Июнь 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Май    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Корисна інформація

ДО 100-РІЧЧЯ СТВОРЕННЯ АРХІВНИХ УТАНОВ

Ноябрь 2nd, 2017 Підсумки роботи архівного відділу Вывести на печать

ДО 100-РІЧЧЯ СТВОРЕННЯ
АРХІВНИХ УТАНОВ

Коллектив архива Начальник отдела Малюкова Л.В., главбух Росолько С.А., спец 1 катег Зубенко С.С., глав спец отдела Баращук С.В.У вересні 2017 року буде відзначатися знакова подія – 100-річчя від дня створення системи архівних установ.
Архівний відділ Павлоградської міської ради у тому вигляді, що є сьогодні, створено у 2003 році. Функціональним призначенням відділу є збереження документів, які мають історичну та інформаційну цінність для Національного Архівного Фонду.
Архівний відділ Павлоградської міської ради є складовою частиною Національного архівного фонду України, забезпечує облік, збереження та використання архівних документів, формування Національного архівного фонду, є структурним підрозділом Павлоградської міської ради, підпорядковується її виконавчому комітету та міському голові, а з питань здійснення делегованих йому повноважень органів виконавчої влади — державному архіву Дніпропетровської області.

Стаття про АЙВАЗОВА
Історія архівного відділу розпочалася у далеких 1930-х роках, коли відомий вчений богослов Іван Айвазов організував Павлоградський архів та працював у ньому. Нажаль, у роки Другої світової війни за час евакуації цей архів було втрачено.
Свою історію архівний відділ Павлоградської міської ради розпочав у 1948 році, коли при міському відділі внутрішніх справ був створений міськрайархів з однією штатною одиницею. У 1963 році міськрайархів було реорганізовано шляхом поділу на міський та районний архіви.
Під керівництвом небайдужих до своєї справи людей, зусиллями кількох поколінь співробітників архіву сформовано і збережено цінний комплекс документів, що відтворюють історію і розвиток міста:
— з 1965-1982 р.р. очолювала міський архів завідуюча Міщенко Олена Михайлівна, яка внесла вагомий внесок в розвиток архівної справи у місті, а саме: організувала проведення експертизи цінності документів на підприємствах міста, здійснила перший прийом документів, їх упорядкування, вдосконалення, облік та зберігання.
— з 1982-2014 р.р. на посаді начальника архівного відділу Павлоградської міської ради продовжила роботу свого попередника щодо розвитку архівної справи у місті Рубцова Наталя Миколаївна.
У фондах відділу зберігаються документи промислових, будівельних, вугільних підприємств, закладів освіти, охорони здоров’я, культури, статистики, фінансових, профспілкових структур, органів влади та місцевого самоврядування.
На теперішній час у відділі зберігаються 311 фондів, що складає 19325 одиниць зберігання.
Станом на 01.11.2017 року в архіві знаходиться на зберіганні 29 фондів управлінської документації постійного збереження, що складає 8217 одиниць зберігання, які є джерелом формування Національного Архівного Фонду.
На теперішній час актуальнішою проблемою є доля документів ліквідованих підприємств, установ і організацій. До нас постійно звертаються громадяни з проханням знайти документи, яких, як правило, вже не існує.
У зв’язку з відсутністю в місті трудового архіву, функції щодо зберігання документів з кадрових питань (особового складу) суб’єктів господарювання що ліквідуються та надання громадянам довідок соціально-правового характеру покладено на Архівний відділ Павлоградської міської ради.
Щороку зростає кількість запитів соціально – правового характеру. Найчастіше люди звертаються за підтвердженням стажу роботи, пільгового стажу, розміру заробітної плати, майнових прав.
Кількість запитів зростає відповідно надходженню документів від ліквідованих підприємств на зберігання та по мірі змін, що відбуваються в Пенсійному законодавстві, що пов’язано з перерахунком нарахованої пенсії громадянам та з достроковим виходом на пенсію. Багато суб’єктів господарювання звертаються за підтвердженням права власності. Архів відповідає на запити органів влади, судів, правоохоронних органів. В середньому в рік опрацьовується 1300 запитів.
Відділ веде пошукову роботу за запитами фізичних і юридичних осіб, займається науково-технічним опрацюванням документів.
Архівний відділ розміщено в старій пристосованій будівлі, яка вимагає постійного догляду. Завдяки небайдужості міського голови та депутатського корпусу міської ради до проблем архівного відділу, вже котрий рік поспіль виділяються кошти місцевого бюджету для проведення ремонтних робіт з підтримки будівлі в робочому стані та для підтримки волого-температурного режиму зберігання документів.
Також завдяки підтримки депутата обласної ради Пономарчука М.С. відділу була надана допомога на проведення поточного ремонту фасаду будівлі.

трансляції з web камер


Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

PCSIMG-a73098c4dbd71227fc49c71b395be756

Останні надходження

 • Павлоградці вшанували загиблих героїв
 • Про погодження на видалення дерева
 • Про погодження на видалення дерева
 • Про погодження на видалення дерев
 • Кількість запитів на публічну інформацію, що надійшли до виконавчого комітету Павлоградської міської ради за травень 2019р.
 • Шановні павлоградці!
 • Відбулася нарада з питання заборгованості за комунальні послуги
 • Про відзначення в м. Павлограді 23-ї річниці Конституції України
 • В міськвиконкомі відбувся черговий семінар для підприємців міста
 • Про надання матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових проблем
 • Про надання матеріальної допомоги на поховання
 • Про надання матеріальної допомоги на лікування
 • У Павлограді відзначили День медичного працівника
 • Конкурс на заміщення вакантної посади провідного спеціаліста-юриста відділу земельно-ринкових відносин
 • Фонд літнього працевлаштування неповнолітніх