в т.ч. для здоров’я населення — не передбачаються.

 

5.Виправдані альтернативи

В Україні  дозволено захоронення в землю, кремацію і заповіт останків науці. Крематоріїв в країні три — в Києві, Харкові і Одесі, планується будівництво в м. Дніпро.

Можливо обладнання існуючих кладовищ колумбаріями, що збільшить їх ємність, але  для традиційного захоронення в землю необхідно здійснювати пошук земельної ділянки на прилеглих до міста територіях.

В межах міста попередньо були розглянуті ділянки:

  • біля території ДП НПО «ПХЗ», (к.н.1212400000:01:003:0026, код КВПЦЗ 14.01, площа 13,85га), ускладненням є потенційна вибухо-пожежна загроза,
  • біля території ДП НПО «ПХЗ», (к.н. 1212400000:01:013:0115, код КВПЦЗ 14.01, площа 20,87га), ускладненням є високий рівень УГВ,
  • біля каналізаційних міських споруд, (к.н. 1212400000:01:013:0115, код КВПЦЗ 14.01, площа 20,87га), ускладненням високий рівень УГВ,
  • по вул. Харківська, (к.н. 1212400000:01:014:0078, код КВПЦЗ 11.02, площа 3га), ускладненням водоохоронна зона р. Самара.

 

  1. Дослідження, методи та критерії .

 

Критеріями слугують  нормативні показники щодо забудови, благоустрою, озеленення, охоронних та санітарних зон, що встановлені Державними будівельними нормами та Державними санітарними правилами забудови населених пунктів, а також місцеві програми розвитку та вимоги, що вказані в Завданні на проектування.

Плановий моніторинг стану кладовища передбачений тільки під час закриття, повторного використання чи перепоховання.

Для контролю впливу кладовища на навколишні території, а також стану самого об’єкту, можуть здійснюватись спостереження за:

— здоров’ям населення, що мешкає поблизу кладовища,

— факторами впливу на розташовані поблизу сельбищної території, в т.ч. біологічними (вірусні, бактеріальні, паразитарні), хімічними, фізичними (шум, вібрація, ультразвук, теплові та інші види випромінювання),

— джерелами техногенної дії на довкілля, у т.ч. на атмосферне повітря, поверхневі та підземні води, ґрунти місць поховань.

Необхідні обстеження перевірки може здійснювати Державна установа «Дніпропетровський обласний лабораторний центр МОЗ України» за дорученням адміністрації кладовища або міської влади.

 

  1. Заходи, які передбачається розглянути для запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків виконання документа державного планування

Кладовище, яке є джерелом забруднення навколишнього середовища хімічними, фізичними та біологічними факторами, планується відокремити  від житлової забудови санітарно-захисною зоною, 50% якої необхідно озеленювати, а з боку сельбищної території передбачати смугу дерево-чагарникових насаджень шириною не менше 50 м (п.5.13 ДСП-173). Вздовж межі кладовища передбачена смуга деревинних насаджень 20м.

Плануються  інженерні заходи для забезпечення санітарного стану кладовища та прилеглих територій (планування поверхні, переривання ґрунтового потоку, інше).

Для пом’якшення етичного впливу на житлові території в’їзд  до кладовища, вхідну та церемоніальну зони планується розмістити з східної сторони кладовища, від під’їзної дороги.

 

  1. Пропозиції щодо структури та змісту звіту про стратегічну екологічну оцінку

Для проекту «Детальний план території у виробничій зоні північної частини м.Павлоград в районі залізничної дороги та межею з Вербківською сільською радою, Павлоградського району, Дніпропетровської області, з метою розміщення кладовища»  звітом про стратегічну екологічну оцінку буде виступати розділ «Охорона навколишнього природного середовища», який має відповідати статті 11 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку».

 

  1. Орган, до якого подаються зауваження і пропозиції, та строки їх подання.

Зауваження і пропозиції до Заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки подаються до Виконавчого комітету  Павлоградської міської ради за адресою: 51400, Україна, Дніпропетровська область, Павлоград, вул. Соборна, 95.                                           Тел. : (+38095) 694-29-57, e-mail: arhitektura_pvlg@i.ua.

 

Строки подання

 

Відповідно до п.п. 5, 6 ст. 10 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку», строк громадського обговорення — 15 днів з дня публікації заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки містобудівної документації місцевого рівня.

Зауваження та пропозиції до Заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки ДДП «Детальний план території у виробничій зоні північної частини м.Павлоград в районі залізничної дороги та межею з Вербківською сільською радою, Павлоградського району, Дніпропетровської області, з метою розміщення кладовища»   надаються особисто або через уповноваженого представника у письмовому вигляді із зазначенням прізвища, ім’я та по-батькові, місця проживання, особистого підпису; від юридичних осіб – із зазначенням їх найменування, місця знаходження, посади і особистого підпису.


Додаткові  ілюстративні  матеріали.

 

1

Територія  ДПТ на Схемі ключових територій ПЗФ

 

2

ЕСКІЗ на Плані зонування

 

3

ЕСКІЗ на Генплані

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Афіша Павлоградського драматичного театру жовтень

Останні надходження

  • У Павлограді відзначили переможців міського конкурсу «Тендітний подих Землі»
  • Покладання квітів з нагоди 38 річниці аварії на Чорнобильській АЕС
  • Шановні земляки!
  • У Павлограді відзначили учасників та переможців міського фестивалю студентської творчості «Незламна весна»
  • Про скасування дозволу розміщення зовнішньої реклами у місті ФОП Добродькіній Г.В.
  • Дотритмання простих правил рятують життя!
  • Управління соціального захисту населення інформує
  • Відбулося засідання виконкому
  • Закінчився ІІІ етап змагань «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги»
  • Капітальний ремонт трубопроводу водопостачання по просп. Шахтобудівників в м. Павлоград» Коригування, Ідентифікатор закупівлі: UA-2024-04-22-011704-a
  • Реконструкція трубопроводу водопостачання вул. Озерна в м. Павлоград». Коригування, Ідентифікатор закупівлі: UA-2024-04-22-011724-a
  • У бою за Україну загинув наш земляк Духовенко Микола
  • Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області на захисті тих, хто працює
  • Акутальні грантові пропозиції
  • Оголошення про вакантну посаду